Archive for month: Червень, 2024
Тренінг «Профілактика професійного вигорання для тих, хто допомагає» (група 2)
/in Тренінг /by Линник Д.І.Відповідно до Меморандуму про співпрацю від 01.02.2024 між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист», за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF), в рамках проєкту «Гуманітарна підтримка для захисту та покращення умов життя в районах повернення та сільських територіях поблизу лінії зіткнення в Україні» 26 червня 2024 року пройшов тренінг «Профілактика професійного вигорання для тих, хто допомагає» (група 2).
Тренінг щодо професійного вигорання для другої групи учасників пройшов вдало та продуктивно. Учасники активно залучалися до обговорень, обмінювалися власним досвідом та здобули цінні знання щодо попередження та подолання вигорання. Програма тренінгу включала практичні вправи, техніки релаксації та багато іншого. Каріне КАРАПЕТЯН, тренерка БФ «Право на захист» поділилася своїми порадами, що сприяло відкритій дискусії та підтримці один одного. Учасники відзначили високий рівень організації заходу та отримали корисні інструменти для підтримки свого професійного здоров’я. Впевнені, тренінг надихнув на подальшу роботу над собою та розвиток здорового робочого середовища.
Тренінг «Профілактика професійного вигорання для тих, хто допомагає» (група 1)
/in Тренінг /by Линник Д.І.Відповідно до Меморандуму про співпрацю від 01.02.2024 між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист», за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF), в рамках проєкту «Гуманітарна підтримка для захисту та покращення умов життя в районах повернення та сільських територіях поблизу лінії зіткнення в Україні» 25 червня 2024 року пройшов тренінг «Профілактика професійного вигорання для тих, хто допомагає» (група 1).
Каріне КАРАПЕТЯН, тренерка БФ «Право на захист», говорила про важливість обізнаності в темі емоційного та професійного вигорання; познайомила з техніками саморегуляції для профілактики професійних стресів та зниження психоемоційного напруження; а також підказала, як формувати вміння шукати внутрішні та зовнішні ресурси.
Тренінг пройшов активно, з чіткою структурою і досягненням поставлених цілей. Учасники отримали корисні знання та навички, які можна застосовувати на практиці. Тренерка забезпечила сприятливу атмосферу, стимулювала обговорення і відповідала на всі питання. Після тренінгу учасники відчували різні емоції, але отримали нові знання для використання у роботі.
“Обрій профтехосвіти”, квітень, травень, червень 2024
/in Газета "Обрій профтехосвіти" /by Двоєносова Л.В.Засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя
/in Засідання /by Четверякова Л.І.18 червня 2024 року за допомогою сервісу Google Meet відбулося підсумкове засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Запоріжжя «Partners in Teaching». На порядку денному важливі питання:
- Підсумки роботи експертної творчої групи за 2023-2024 н.р..
- Обговорення результатів проведення обласного конкурсу з англійської мови «Reading is My Superpower» серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.
- Визначення основних напрямів роботи творчої групи на 2024-2025 н.р.
Голова творчої групи Вікторія Швецова проаналізувала роботу творчої експертної групи викладачів іноземної мови ЗП(ПТ)О м. Запоріжжя за 2023-2024 н.р. Викладачі працювали над методичною темою «Формування ключових та предметних компетентностей здобувачів освіти на уроках іноземної мови шляхом упровадження новітніх технологій». Головним досягненням групи є випуск методичного збірника «Сучасний урок іноземної мови в контексті компетентнісної освіти» (з досвіду роботи експертної творчої групи викладачів іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя)».
Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова підбила підсумки результатів проведення обласного конкурсу «Reading is My Superpower» акцентувала увагу на необхідності організації таких масових заходів, які об’єднують учнів та викладачів, на теми, цікаві та корисні здобувачам освіти в умовах сьогодення.
Активно пройшло обговорення організації та формату проведення нового обласного конкурсу у 2024-2025 навчальному році.
Бажаємо всім викладачам іноземної мови творчої енергії, нових перемог, благополуччя, миру!
Засідання експертної творчої групи «Берегиня»
/in Засідання /by Четверякова Л.І.11 червня 2024 року відбулося підсумкове засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя «Берегиня» за допомогою платформи Zoom. У навчальному році члени групи розпочали роботу над темою «Реалізація компетентнісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності». На порядку денному важливі питання:
- Виступ на тему: «Формування soft skils (м’яких навичок) під час викладання дисциплін мовно-літературної галузі».
- Виступ на тему «Цікаві застосунки для використання на уроках літератури».
- Звіт про роботу творчої групи викладачів української мови та літератури
м. Запоріжжя «Берегиня» за 2023-2024 н.р. - Перспективний план роботи на 2024-2025 н.р.
Засідання групи відкрила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка зазначила, що діяльність експертної творчої групи спрямована на розвиток професійної майстерності викладачів, збагачення їхньої індивідуальної творчої лабораторії з метою ефективності роботи з учнівською молоддю.
Викладачка ДНЗ «Запорізький Правобережний професійний ліцей» Наталія Черевко виступила з інформацією на тему: «Формування soft skils (м’яких навичок) під час викладання дисциплін мовно-літературної галузі». Пані Наталія окреслила класифікацію навичок для життя, запропонувала інструменти, прийоми, техніки розвитку м`яких навичок.
Керівник групи Наталія Нестеренко поділилася інформацією про корисні застосунки на уроках літератури. Вона запропонувала свої наробки з використання штучного інтелекту, порекомендувала сайти для створення відео, малюнків, генерації текстів, двовзорів, запропонувала варіанти завдань для учнів.
Керівник групи Наталія Нестеренко донесла інформацію про підсумки роботи творчої групи за 2023-2024 н.р. Учасників засідання було поінформовано щодо різних аспектів роботи творчої групи (участь у підготовці та проведенні обласних масових заходів, виступи на обласних семінарах, вебінарах, створення публікацій у науково-методичних виданнях). Пані Наталія відзначила, що результатом роботи є методичний збірник на тему «Реалізація компетентісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності».
Учасникам заходу було запропоновано обмін думками щодо перспективного плану роботи творчої групи на 2024/2025 навчальний рік. Керівник групи запропонувала продовжити роботу над методичною темою «Реалізація компетентісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності».
Методист НМЦ ПТО у ЗО Лілія Четверякова подякувала колегам за співпрацю та зазначила, що головне для сучасного педагога – це бажання бути відкритим для змін, експериментувати, упроваджуючи в освітній процес інноваційні технології для досягнення максимального результату.
Бажаємо успіхів, натхнення, нових звершень викладачам експертної творчої групи «Берегиня», а також усім викладачам української мови та літератури! Мира всім нам!
Проведення груп підтримки для різних категорій населення. День 2
/in Інформаційно-просвітницький захід /by Линник Д.І.Відповідно до Меморандуму про співпрацю від 01.02.2024 між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист», за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF), в рамках проєкту «Гуманітарна підтримка для захисту та покращення умов життя в районах повернення та сільських територіях поблизу лінії зіткнення в Україні» 11 червня пройшов другий день тренінгу з підготовки ведучих груп підтримки «Проведення груп підтримки для різних категорій населення».
Олена Цицульнікова, старша тренерка БФ «Право на захист» сьогодні говорили про: охорону праці тренерів; діяльність тренера щодо посилення безпеки в групі; реагування в складних індивідуальних ситуаціях та груповій роботі. Також, була проведена робота з практичними вправами та написання оголошення в громади щодо груп підтримки та інше.
Загалом, тренінг дав не тільки знання, а й натхнення. Кожен учасник отримав практичні навички, які можна вже сьогодні застосувати у своїй роботі. Актуальність теми сприяла вирішенню сучасних викликів та підвищила професійний рівень. Крім того, тренінг дав можливість обміну досвідом, чим посилив ефективність роботи групи.
Чудовий тренінг, який надихає на нові звершення.
Проведення груп підтримки для різних категорій населення. День 1
/in Інформаційно-просвітницький захід /by Линник Д.І.Відповідно до Меморандуму про співпрацю від 01.02.2024 між Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області та Благодійним фондом «Право на захист», за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF), в рамках проєкту «Гуманітарна підтримка для захисту та покращення умов життя в районах повернення та сільських територіях поблизу лінії зіткнення в Україні» 10 червня пройшов перший день тренінгу з підготовки ведучих груп підтримки «Проведення груп підтримки для різних категорій населення».
Групи підтримки є допоміжною формою групової роботи з людьми, щоб пережити складний період у їхньому житті.
Олена Цицульнікова, старша тренерка БФ «Право на захист» сьогодні говорили про: охорону праці при роботі з людьми, договір, структуру роботи групи підтримки; початок групи, приклади сценаріїв першої зустрічі, груповий процес та ще багато про що важливе.
День видався інформаційним, продуктивним, корисним та нереально емоційним. Далі буде!
Всеукраїнський Інтернет-марафон «Цифровий кейс педагога: онлайн-платформи, віртуальна реальність та штучний інтелект»
/in Вебінар /by Таран М.В.Сьогодні цифровізація змінює світ. Сучасна освіта постійно розвивається, тому не може бути осторонь цифрового навчання. Використання цифрових інструментів в жодному разі не мають замінити традиційну педагогіку, але вони можуть збільшити задоволення від навчання, допомогти здобувачам освіти досягти бажаних цілей швидше та впевненіше.
Тому сьогодні, 07 червня 2024 року, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений Всеукраїнський Інтернет-марафон на тему «Цифровий кейс педагога: онлайн-платформи, віртуальна реальність та штучний інтелект», з метою обміну досвідом педагогами України щодо використання онлайн-інструментів, віртуальної реальності та штучного інтелекту в освітньому просторі.
Педагогічні працівники постійно займаються самоосвітою, підвищують свою професійну компетентність задля самовдосконалення та саморозвитку, з метою покращення якості викладання. Також осторонь не залишились і цифрові інструменти. Тому, у зазначеному вище заході взяли участь, як спікери, педагоги таких областей: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської та Харківської.
Відкрила Інтернет-марафон Світлана ПЕТЕРИК, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, звернула увагу присутніх на необхідності застосування цифрових інструментів в освітньому процесі із урахуванням сучасності, побажала учасникам заходу наснаги та творчих успіхів у своїй діяльності.
Під час Інтернет-марафону модератор, Марина ТАРАН, методист Центру, запрошувала колег та колежанок ознайомити учасників з такими темами виступів:
- «Застосування програми Geogebra для організації навчально-пізнавальної діяльності на уроках математики», Наталія КАШТАН, викладач ЗП(ПТ)О «Рівненський коледж індустрії моди і краси»;
- «На шляху до освіти майбутнього: роль цифрових технологій у сучасному навчанні», Катерина КОРІНЬ, викладач Вищого професійного гірничо-будівельного училища;
- «Використання штучного інтелекту в професійній діяльності», Тетяна ЧОРБА, викладач ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» ;
- «Дистанційне навчання із застосуванням платформи Book Creator», Валентина БЕЗНОСЮК, викладач ДНЗ «Благовіщенський професійний ліцей»;
- «Цифровий «Smart-кейс» вчителя хімії», Анна КОТЮЖАНСЬКА, вчитель Курахівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1;
- «Використання інструментів штучного інтелекту для процесу викладання та навчання», Наталія БОГОЛЮБ, завідувач навчально-методичного кабінету Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права;
- «Роль штучного інтелекту в сучасній освіті», Яніна МОНАСТИРЕНКО, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки;
- «Використання цифрових інструментів на уроках хімії», Надія СІЛЬВЕЙСТРУК, викладач Кропивницького вищого професійного училища;
- «Практика використання штучного інтелекту у сучасній освіті», Олександра КУКОВСЬКА, учитель Криворізької гімназії №72 Криворізької міської ради;
- «Використання штучного інтелекту на уроках української мови та літератури», Наталія ГОРДІЄНКО, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»;
- «Упровадження цифрових технологій у педагогічну практику», Марина ЩЕПЕТИЛЬНИКОВА, викладач ВП «Регіональний центр професійної освіти Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»;
- «Використання штучного інтелекту на уроках української мови та літератури як один із засобів подолання освітніх втрат», Фаїна ІВАНОГЛО, викладач ЗП(ПТ)О «Дунайський центр професійної освіти»;
- «Нейропомічники для швидкого створення освітнього контенту», Людмила ГУСАК, викладач Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса;
- «Використання штучного інтелекту при викладанні спецтехнології: теорія та практика», Марина ГОНТАР, викладач ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей»;
- «Chat.GPT штучний інтелект як ефективний асистент, написання промтів», Михайло МАРУСОВ, викладач Харківського державного професійно-педагогічного фахового коледжу імені В.І. Вернадського;
- «Створення та використання цифрового контенту за допомогою штучного інтелекту для професій електротехнічного напрямку», Анна КРАМАРЕНКО, викладач Вищого професійного училища № 21, м. Миколаєва;
- «Можливості трансформації професійної підготовки електромонтера за допомогою штучного інтелекту: імплементація та перспективи», Назарій ГЛАДУН, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Івано-Франківське вище професійне училище сервісного обслуговування техніки».
На завершення Інтернет-марафону учасники висловили подяку організаторам події та доповідачам за актуальні, інформативні, корисні й змістовні виступи.
Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook
Заклад
Контакти
e-mail: nmc.pto.zp@gmail.com
Адреса
вул. Покровська, 28
Розклад
П'ятниця: 8:00 - 15:45
Обідня перерва: 12:00 - 12:45
Вихідні: Субота, Неділя
Categories
- Акція
- Вебінар
- Виставка
- Відеоконференція
- Вітання зі святом
- Волонтерська діяльність
- Газета "Обрій профтехосвіти"
- День відкритих дверей
- Загальна категорія
- Засідання
- Зустрічі
- Інформаційно-просвітницький захід
- Конкурсна діяльність
- Конференція
- Концерт
- Круглий стіл
- Курси
- Майстер-клас
- Нагорода
- Нарада
- Олімпіада
- Онлайн-майстерня
- Онлайн-семінар
- Освітній процес
- Предметні тижні
- Семінар-практикум
- Семінар-тренінг
- Спортивні змагання
- Творчий процес
- Тиждень з професії
- Тренінг
- Турнір
- Урочистості
- Учнівське самоврядування
- Фестиваль
- Форум
- Ярмарок освіти
Корисні посилання
- Заклади Запорізької області
- Навчально-практичні центри України
- Міністерство освіти і науки України (МОН України)
- Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"
- Інститут професійно-технічної освіти НАПН України
- ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПН України
- Акредитаційна комісія України
- Зворотній зв’язок з НМЦ ПТО у Запорізький області