Дводенний тренінг. День 1 «Порушення психічного здоров’я у підлітків: навички виявлення, підтримки, скерування»
Умови війни ставлять педагогічних працівників закладів професійної освіти перед великим викликом, вимагаючи постійного саморозвитку та самоосвіти. Вони повинні постійно оновлювати свої знання та навички, щоб ефективно працювати зі здобувачами освіти. Саморозвиток допомагає зрозуміти потреби та психологію учнів, які переживають воєнні події. А володіння новими методиками та підходами допомагає підтримувати психологічний комфорт учнів.
Саме тому, 24 квітня 2024 року, в межах Меморандуму про співпрацю між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист» від 01.02.2024, в рамках проєкту «Комплексні послуги захисту постраждалого від бойових дій цивільного населення й покращення навичок стійкості працівників, які приходять на допомогу першим», який реалізується в межах Чернігівської, Сумської, Харківської та Запорізької областей, було проведено тренінг на тему «Порушення психічного здоров’я у підлітків: навички виявлення, підтримки, скерування».
Тренінг об’єднав педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.
Говорили про взаємодію з підлітками, що мають ознаки порушень психічного здоров’я; відпрацювали схеми взаємодії з дітьми, що мають психічні розлади, які рекомендуються протоколами провідних організацій у сфері психічного здоров’я; ознайомились з алгоритмом реагування при взаємодії з підлітками, що мають посттравматичний стресовий розлад, тривожні розлади та депресивний розлад.
Тренінг було побудовано на практичних вправах, що допомогли педагогічним працівникам ЗП(ПТ)О не лише актуалізувати свої знання, а ще й відпрацювати власні практичні навички під час інтерактивної взаємодії та роботи з кейсами.
Високоякісна інформація, передана енергійним спікером Діаною Штриголь, зацікавила аудиторію. Кожна запропонована вправа сприяла активному залученню учасників. Загалом захід залишив приємне враження та корисні знання.