Дводенний тренінг. День 2 «Інструменти стресостійкості»

Стресостійкість є важливою професійною компетенцією педагогічного працівника закладу професійної освіти. В умовах сучасного освітнього середовища педагог щоденно стикається з високими вимогами, емоційним навантаженням та різноманітними стресовими ситуаціями. Вміння контролювати емоції, управляти стресом та знаходити ресурси для відновлення допомагають зберегти психологічну рівновагу, підтримувати позитивну атмосферу в колективі й ефективно взаємодіяти з учнями. Розвиток стресостійкості сприяє підвищенню продуктивності та особистій задоволеності від професійної діяльності.

31 жовтня 2024 року, в межах Меморандуму про співпрацю між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист» від 01.02.2024, в рамках проєкту «Комплексні послуги захисту постраждалого від бойових дій цивільного населення й покращення навичок стійкості працівників, які приходять на допомогу першим (2023-2025)», було проведено другий день тренінгу на тему «Інструменти стресостійкості».

Тренер Діана ШТРИГОЛЬ зосередила увагу на практичних методах та техніках, які допоможуть педагогам управляти стресом у професійній діяльності, а саме: управління емоціями, профілактика вигорання, релаксаційні вправи, тайм-менеджмент тощо.

Тренінг був неймовірно корисним! Він допоміг учасникам освоїти ефективні методи боротьби зі стресом та підвищити емоційну стійкість. Тренер-професіонал, із великим досвідом роботи, доступно і змістовно пояснив матеріал та створив комфортну атмосферу для навчання.

Обласний семінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області з професії «Електрогазозварник»

31 жовтня 2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти проведений обласний семінар для педагогічних працівників з професії «Електрогазозварник».

Координатор семінару – Немченко Маріанна Михайлівна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Відкрила семінар заступник директора НМЦ ПТО Петерик Світлана Миколаївна.

Вікторія Олександрівна Резніченко, викладач ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти», у своїй презентації «Використання штучного інтелекту у викладанні предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Електрогазозварник»» акцентувала увагу на питанні використання онлайн-платформ на базі штучного інтелекту.

Успішно представлена доповідь-презентація Сергієм Геннадійовичем Демешком, майстром виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», у якій розкрито питання впровадження сучасних методів навчання в зварювальному виробництві в умовах сьогодення.

Вероніка Володимирівна Решетова, викладач ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник», презентувала використання ефективних цифрових інструментів при підготовці та проведенні ПКА і ДКА в умовах дистанційного навчання.

Збірник методичних матеріалів до уроків виробничого навчання з професії «Електрогазозварник» представили Зоя Борисівна Шаповалова, старший майстер ДНЗ «Запорізький будівельний центр ПТО», та Олена Вікторівна Шакалова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький будівельний центр ПТО». У запропонованому збірнику систематизовано методичні рекомендації щодо покращення якості виробничого навчання в закладі освіти.

Артем Іванович Груша, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», надав інформацію щодо шляхів та засобів підвищення підготовки кваліфікованих робітників з професії «Електрогазозварник» в умовах змішаної форми навчання.

Свій досвід роботи презентувала Катерина Анатоліївна Музичева, практичний психолог ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», та зосередила увагу на ефективній психологічній підтримці  педагогічних працівників в умовах сьогодення.

Дводенний тренінг. День 1 «Порушення психічного здоров’я у підлітків: навички виявлення, підтримки, скерування»

Самоосвіта для педагогічного працівника є особливо важливою у період воєнного часу, коли виклики освітнього процесу стають складнішими. Вона дозволяє швидко адаптуватися до нових умов та підтримувати емоційне здоров’я. Завдяки самоосвіті працівники освіти можуть ефективніше підтримувати дітей, зберігаючи стабільність і якість навчання навіть в умовах нестабільності.

Саме тому, 30 жовтня 2024 року, в межах Меморандуму про співпрацю між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист» від 01.02.2024, в рамках проєкту «Комплексні послуги захисту постраждалого від бойових дій цивільного населення й покращення навичок стійкості працівників, які приходять на допомогу першим (2023-2025)», було проведено перший день тренінгу на тему «Порушення психічного здоров’я у підлітків: навички виявлення, підтримки, скерування».

Тренінг об’єднав працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Говорили про взаємодію з підлітками, що мають ознаки порушень психічного здоров’я; відпрацювали схеми взаємодії з дітьми, що мають психічні розлади, які рекомендуються протоколами провідних організацій у сфері психічного здоров’я; ознайомились з алгоритмом реагування при взаємодії з підлітками, що мають посттравматичний стресовий  розлад, тривожні розлади та депресивний розлад.

Високоякісна інформація, передана енергійним спікером Діаною ШТРИГОЛЬ, зацікавила аудиторію. Все тому, що у педагогічній діяльності (і не тільки) є важливими постійне вдосконалення професійних навичок, опанування сучасних методик та технологій. Такі зустрічі дозволяють оновлювати знання та розвивати комунікативні здібності, що підвищує якість освітнього процесу.

Навчання на курсах із загальних питань охорони праці та безпеки життєдіяльності

Відповідно до наказу Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області від 09 жовтня 2024 року № 64 «Про дистанційне навчання та перевірку знань керівників та спеціалістів ЗФПО та ЗП(ПТ)О з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності» з 21 по 25 жовтня 2024 року на базі НМЦ ПТО пройшли курси із загальних питань охорони праці та безпеки життєдіяльності для керівників та спеціалістів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів фахової передвищої освіти області. Участь у навчанні взяли 30 осіб із 10 закладів Запорізької області.

 

Вебінар “Використання новітніх цифрових інструментів на уроках виробничого навчання з професії “Закрійник”

24 жовтня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області був проведений вебінар “Використання новітніх цифрових інструментів на уроках виробничого навчання з професії “Закрійник”.

Спікерами вебінару стали педагоги ДНЗ “Запорізьке вище професійне училище моди і стилю”, а саме викладач Яна БОКША та майстер виробничого навчання Оксана ШАБАНОВА.

Майстер виробничого навчання Оксана ШАБАНОВА розповіла про використання програм Valentina та Tape для побудови креслень під час створення колекцій одягу, про растровий графічний редактор Procreate для розробки ескізів та замальовок виробів колекції

Викладач Яна БОКША особливу увагу приділила комп’ютерній вишивці та друку на тканині. Були продемонстровані програми Adobe Illustrator, CorelDraw, Wilcom та Adobe Photoshop для розробки вишивки та принтів на уроках спеціального малювання.

Наприкінці виступу Яна  Бокша розповіла про досягнення закладу у VII Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «FASHION ПРОРИВ» та про матеріально-технічну базу закладу з професії “Закрійник”.

На завершення вебінару модератор заходу, методист центру Наталя Осіна ознайомила учасників з подальшим планом проведення вебінарів, а учасники мали змогу поставити питання представникам закладу та висловили подяку за актуальний, цікавий та  інформативний матеріал.

Запис вебінару можна подивитися за покликанням https://youtu.be/iruAez17xks?si=IpVKyuljuF2c4gfD

Презентація спікерів https://bit.ly/48kGw0F

Обласний семінар для педагогічних працівників з професій «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Адміністратор», «Секретар керівника», «Оператор поштового зв’язку», «Агент з постачання»

24 жовтня 2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти проведений обласний семінар для педагогічних працівників з професій «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Адміністратор», «Секретар керівника», «Оператор поштового зв’язку», «Агент з постачання».

Координатор семінару – Немченко Маріанна Михайлівна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Відкрила семінар заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Петерик Світлана Миколаївна.

   Наталя Валеріївна Стрілець, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище» у своїй презентації «Упровадження професійно спрямованих цифрових ресурсів при підготовці кваліфікованих робітників професій економічно-адміністративного напряму» акцентувала увагу на питанні інформаційних систем і технологій в комерційній діяльності та в обліку.

Успішно представлена доповідь-презентація майстра виробничого навчання Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище» Кішко Ксенії Вікторівни, у якій розкрито питання упровадження генеративних інструментів штучного інтелекту в освітній процес.

Валентина Анатоліївна Катруша, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» у своїй презентації «Роль цифрових застосунків у підготовці компетентних адміністраторів та секретарів керівників у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» надала інформацію щодо використання цифрових технологій та інструментів в освітньому процесі, а також їх вплив на якість підготовки здобувачів освіти з професій «Адміністратор» та «Секретар керівника».

Боднар Інна Дмитрівна, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», детально розповіла про використання застосунку Canva та спільної роботи в Google документах на уроках виробничого навчання з професії «Секретар керівника».

При підведенні підсумків семінару учасники відзначили високий рівень його організації, насиченість.

Захід відбувся з використанням дистанційних технологій.

Семінар викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала суттєвих змін в умовах воєнного стану. Сьогодні важливого значення набувають питання створення безпечного, комфортного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу. Зростаюча проблема у спілкуванні та співпраці між країнами і носіями різних мов, культурних традицій вимагає суттєвих змін у підході до викладання іноземних мов. Від сучасного закладу освіти вимагається запровадження нових технологій навчання, які сприятимуть формуванню найбільш оптимального розвивального середовища у процесі навчання англійської мови. Раціональне та вмотивоване використання методів навчання вимагає креативного підходу з боку викладача.

22 жовтня 2024 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів іноземної мови на тему «Створення креативного середовища на уроках іноземної мови». Головна мета заходу – розвивати потребу викладачів у методичній роботі, самоосвіті, вдосконаленні власної педагогічної майстерності; визначити шляхи підвищення професіоналізму викладачів іноземної мови. На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка відзначила, що незважаючи на складні умови, в яких знаходиться наша країна сьогодні, викладачі області здійснюють інноваційну освітню діяльність.

Учасники онлайн семінару обговорили такі питання:

  1. «Роль креативності в контексті формування комунікативної компетентності здобувачів освіти на уроках англійської мови» (Романій Є.П, викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»).
  2. «Інструменти надолуження освітніх втрат на уроках англійської мови: методики і підходи» (Осипенко Н.С., викладач англійської мови ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»).
  3. «Використання інтерактивних технологій для створення креативного середовища на уроках англійської мови» (Гордієнко Н.В., викладач англійської мови ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»).
  4. . «Штучний інтелект для оптимізації діяльності викладача іноземної мови» ( Боєва А.Л., викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»).
  5. Презентація нового збірника методичних рекомендацій експертної творчої групи «Partners in Teaching» на тему: «Сучасний урок іноземної мови в контексті компетентнісної освіти». (Василевська Є.А., викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти»).

Учасники семінару брали активну участь в обговоренні питань, висловлювали власні думки щодо впровадження інноваційних технологій в організацію освітнього процесу.

На завершення семінару методист Лілія Четверякова надала інформацію щодо проведення у наступному році обласного конкурсу на тему «English as a new Ukrainian trend».

Захід пройшов у дружній атмосфері плідної співпраці. Бажаємо всім викладачам іноземної мови натхнення, творчості, успіхів у роботі, миру!

Інформаційно-інтерактивна відеозустріч з лідерами учнівського самоврядування до Європейського дня протидії торгівлі людьми

18 жовтня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області була організована та проведена Інформаційно-інтерактивна відеозустріч з лідерами учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області до Європейського дня протидії торгівлі людьми.

Висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, надання допомоги постраждалим особам – така головна мета заходів в цей день.

Ініціатором заходу стала рада учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області, модератором – ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» (Коломієць Валерія – президент ради УС, Карапиш Ігор – заступник президента УС, Подорожко Катерина Олександрівна – практичний психолог, відповідальний за роботу УС, Шапошник Оксана Володимирівна – майстер виробничого навчання). Лідерам була запропонована інформаційна частина заходу, де були висвітлені визначення, основні ризики торгівлі людьми, статистичні дані проблеми, гарячі лінії для консультування, гра «Правда чи міф», а також, інтерактивна частина – кожен з учасників пройшов онлайн-квест з безпечного працевлаштування та отримав сертифікат.

Зустріч з представниками учнівської молоді ЗП(ПТ)О області стала першою у 2024-2025 навчальному році. Надалі така робота планується щомісяця, а теми обговорення з активними лідерами будуть цікаві, актуальні та іноді непередбачувані.

Обласний методичний семінар-тренінг для викладачів математики

17 жовтня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, був проведений обласний методичний семінар-тренінг для викладачів математики на тему “Створення та проведення сучасного уроку математики”.

На початку методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Наталя Осіна ознайомила присутніх з методикою створення сучасного цифрового уроку, зробила огляд інтернет-ресурсів для створення та проведення сучасного уроку математики.

Далі досвідом роботи поділилися:

  • Алла Шепель, викладач математики Федорівський центр професійної освіти за темою “Використання цифрових технологій на уроках математики в умовах змішаного навчання”.
  • Наталія Білик, викладач математики ДНЗ “Бердянський центр професійно-технічної освіти” за темою “Використання інноваційних технологій для організації сучасного уроку математики при змішаному навчанні”.
  • Марина Легуцька, викладач математики ДНЗ “Запорізьке вище професійне училище” за темою “Розвиток у здобувачів освіти мотивації до навчання шляхом впровадження творчих та дослідницьких робіт”.
  • Єлизавета Чепінога, викладач математики ДНЗ “Дніпрорудненський професійний ліцей” за темою “Гейміфікація як інструмент формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках математики”.

На завершення семінару-практикуму методист центру Наталя Осіна ознайомила учасників з орієнтовним планом роботи на 2025 рік, а учасники поділилися своїми емоціями та висловили подяку за актуальний, цікавий та  інформативний матеріал.

Вебінарна сесія для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О Запорізької області «Трансформація сучасного психосоціального супроводу» (День 3)

16 жовтня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, в межах вебінарної сесії для практичних психологів та соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області, був проведений третій і останній вебінар.

Практичне заняття провела Наталія ІВАНОВА, тренерка з розвитку навичок психологічної стійкості Благодійної організації «Благодійний фонд «Дужа Україна», психологиня, запропонувавши колегам подумати над своїми ресурсами, створити мапу ресурсів. Крім того, спікерка представила ефективні та універсальні техніки стабілізації, які зможуть виручити будь-кого з учасників освітнього процесу.

Завершальний день вебінарної сесії став не менш активним, ніж попередні. Учасники долучались до запропонованих вправ, а актуальна тема та професійна атмосфера сприяли ефективній роботі колег.