Засідання експертної творчої групи «Берегиня»
11 червня 2024 року відбулося підсумкове засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя «Берегиня» за допомогою платформи Zoom. У навчальному році члени групи розпочали роботу над темою «Реалізація компетентнісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності». На порядку денному важливі питання:
- Виступ на тему: «Формування soft skils (м’яких навичок) під час викладання дисциплін мовно-літературної галузі».
- Виступ на тему «Цікаві застосунки для використання на уроках літератури».
- Звіт про роботу творчої групи викладачів української мови та літератури
м. Запоріжжя «Берегиня» за 2023-2024 н.р. - Перспективний план роботи на 2024-2025 н.р.
Засідання групи відкрила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка зазначила, що діяльність експертної творчої групи спрямована на розвиток професійної майстерності викладачів, збагачення їхньої індивідуальної творчої лабораторії з метою ефективності роботи з учнівською молоддю.
Викладачка ДНЗ «Запорізький Правобережний професійний ліцей» Наталія Черевко виступила з інформацією на тему: «Формування soft skils (м’яких навичок) під час викладання дисциплін мовно-літературної галузі». Пані Наталія окреслила класифікацію навичок для життя, запропонувала інструменти, прийоми, техніки розвитку м`яких навичок.
Керівник групи Наталія Нестеренко поділилася інформацією про корисні застосунки на уроках літератури. Вона запропонувала свої наробки з використання штучного інтелекту, порекомендувала сайти для створення відео, малюнків, генерації текстів, двовзорів, запропонувала варіанти завдань для учнів.
Керівник групи Наталія Нестеренко донесла інформацію про підсумки роботи творчої групи за 2023-2024 н.р. Учасників засідання було поінформовано щодо різних аспектів роботи творчої групи (участь у підготовці та проведенні обласних масових заходів, виступи на обласних семінарах, вебінарах, створення публікацій у науково-методичних виданнях). Пані Наталія відзначила, що результатом роботи є методичний збірник на тему «Реалізація компетентісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності».
Учасникам заходу було запропоновано обмін думками щодо перспективного плану роботи творчої групи на 2024/2025 навчальний рік. Керівник групи запропонувала продовжити роботу над методичною темою «Реалізація компетентісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності».
Методист НМЦ ПТО у ЗО Лілія Четверякова подякувала колегам за співпрацю та зазначила, що головне для сучасного педагога – це бажання бути відкритим для змін, експериментувати, упроваджуючи в освітній процес інноваційні технології для досягнення максимального результату.
Бажаємо успіхів, натхнення, нових звершень викладачам експертної творчої групи «Берегиня», а також усім викладачам української мови та літератури! Мира всім нам!