Тренінг заступників директорів з навчально-виробничої роботи
В умовах швидкого розвитку інформаційних технологій діджиталізація активно впроваджується в освітньому просторі взагалі і у професійній (професійно-технічній) освіті зокрема. Заклади освіти використовують цифрові інструменти у своїй практиці.
20 лютого 2020 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області організований і проведений тренінг для заступників директорів з навчально-виробничої роботи на тему «Впровадження сучасних цифрових інструментів у роботу закладів освіти області» (на прикладі G Suite for education)».
Відкрив тренінг Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, який наголосив, що інформаційні технології на сьогоднішній день є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Використання засобів і можливостей, які надають комп’ютерні технології та інтернет, сприяє якісному викладанню дисциплін, розвитку творчості педагогів, а також мотивує учнів (здобувачів освіти) до активного навчання.
До участі у тренінгу був запрошений Юрій Гарасюк, керівник служби Розгортання та Супроводу у ТОВ Гарасюк К – уповноважений Google Cloud Partner по європейському регіону, який у першій частині заходу ознайомив усіх присутніх з відкритими технологіями для якісного та доступного навчання. Розповів, що програма G Suite for education надає можливість учням та вчителям працювати та навчатися разом, де б вони не перебували. Це просте та надійне у використанні хмарне рішення, яке дає можливість підвищити ефективність навчального процесу та надає педагогам ресурси для створення освітніх стратегій підготовки майбутніх лідерів.
Під час практичної частини тренінгу всі учасники отримали власний обліковий запис у G Suit for Education, налаштовували спільну роботу з Google Документом, Google Календарем та іншими Google Додатками. Також була проведена відеоконференція між учасниками тренінгу. За допомогою цифрового медіа-плеєра Chromecast, який розроблений компанією Google, всі учасники мали змогу транслювати вміст свого ноутбука на великий екран.
Своїм досвідом у використанні G Suite for Еducation поділилась Наталія Ільченко, заступник директора з навчальної роботи Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище». Пані Наталя розповіла про труднощі, які виникли у педагогічних працівників під час роботи з платформою, та про її переваги; продемонструвала опитування учнів щодо плюсів та мінусів роботи у G Suite for Еducation.
Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Наталя Осіна під час проведення тренінгу презентувала роботу над проєктом «Діджиталізація у ЗП(ПТ)О: можливості та перспективи», учасники тренінгу взяли участь в опитуванні щодо діджиталізації освіти. Далі пані Наталя презентувала підсумки корпоративного ІТ-навчання, яке відбулось у січні 2020 року на базі 5 закладів освіти області та ознайомила з деякими інтернет-ресурсами для роботи закладів освіти.
Наприкінці тренінгу учасникам було запропоновано провести рефлексію, а саме: відповісти на три запитання: «Що хочеться взяти з собою?», «Що змусило задуматися?», «До чого б не хотілося повернутися?».
Усі матеріали тренінгу, додаткові матеріали та посилання з теми завантажені на Google Classroom, до якого приєднались учасники та у подальшому мають змогу спілкування й обміну досвідом щодо використання G Suite for Еducation.
За умови виконання практичних завдань учасники тренінгу отримають сертифікати.