Нетворкінг «На шляху до професійної майстерності»
28 березня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено онлайн-зустріч «На шляху до професійної майстерності» у форматі нетворкінгу. Координатори заходу – Аліна Соловйова, методист та Тетяна Філь, лаборант центру.
Швейна промисловість постійно розвивається, адже змушена адаптуватися до динамічних змін у технологіях та світовій економіці. Це зумовлює потребу в оновленні навичок майбутніх працівників, щоб вони могли успішно конкурувати на ринку праці.
Викладачі швейної справи не стоять осторонь цих змін. Вони постійно вдосконалюють свої знання та вміння, щоб дати учням все необхідне для успішної кар’єри.
Сучасний викладач швейної справи – це не просто фахівець з крою та шиття. Це креативний, компетентний та мотивований педагог, який володіє широким спектром знань і навичок, включаючи управління часом, комунікацію, роботу в команді. Від нього залежить не лише те, які знання та вміння отримають учні, але й їхня мотивація, самостійність та віра у свої сили.
Під час онлайн-зустрічі спікери ділилися досвідом використання сучасних методів навчання, які роблять процес здобуття знань більш цікавим, ефективним та інтерактивним. Спікери заходу не лише обговорили теоретичні аспекти, але й продемонстрували свої знання та навички на практиці.
Лариса Кручина, викладач спецдисциплін та Тетяна Жила, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» поділилися своїм досвідом роботи на тему «Розвиток ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників швейного профілю». Зазначили, що сучасні реалії вимагають від професійної освіти постійного оновлення змісту, форм та методів навчання. Компетентнісний підхід є важливою складовою підготовки майбутніх кравців.
Наталія Джеланова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» розказала про свій досвід роботи на тему «Досвід використання сучасних засобів візуалізації під час змішаного виробничого навчання з професії «Кравець». Під час виступу вона зосередилась на тому, як здобувачі освіти сприймають візуальну інформацію, та детально розкрила можливості інструментів для покращення цього процесу.
Альбіна Єфимович, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» продемонструвала свій досвід роботи на тему «Використання програми для побудови викрійок «Valentina» у процесі підготовки майбутніх кравців та закрійників». Спікерка підкреслила, що дана програма володіє широким спектром можливостей, які значно розширюють арсенал інструментів викладача, майстра виробничого навчання та роблять його роботу більш ефективною. Вона також зазначила, що використання цієї програми є безсумнівно корисним та необхідним засобом в освітньому процесі.
Якісна освіта – це реально! Зміна підходів до навчання, впровадження інноваційних педагогічних технологій – ось ключ до успіху. Ці технології мотивують учнів та значно покращують результати навчання.
Дякуємо за співпрацю! Бажаємо мирного неба, нових звершень, творчих ідей та вагомих здобутків!