Обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури
06 квітня 2021 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області на сервісі Zoom відбувся обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури за темою «Сучасний інструментарій підвищення якості освітнього процесу на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури». Розпочала семінар Немчин Юлія Олександрівна, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, звернувши увагу на те, що сучасне суспільство характеризується швидкими змінами в усіх сферах життя, що особливо впливає на розвиток інформаційного, зокрема й освітнього простору. Освітня сфера зазнає значних трансформаційних процесів, майже кожен педагог має свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі з метою привернення уваги здобувачів освіти до занять.
З презентацією доповіді на тему «Розвиток життєвих компетентностей засобами використання сервісів Google на уроках української мови та літератури» виступила Кураченко Тетяна Михайлівна, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Приморський ПАЛ». Тетяна Михайлівна розказала та показала, якими Додатками Google вона користується у своїй роботі (Google Диск, Документи, Презентації, Форми, Календар, Сайт, Classroom). Перевагами використання цих сервісів є впровадження самостійної пошукової та навчально-дослідницької роботи учнів, здатність учнів самостійно опановувати знаннями, творчо мислити, уроки та домашні завдання стають цікавішими.
Цікавим та змістовним був виступ Остапчук Наталії Миколаївни, викладачки української мови та літератури Федорівського центру професійної освіти на тему «Прийоми візуалізації як шлях формування ключових та предметних компетентностей на уроках української мови». Наталія Миколаївна наочно продемонструвала, якими засобами візуалізації навчання вона послуговується у своїй педагогічній практиці. Це карти розуму, інфографіка, флеш-карти, хмари слів, комікси, лепбуки, соціальні мережі й онлайн-сервіси.
Далі власним досвідом роботи зі здобувачами освіти за допомогою п’яти інструментів формувального оцінювання (LearningApps, Study Stack, Wordwall, Power Point, Ex) поділилась Ільченко Наталя Вікторівна, викладачка української мови ДНЗ «Михайлівське ВПУ». Наталя Вікторівна провела невеличкий майстер-клас зі створення анімаційних тестових завдань у програмі Power Point.
Прокопенко Марина Володимирівна, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Пологівський ПЛ», розказала, які інноваційні технології вона використовує на своїх уроках у моделі псевдоперевернутого класу (Додатки Google, ThingLink, Canva, LearningApps, інтерактивні книги, мультфільми, комікси, хмари слів, пазли).
Після виступів спікерів була проведена мінідискусія щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, в ході якої висловлювались думки, що майбутнє освіти все ж таки за поєднанням ІКТ та традиційних форм і методів навчання.
Насамкінець учасники семінару попрацювали на інтерактивній дошці Jamboard поділившись своїми думками, у чому ж полягає професійна майстерність викладача-філолога.
Онлайн-семінар був цікавим, змістовним та пізнавальним. Дякуємо за нові знання та корисну інформацію!