Вебінар «Використання коуч-технологій при викладанні спеціальних дисциплін для покращення освітнього процесу»

27 лютого 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою  «Використання коуч-технологій при викладанні спеціальних дисциплін для покращення освітнього процесу».

Прокопенко Ю.В., викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», на початку виступу пояснила учасникам вебінару, чому саме обрала використання коуч-технологій для організації освітнього процесу. Вона вважає, що коучинг прямо пов’язаний із системою мотивування, його вплив має широкий спектр дії, оскільки вмотивований здобувач освіти ефективніше виконує свою роботу, і тому, це результативно впливає на рівень його професійної підготовки.

Юлія Володимирівна переконана, що застосування коуч-технології у процесі навчання – це основа розвитку критичного мислення, соціальної і громадянської компетентності, уміння навчатися впродовж життя та підприємницької діяльності, отримання навичок створення власних продуктів.

У ході вебінару педагог поділилась власним досвідом використання наступними інструментами коучингу: формування мети за допомогою SMART-цілей; застосування на різних етапах уроку «Кошику ідей», «Колеса балансу», «Шкалування», «Лінії часу», «Розкриття сонця».

На завершення спікер сказала, що на жаль, не усіма інструментами мала змогу поділитись за час виступу, але вона сподівається, що слухачам будуть корисні. Впевнена, що результатом такої роботи стане здатність учня самостійно побудувати позитивний ряд власних переконань: «Хочу! – Можу! – Вірю! – Роблю! – Маю результат!».

Учасники вебінару подякували викладачу за цікаву доповідь та побажали наснаги й плідної праці!

Презентація

І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 21.12.2018 р. № 742 «Про організацію масової методичної роботи з педагогічними працівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на 2019 р.» та наказом ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» від 19.02.2019 р. № 27 Н-УДЗ, плану закладу освіти та з метою розвитку творчої активності здобувачів освіти, підвищення інтересу до обраної професії, закріплення та удосконалення професійних знань, умінь, навичок здобувачів освіти, підвищення якості підготовки та визначення кандидата на ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТЗО з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» 22 лютого 2019 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти центру.

У І етапі конкурсу участь брали 18 конкурсантів, здобувачі освіти ІІІ курсу групи ЕМ-126 з цієї професії.

Відкрила конкурс старший майстер Наталя Юхименко. Директор ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Володимир Полухін привітав учасників конкурсу та побажав їм перемоги.

Голова предметної (циклової) комісії електротехнічних професій та дисциплін, викладач професійно-теоретичного циклу Зоя Закутіна оголосила програму та умови проведення конкурсу.

Після урочистого відкриття конкурсу інженером з ОП Миколою Турбою для учасників було проведено інструктаж з охорони праці.
Програмою конкурсу було передбачено два тури:
– Теоретичний – виконання тестових завдань на персональному комп’ютері з предметів професійно-теоретичної підготовки (60 питань з одним вірним варіантом відповіді);
– Практичний тур – на підготовленому макеті пускової апаратури трифазного електродвигуна з короткозамкненим ротором виконати монтаж реверсивної електросхеми.

Після виконання теоретичного завдання до практичного туру були допущені 12 учасників.

За підсумками двох турів І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» переможцями визначені:
І місце – Мошеренков Дмитро – 162 бали;
ІІ місце – Кабанова Діана – 140 балів;
ІІІ місце – Мороз Владислав – 129 балів.

25 лютого 2019 року в актовій залі Центру відбулося урочисте нагородження призерів конкурсу.

Переможець І етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності Мошеренков Дмитро представлятиме ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТЗО з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Бажаємо успіхів!

Вебінар «Формування сучасного освітнього середовища»

25 лютого 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар на тему «Формування сучасного освітнього середовища».

Семенова Л.О., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, ознайомила учасників вебінару з результатами роботи щодо створення тематичних мікрорепозиторіїв на основі матеріалів дослідно-експериментальних робіт регіонального та всеукраїнського рівнів.

Учасники вебінару мали змогу за допомогою відеофайлів оглянути структуру та зміст мікрорепозиторіїв, ознайомитись з особливостями нормативно-правової бази організації та проведення дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня.

По завершенні вебінару учасники висловили подяку за корисну інформацію.

Презентація

Обласний семінар-практикум викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти

21 лютого 2019 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» проведено обласний семінар-практикум викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти за темою «Проектна діяльність на уроках іноземної мови як засіб реалізації здібностей учнів».

Учасників семінару привітав директор закладу Поляков Олексій Дмитрович, який розповів про перспективи розвитку центру та побажав викладачам плідної праці, приємних вражень та творчого натхнення.

Олена Олексіївна Бабкова, доцент кафедри андрагогіки Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провела Workshop «Проектування уроку в умовах компетентнісно-орієнтованого підходу до навчання». Вона звернула увагу на окремі аспекти концепції «Нової української школи», зупинилась на методах реалізації компетентнісного підходу. Викладачі взяли участь в роботі з інформаційно-технологічними картами, визначили власний підхід до освітнього процесу.

Романій Еліна Петрівна, спеціаліст вищої категорії, на високому методичному рівні провела відкритий позакласний захід «Мозаїка бажань», присвячений питанням історичних і культурних традицій англомовних країн. Такі заходи виховують зацікавленість до вивчення іноземної мови, прищеплювати інтерес до культури, історії англомовних країн, виховують толерантне ставлення до інших культур.

На семінарі розглянуто теоретичні аспекти формування професійної культури спілкування учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. З доповіддю за цією темою виступила Трегуб Світлана Євгенівна, викладач кафедри іноземних мов Запорізького державного медичного університету.

Учасники семінару обговорили питання щодо проведення обласного конкурсу рекламних проектів з іноземної мови «Моя професія найкраща». Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Лілія Іванівна відповіла на запитання присутніх.

За результатами роботи семінару викладачі висловили свої враження та побажання. Велика вдячність керівництву навчального закладу за гостинну, доброзичливу атмосферу, яка панувала на семінарі-практикумі викладачів іноземної мови. Бажаємо всім творчого піднесення, натхнення, оптимізму, успіхів!

Вебінар «Компетентнісний підхід до підготовки майбутніх кваліфікованих робітників»

21 лютого 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Компетентнісний підхід до підготовки майбутніх кваліфікованих робітників».

Торохтій О.С., майстер виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», на початку виступу наголосила, що підготовка кваліфікованих робітників – це серйозне завдання, оскільки від рівня їх кваліфікації значною мірою залежить успіх виробництва. Тому сьогодні ключовим підходом до освітнього процесу є «компетентнісний підхід».

Ольга Сергіївна розповіла, що у своїй педагогічній діяльності використовує різні форми та методи навчання, такі як: екскурсії, уроки-конкурси, креатив-бої, вправи на тренажерах, проектну діяльність та інші. Навела приклади уроків-конкурсів професійної майстерності та поетапно розкрила їх: «Майстер – золоті руки», проведений у навчальній майстерні, для підведення підсумку з теми «Слюсарні роботи»; «Слюсарно-складальні роботи», який відбувся на підприємстві.

У ході вебінару педагог ознайомила учасників вебінару із наступним видом діяльності, як креатив-бій «Енергія мислення». Він проведений підсумковим інтегрованим уроком за курс навчання із спецпредметів та виробничого навчання.

Спікер звернула увагу, що заклад освіти, в якому працює, займається проектною діяльністю, і ознайомила слухачів з проектом «Трансформатор», який нею розроблений. Також розповіла, що з вересня 2018 року ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» впроваджує елементи дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників з професій «Кухар. Кондитер», «Машиніст електровоза. Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування», «Електрогазозварник. Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування» та перелічила переваги такої форми підготовки.

Наприкінці виступу наголосила, що важливою складовою компетентнісного підходу є стажування педагогічних працівників на робочих місцях підприємства. Тому, що за час проходження стажування майстри виробничого навчання ознайомилися з новими технічними виробничими досягненнями, їх втілення в практичну діяльність підприємства; набули необхідний практичний досвід; оволоділи новими технологіями, підвищили свій професійний рівень.

На завершення учасники вебінару подякували майстру виробничого навчання за актуальний, змістовний та корисний виступ.

Презентація

Обласний семінар-практикум майстрів виробничого навчання та викладачів спецдисциплін зварювального напрямку

20 лютого 2019 року на базі Запорізького національного технічного університету на кафедрі «Обладнання та технології зварювального виробництва» відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Забезпечення високого рівня професійної компетентності фахівців зварювального напрямку шляхом ступеневої підготовки».

На початку семінару учасників привітали директор Науково-методичного центру у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович та завідувач кафедри Овчинников Олександр Володимирович. Вони зазначили що освіта і навчання впродовж життя стають необхідністю сьогодення, і проведення цього семінару є яскравим прикладом співпраці закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

На початку семінару методист ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Павлова Оксана Євгенівна розповіла про ступеневу підготовку у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Далі викладач кафедри Куліковський Руслан Анатолійович презентував досвід роботи з викладання дисципліни «Роботизація зварювання та споріднених технологій». Викладачі кафедри Осіпов Михайло Юрійович та Шумикін Сергій Олександрович ознайомили учасників семінару з інформаційним забезпеченням діяльності кафедри з використанням ІТ-технологій.

Після невеличкої перерви завідувач кафедри «Інформаційних технологій електронних засобів» Шило Галина Миколаївна ознайомила учасників із технологією доповненої і віртуальної реальності в освітньому процесі та провела демонстрацію зварювального робота у віртуальній реальності.

Наприкінці семінару відбулося його обговорення, де всі учасники дали високу оцінку його організації.

Під час семінару учасники мали можливість відвідати музей університету.

День відкритих у державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище»

Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Без перебільшення можна сказати, що вибір професії для випускників закладів загальної середньої освіти – це завжди відповідальний крок. Професія людини – це її майбутня доля, тому варто витратити певний час, щоб завчасно її планувати.

У підлітковому віці, як правило, формується готовність до вибору професії і чим раніше співпадуть зацікавленість і вибір професії, тим більше можливостей сформувати стійкий і осмислений вибір майбутньої професійної діяльності.

На виконання листа Департаменту освіти и науки Запорізької обласної державної адміністрації від 15.02.2019р. № 02-16/195 «Про проведення Днів відкритих дверей у закладах професійної (професійно-технічної) освіти в період вступної компанії 2019 року» та Місячника професійної орієнтації у державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище» 21 лютого 2019 року було проведено День відкритих дверей. Захід відвідали учні закладів загальної середньої освіти Дніпровського, Жовтневого, Заводського, Вознесенівського районів.

Державним навчальним закладом «Запорізьке вище професійне училище» у січні-лютому 2019 року був проведений конкурс малюнку «Моє любе Запоріжжя» серед учнів закладів загальної середньої освіти Дніпровського та Жовтневого району. На Дні відкритих дверей були підведені підсумки конкурсу, вручені грамоти та подарунки переможцям.

Цьогорічні випускники 9 та 11 класів відвідали майстер-класи з професій, які представили учні закладу: декоратори вітрин, флористи, живописці, лицювальники-плиточники. Також учні закладів загальної середньої освіти ознайомились з виставкою творчих робіт учнів першого та другого курсів, а талановиті учні закладу представили глядачам концертну програму: виступи агітбригади, танцювальні та вокальні номери.

Про реєстрацію на дистанційні курси

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області запрошує керівництво та педагогічних працівників закладів освіти на дистанційне навчання.

З 25 лютого 2019 року розпочинається реєстрація на І модуль дистанційних курсів на тему «Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника/керівництва закладу освіти».

Зміст навчання, реєстраційна форма, умови та необхідні інструкції для початку навчання – на сайті https://sites.google.com/view/nmc-pto-zp-do/ . Реєстрація обов’язкова.

Початок навчання на І модулі дистанційних курсів 4 березня 2019 року.