Всеукраїнський вебінар на тему «Розбудова стратегій успішного майбутнього: профорієнтація під час воєнного стану»
Профорієнтація завжди відіграє важливу роль у визначенні життєвого шляху та професійного розвитку особистості. Її значення стає ще більш критичним в умовах воєнного стану, коли обставини можуть раптово змінюватися. Оскільки воєнний стан може тривати певний час, профорієнтаційні програми мають бути гнучкими та здатними адаптуватися до мінливих умов. У таких умовах профорієнтація стає надзвичайно важливою для багатьох людей, надаючи майбутнім вступникам можливість зробити обґрунтований вибір професії, яка відповідає їхнім здібностям та інтересам, а також допомагаючи їм пристосуватися до змін на ринку праці.
Тому, 29 травня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений Всеукраїнський вебінар на тему «Розбудова стратегій успішного майбутнього: профорієнтація під час воєнного стану».
У заході взяли участь, як спікери, представники закладів освіти таких областей: Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Сумської, Тернопільської та Харківської.
Відкрила вебінар Світлана ПЕТЕРИК, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області. Вона звернула увагу на те, що в умовах невизначеності та постійних змін, спричинених війною, надзвичайно важливо забезпечити молодь актуальною інформацією щодо професій, а також надати їм необхідні інструменти для успішного планування кар’єри. Вебінар покликаний допомогти освітянам у розробці ефективних профорієнтаційних програм, які враховують виклики сьогодення.
Під час онлайн-заходу доповідачі представили такі теми:
- «Волонтерська діяльність та проведення майстер-класів – як засоби популяризації виробничих професій», Світлана ХРИПКОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту».
- «Профорієнтація 21-го століття: TikTok – працюємо по новому!», Вікторія ШЕЙКО, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».
- «Робітничі династії», Ілона ЗАБУТНА, майстер виробничого навчання Комунального закладу освіти «Нікопольський центр професійної освіти» Дніпропетровської обласної ради.
- «Важливість профорієнтації під час воєнного стану», Людмила РОМАНОВСЬКА, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти».
- «Ефективні методи проведення профорієнтації та популяризації професій у ВПУ №21 м. Івано-Франківська», Михайло БАБ’ЯК, директор Вищого професійного училища №21 м. Івано-Франківська.
- «Популяризація робітничих професій з метою формування загальної готовності здобувачів освіти до професійного самовизначення», Олена ШАКАЛОВА та Лариса ШАХРАЙЧУК, майстри виробничого навчання ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти».
- «Інноваційні підходи в роботі Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне ВПУ», Микола ВИЖГА, керівник Центру професійної кар’єри ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище».
- «Профорієнтація у сучасних реаліях», Оксана РИСЬ, викладач ДНЗ «Вишнівецький професійний ліцей».
- «Профорієнтація під час воєнного стану за дуальною формою навчання», Ольга СМІЯН, майстер виробничого навчання Криворізького професійного транспортно-металургійного ліцею.
- «Системний підхід до профорієнтаційної роботи», Ольга МАРИНКА-СИРОМЯТНІКОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області».
- «Профорієнтація під час воєнного стану», Юлія ТРЕМБОВЕЦЬКА, викладач Вищого професійного училища №41 м. Тульчина.
- «Можливості профорієнтаційної роботи комунального закладу освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради» під час воєнного стану», Сергій ЮРОВИЧ, практичний психолог та Марина КРАЙНЯ, секретар Центру професійної кар’єри «КРОК ДО УСПІХУ» КЗО «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради.
- «Майбутнє без меж: кар’єрні можливості в епоху цифрових технологій», Оксана КВІТКО, викладач ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти».
- «Розроблення та запровадження ефективних форм профорієнтації», Людмила ПАЛІЙ, заступник директора з навчально-виховної роботи Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниця.
- «Сучасні технології пошуку роботи», Віра НОВІЧЕНКО та Ольга ОРЕЛ, викладачі ДПТНЗ «Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу».
- «Діджиталізація профорієнтаційної роботи у сучасних викликах професійної освіти», Діана ЯЦЕНКО, методист ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму».
На завершення вебінару, Лариса ДВОЄНОСОВА, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, висловила подяку спікерам за їх змістовні та корисні доповіді, а також учасникам за підтримку та активну участь. Вона підкреслила, що кожен з нас є важливою частиною освітянського фронту, робить значний внесок у майбутнє нашої незалежної та вільної держави. Ми віримо в силу й мужність Збройних Сил України та твердо впевнені у нашій перемозі!
Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook