Інформаційний захід «Наша мета – світ без насильства!»

28 листопада 2024 року, в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, за ініціативи Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Запорізькій області, за підтримки Міжнародної гуманітарної організації FHI360 було організовано та проведено Інформаційний захід «Наша мета – світ без насильства!». Головна мета – привернення уваги до проблеми домашнього та гендерно зумовлено насильства в цілому, своєчасного виявлення та реагування на випадки насильства в закладах освіти.

До зустрічі долучились 19 педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) Запорізької області.

Це був не просто черговий захід, а важливий крок до формування суспільства, вільного від агресії, дискримінації та байдужості. Насильство, на жаль, залишається однією з найгостріших проблем сучасності, і кожен з нас може зробити свій внесок у її вирішення.

Сучасні технології навчання при підготовці здобувачів освіти з професій автомобільного напряму

28 листопада 2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізький області проведений обласний семінар для педагогічних працівників з професій автомобільного напряму.

Координатор семінару – Немченко Маріанна Михайлівна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Валерій Володимирович Гриша, викладач Федорівського центру професійної освіти, надав інформацію щодо використання інтернет-ресурсів для дистанційної роботи педагогічного працівника: сервіс GreenWay, додаток GoingAbroad.

Лілія Миколаївна Черкіс, викладач ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти», презентувала персональний web-сайт викладача як сучасну інтерактивну платформу для забезпечення дистанційного навчання.

Успішно представлена доповідь-презентація викладача Литвинова Віталія Вікторовича та майстра виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автомобільного транспорту» Мельника Валерія Олександровича, у якій розкрито питання щодо упровадження в освітній процес цифрових технологій відповідно до вимог часу.

Денис Олександрович Кульбашенко, викладач ДНЗ «Бердянський центр

професійно-технічної освіти», поділився досвідом використання програми LMS Electude під час дистанційного навчання здобувачів освіти з професії «Слюсар з ремонту автотранспортних засобів».

Денис Олегович Кривошлик, викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», представив доповідь-презентацію, у якій зосередив увагу на програмному забезпеченні Mozaik Education та інтернет-ресурсі Gamma для дистанційного навчання здобувачів освіти автомобільного транспорту.

При підведенні підсумків онлайн-семінару Маріанна Михайлівна Немченко наголосила на важливості використання цифрових освітніх ресурсів в умовах сьогодення, що надають рівний доступ учасникам освітнього процесу до навчального матеріалу незалежно від місця проживання та форми навчання.

Педагогічні працівники відзначили високий рівень організації онлайн- семінару, його насиченість.

Обласний семінар відбувся з використанням дистанційних технологій.

Вебінар “Інноваційні цифрові ресурси при викладанні суспільнознавчих дисциплін”

27 листопада 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області був проведений вебінар “Інноваційні цифрові ресурси при викладанні суспільнознавчих дисциплін”.

Спікером вебінару стала Марина Паянок, викладач історії та географії ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу». На початку Марина Петрівна розповіла про актуальність та зручність використання цифрових освітніх ресурсів, а саме Classroomscreen,  Mentimeter, Popplet, Study Stack, LearningApps при викладанні суспільнознавчих дисциплін. Далі педагог продемонструвала програмне забезпечення Mozaik Education, яке урізноманітнює інструментарій уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи, 3D-сцени й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок у здобувачів освіти, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні освітнього матеріалу. Особливу увагу Марина Петрівна приділила платформі Kahoot!, за допомогою якої можна проводити інтерактивні заняття, перевірку знань здобувачів освіти за допомогою онлайн-тестування.  Потім провела майстерклас щодо створення освітнього контенту на цій платформі. Учасники вебінару мали змогу взяти участь в тестуванні щодо запропонованих цифрових ресурсів. Переможці отримали сертифікати.

На завершення вебінару модератор заходу, методист центру Наталя Осіна ознайомила учасників з подальшим планом проведення вебінарів, іншими заходами центру, а учасники мали змогу поставити питання спікеру та висловили подяку за актуальний, цікавий та  інформативний матеріал.

Запис вебінару можна подивитися за покликанням https://youtu.be/gf0J3w93B7A?si=peAb8Ck9J3gkpXqP

Презентація спікера https://bit.ly/3CK2pe9

Засідання експертної творчої групи «Берегиня»

27 листопада 2024 року відбулося чергове засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя «Берегиня» за допомогою платформи Zoom.

На порядку денному такі питання:

  1. Вивчення перспективного педагогічного досвіду викладачів творчої групи «Використання додатків Google під час дистанційного навчання: оцінювання і не тільки».
  2. Підготовка до участі в ІІІ (обласному) етапі ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
  3. Підготовка до участі в ІІ (обласному) етапі ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка.
  4. Підготовка та проведення І-ІІ етапів XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об`єднаймося ж, брати мої».
  5. Обговорення теми нового методичного збірника.
  6. Обговорення творчого конкурсу, присвяченого 95-річчю Ліни Костенко.

Засідання групи відкрила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Лілія Четверекова, яка зазначила важливість  методичної роботи в умовах воєнного стану. Викладач ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» Ольга Колодка виступила з інформацією щодо використання додатків Google під час дистанційного навчання. Доповідач наголосила на важливості формувального оцінювання, окреслила вимоги до вербального оцінювання здобувачів освіти, запропонувала добірку додатків Google, які оптимізують роботу викладача та учня в умовах дистанційного навчання, зосередилась на можливостях використання розширення Тalk and Comment. Наталія Гордієнко, керівник творчої групи», звернула увагу присутніх на використанні на уроках у дистанційному форматі розширення https://meetlist.io/meetings, яке фіксує присутність учасників відеозустрічі.

Колеги обговорили назву нового збірника методичних рекомендацій, який планується видати у квітні поточного навчального року.

Жваво пройшло обговорення обласного заходу, присвяченого 95-річчю Ліни Костенко.

Бажаємо енергії, сил, натхнення, удачі і нових професійних успіхів викладачам експертної творчої групи «Берегиня», а також усім викладачам української мови та літератури! Перемоги всім нам!

Обласний семінар для педагогічних працівників з підготовки професій електротехнічного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

26 листопада 2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти проведений обласний семінар для педагогічних працівників з професій електротехнічного напряму.

Координатор семінару – Немченко Маріанна Михайлівна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Відкрила захід заступник директора НМЦ ПТО Петерик Світлана Миколаївна.

Олена Котович, заступник директора компанії «Інтелектуальні промислові системи» та Микола Якимчук, технічний консультант по обладнанню «Фесто», надали інформацію щодо використання навчальних комплексів для різних технічних исциплін.

Володимир Подгородецький, викладач ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти», презентував програму LMS Electude як потужний інструмент для покращення якості викладання предметів професійно-теоретичної підготовки.

Віктор Коваленко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, поділився досвідом  та особливостями змішаного навчання при підготовці здобувачів освіти у Запорізькому національному університеті.

Успішно представлена доповідь-презентація Андрієм Белінським, майстром виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», у якій розкрито питання інтеграції теорії та практики через змішане навчання при підготовці слюсарів-електриків з ремонту електроустаткування.

Максим Бабенко, електрик мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь», надав інформацію щодо навчання електромонтерів, формування практичних навичок на навчальних стендах та електрообладнанні цеху.

Семінар пройшов продуктивно, інформативно, пізнавально. Спільний обмін знаннями та ідеями сприяє успіху у формуванні надійної бази для підготовки кваліфікованих робітників з професій електротехнічного напряму. Педагогічні працівники закладів освіти подякували організаторам заходу за надану актуальну, корисну й необхідну інформацію.

Обласний семінар відбувся з використанням дистанційних технологій.

Засідання експертної творчої групи «Борисфен»

Сучасному суспільству потрібна інформована та компетентна особистість, яка спроможна приймати самостійні рішення та нести відповідальність за свої вчинки, тому формування у здобувачів освіти навичок оцінювання суспільних явищ і процесів є головним із завдань при проведенні уроків історії.

Більшість викладачів стикаються з проблемою якості знань і практичного їх застосування в житті здобувачами освіти. Виникає необхідність знайти ефективні технології, форми, методи і прийоми викладання історії.

Головним завданням творчої групи «Борисфен» є впровадження найбільш ефективних сучасних педагогічних технологій у практичну діяльність викладачів історії закладів П(ПТ)О, обмін досвідом успішної педагогічної діяльності, методична допомога викладачам області. Група продовжує роботу над методичною темою «Розвиток критичного мислення на уроках історії як інструмент формування громадянської компетентності».

21 листопада 2024 року за допомогою Google Meet відбулось онлайн засідання експертної творчої групи «Борисфен». Під час зустрічі розглянули наступні питання:

  1. Обговорення і затвердження плану на поточний навчальний рік.
  2. Обговорення формату проведення обласних заходів у 2025 році.
  3. Випуск нового методичного альманаху.

Засідання групи відкрила керівник Тетяна Казаченко, яка відзначила, що в умовах навчання в дистанційному форматі у воєнний період необхідно знаходити шляхи формування мотивації здобувачів освіти до вивчення історії.

Керівник творчої групи також ознайомила присутніх з планом роботи групи на поточний навчальний рік. Викладачі обмінялися думками з питань створення нового альманаху методичних матеріалів.

Бажаємо всім викладачам історії міцного здоров’я, терпіння, творчої наснаги, здійснення заповітних мрій та сподівань, благополуччя, миру!

XVІІ форум лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Лідерство здобувачів освіти у сучасному освітньому контексті є важливим аспектом формування критичного мислення та активної громадянської позиції. Здатність учнів брати на себе відповідальність, бути ініціативними та організовувати колективну діяльність сприяє розвитку їхніх лідерських якостей. Звітність щодо участі у різних проєктах, соціальних ініціативах та освітніх активностях дозволяє оцінити рівень їхнього розвитку та вміння працювати в команді. Перспективи лідерства здобувачів освіти включають стимулювання самостійності, розвитку підприємницьких навичок та підготовку до сучасних викликів на ринку праці, що вимагають гнучкості та інноваційного підходу.

21 листопада 2024 року, на платформі ZOOM, пройшов ХVІІ форум лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області на тему «Лідерство у сучасному освітньому контексті: звітність та перспективи».

Модератор заходу Дар’ї ЛИННИК, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти нагадала про дії учасників освітнього процесу під час тривоги та технічні вимоги роботи на форумі. Протягом зустрічі, координувала ці питання Світлана ГРИТЧИНА, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти.

З вітальним словом виступив Олександр ПАРЖНИЦЬКИЙ, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Далі учасники форуму були ознайомлені з програмою заходу, після цього рада учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області презентувала звіт роботи учнівського самоврядування за 2023-2024 навчальний рік за напрямами, а саме: культурно-масова робота, соціальна робота, навчальна (професійна) робота, профорієнтаційна робота, спортивно-масова робота, національно-патріотичне виховання, гуртожиток.

Друга частина форуму була визначена Інтерактивною взаємодією всіх учасників на тему «Перспективи сучасного лідерства». Ідея була така – пофантазувати та описати лідера та лідерку 2025 року. Наступним етапом взаємодії стало те, що ми спробували через ШІ згенерувати цих самих лідерів. Результати були цікавими, а іноді неочікуваними. Але реальних лідерів було видно здалеку – вони були присутні на Форумі лідерів 2024.

Підсумовуючи роботу ХVІІ Форуму, можна зазначити, що кожен учасник продемонстрував високий рівень зацікавленості, ініціативи та прагнення до розвитку. Обговорення важливих питань, обмін ідеями та пропозиціями сприяли створенню сприятливої атмосфери для реалізації лідерських якостей. Під час заходу всі учасники продемонстрували відмінні організаційні та комунікаційні навички, а також готовність працювати на благо своїх закладів освіти.

Дякуємо присутнім за активну участь!

Майстерклас “Використання європейської освітньої платформи Fobizz у роботі педагогічного працівника” розпочато

18 листопада 2024 року Науково-методичний центр професійно-технічної освіти розпочав проведення майстеркласу “Використання європейської освітньої платформи Fobizz у роботі педагогічного працівника”.

Методист центру, тьютор Наталя Осіна, розробила Програму майстеркласу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області. Актуальність Програми полягає в тому, що Fobizz – інструмент вчителя для створення цифрових уроків, інтерактивних завдань та іншого освітнього контенту (із застосуванням штучного інтелекту в тому числі). Це комплексна платформа для педагогічних працівників, яка пропонує широкий спектр онлайн-інструментів, ресурсів та можливостей для підвищення ефективності викладання та покращення взаємодії із здобувачами освіти. Сервіс створений для підтримки професійного розвитку педагогів, надаючи їм доступ до сучасних методик, інструментів та ресурсів, що допомагають покращити якість навчання. Fobizz є корисним інструментом для вчителів, які прагнуть покращити свої професійні навички та адаптуватися до змін у сучасній освіті.

На майстерклас зареєструвалися 120 педагогічних працівників України, з них 45 педагогів вже приєдналися до Google Classroom, де відбувається навчання. Для забезпечення ефективного навчання  тьютор майстеркласу Наталя Осіна розробила відеоінструкції, практичні завдання, підготувала теоретичні та додаткові матеріали з теми. Ефективний зворотній зв’язок із учасниками майстеркласу налаштований через системи сповіщень, здачі робіт, отримання приватних консультацій в середовищі Google Classroom. Результатом ефективного навчання за програмою є створення власного освітнього контенту за допомогою сервісу Fobizz .

Електронні версії сертифікату обсягом 15 академічних годин (0,5 кредиту ЄКТС) передбачені за умови правильного виконання практичного завдання. Сертифікат має всю інформацію згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема Постанові КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800.

Реєстрація на майстерклас продовжується до 29 грудня 2024 року за покликанням https://forms.gle/4xnTbkZftXa9t8yZ9

З програмою майстеркласу, умовами та необхідними інструкціями щодо початку навчання можна ознайомитись на сайті “Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій областіhttps://bit.ly/3XpGXln

Запрошуємо всіх педагогічних працівників країни на навчання!