Дводенний тренінг. День 1 «Порушення психічного здоров’я у підлітків: навички виявлення, підтримки, скерування»
Самоосвіта для педагогічного працівника є особливо важливою у період воєнного часу, коли виклики освітнього процесу стають складнішими. Вона дозволяє швидко адаптуватися до нових умов та підтримувати емоційне здоров’я. Завдяки самоосвіті працівники освіти можуть ефективніше підтримувати дітей, зберігаючи стабільність і якість навчання навіть в умовах нестабільності.
Саме тому, 30 жовтня 2024 року, в межах Меморандуму про співпрацю між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист» від 01.02.2024, в рамках проєкту «Комплексні послуги захисту постраждалого від бойових дій цивільного населення й покращення навичок стійкості працівників, які приходять на допомогу першим (2023-2025)», було проведено перший день тренінгу на тему «Порушення психічного здоров’я у підлітків: навички виявлення, підтримки, скерування».
Тренінг об’єднав працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.
Говорили про взаємодію з підлітками, що мають ознаки порушень психічного здоров’я; відпрацювали схеми взаємодії з дітьми, що мають психічні розлади, які рекомендуються протоколами провідних організацій у сфері психічного здоров’я; ознайомились з алгоритмом реагування при взаємодії з підлітками, що мають посттравматичний стресовий розлад, тривожні розлади та депресивний розлад.
Високоякісна інформація, передана енергійним спікером Діаною ШТРИГОЛЬ, зацікавила аудиторію. Все тому, що у педагогічній діяльності (і не тільки) є важливими постійне вдосконалення професійних навичок, опанування сучасних методик та технологій. Такі зустрічі дозволяють оновлювати знання та розвивати комунікативні здібності, що підвищує якість освітнього процесу.