Педагогічні технології модульно-компетентнісного навчання
16 березня 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено методичний семінар-тренінг викладачів фізики і астрономії Запорізької області на тему: «Педагогічні технології модульно-компетентнісного навчання».
Відкрив захід Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, звернув увагу присутніх на особливості сучасного етапу розвитку національної системи професійної освіти України, що характеризується впровадженням компетентнісного підходу в навчальний процес, застосуванням особисто орієнтованих педагогічних технологій; побажав учасникам миру, успіхів й нових творчих здобутків.
Продовжила методичний семінар-тренінг Оксана Матяшева, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області й розкрила актуальність теми та зазначила, що у сучасному вимогливому та швидкозмінному соціально-економічному середовищі рівень освіти, її вплив на особистісний розвиток здобувача освіти, значною мірою залежатиме від результативності запровадження технологій навчання, що ґрунтуються на нових методологічних засадах, сучасних дидактичних принципах, які розвивають компетентнісний підхід до навчання.
Викладач ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Тетяна Бабаніна продемонструвала можливості електронних освітніх ресурсів при викладанні фізики: інтерактивність, мультимедійність, моделювання, комунікативність, продуктивність. (https://view.genial.ly/640779dc09940c0017be84dc/presentation-marketing-vibrant-presentation).
Про комплексні проєкти, як інструмент формування ключових компетентностей здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, доповіла Марина Легуцька, викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище». Проєктні технології орієнтують здобувачів освіти на створення освітнього продукту: за власною ініціативою, індивідуально або у групах за певний час виконують пізнавальну, дослідницьку, конструкторську або іншу роботу на певну тему (https://drive.google.com/file/d/1kgjub7mjzu_G0McQU_EszRI4e3ssGKfy/view?usp=sharing).
Анатолій Король, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», розповів про використання навчального експерименту для формування STEM-компетентностей здобувачів освіти на уроках фізики, що дає можливість не тільки розвивати й підтримувати інтерес до предмету, але й пробуджують бажання займатися дослідницькою роботою, набувати нові знання, сприяють розвитку особистості.
Інна Нестеренко, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», ознайомила з технологіями модульного навчання, які забезпечують суттєву його демократизацію, створює умови для реальної зміни ролі і місця здобувача освіти, надає педагогічному процесу необхідної гнучкості для того, щоб реалізувати принцип індивідуалізації навчання (https://drive.google.com/file/d/1Pz4de_gtOY5NBFHOaCgLMSKclWLVF-wx/view?usp=sharing. Урок на Всеосвіті https://vseosvita.ua/lesson/doslidy-faradeia-elektromahnitna-induktsiia-413014.html. Електронна книжка https://read.bookcreator.com/T177tolwEvTQHw4bfmnLInNYiAw1/Chx5YhHESA6hm_jrwDvLCA).
Чудова атмосфера підтримувалася впродовж усього часу роботи методичного семінару-тренінгу. Дякуємо всім педагогічним працівникам за співпрацю й бажаємо нових звершень, мирного неба над головою, нових творчих і конструктивних ідей, вагомих здобутків!