Підсумки обласного конкурсу української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно!» серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Українська пісня має глибокі історичні коріння, що сягають давніх часів. Вона є частиною національної культури й допомагає зберігати та передавати спадщину поколінь. Українська пісня є важливим способом виразу почуттів, емоцій та думок народу. Вона може відображати радість, сум, любов, біль, співчуття та інші аспекти людського життя.

Саме тому, протягом лютого-березня 2024 року було проведено обласний конкурс української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно!» серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На конкурсі були представлені 7 музичних композицій з 6 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області. Захід проходив у дистанційному форматі. Врахувавши кількість цьогорічних конкурсних робіт, експертною групою було вирішено оцінювати номери учасників за загальним рейтингом.

За підсумками обласного конкурсу української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно!» переможцями стали:

І місце – Єлизавету Муху, здобувача освіти Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»;

ІІ місце – Єлизавету Байдак, здобувача освіти Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»;

ІІІ місце – Крістіну Бірку, здобувача освіти Державного навчального закладу «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту».

Окрема подяка керівникам та педагогічним працівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області, які знайшли можливість залучити здобувачів освіти до обласного конкурсу в такий важкий, але важливий час.

Пам’ятайте, українська пісня є важливим елементом культурного доробку народу, що має значення як для збереження історії та традицій, так і для вираження сучасних ідеалів та цінностей.

Слава Україні! Віримо в ЗСУ і разом наближаємо нашу перемогу!

Посилання на відео: https://drive.google.com/drive/folders/1uiXJy9EBxAOqKoFl_IrKkXw8qOtrL6qK?usp=sharing

Нетворкінг «На шляху до професійної майстерності»

28 березня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено онлайн-зустріч «На шляху до професійної майстерності» у форматі нетворкінгу. Координатори заходу – Аліна Соловйова, методист та Тетяна Філь, лаборант центру.

Швейна промисловість постійно розвивається, адже змушена адаптуватися до динамічних змін у технологіях та світовій економіці. Це зумовлює потребу в оновленні навичок майбутніх працівників, щоб вони могли успішно конкурувати на ринку праці.

Викладачі швейної справи не стоять осторонь цих змін. Вони постійно вдосконалюють свої знання та вміння, щоб дати учням все необхідне для успішної кар’єри.

Сучасний викладач швейної справи – це не просто фахівець з крою та шиття. Це креативний, компетентний та мотивований педагог, який володіє широким спектром знань і навичок, включаючи управління часом, комунікацію, роботу в команді. Від нього залежить не лише те, які знання та вміння отримають учні, але й їхня мотивація, самостійність та віра у свої сили.

Під час онлайн-зустрічі спікери ділилися досвідом використання сучасних методів навчання, які роблять процес здобуття знань більш цікавим, ефективним та інтерактивним. Спікери заходу не лише обговорили теоретичні аспекти, але й продемонстрували свої знання та навички на практиці.

Лариса Кручина,  викладач спецдисциплін та Тетяна Жила, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» поділилися своїм досвідом роботи на тему «Розвиток ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників швейного профілю». Зазначили, що сучасні реалії вимагають від професійної освіти постійного оновлення змісту, форм та методів навчання. Компетентнісний підхід є важливою складовою підготовки майбутніх кравців.

Наталія Джеланова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» розказала про свій досвід роботи на тему «Досвід використання сучасних засобів візуалізації під час змішаного виробничого навчання з професії «Кравець». Під час виступу вона зосередилась на тому, як здобувачі освіти сприймають візуальну інформацію, та детально розкрила можливості інструментів для покращення цього процесу.

Альбіна Єфимович,  майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» продемонструвала свій досвід роботи на тему «Використання програми для побудови викрійок «Valentina» у процесі підготовки майбутніх кравців та закрійників». Спікерка підкреслила, що дана програма володіє широким спектром можливостей, які значно розширюють арсенал інструментів викладача, майстра виробничого навчання та роблять його роботу більш ефективною. Вона також зазначила, що використання цієї програми є безсумнівно корисним та необхідним засобом в освітньому процесі.

Якісна освіта – це реально! Зміна підходів до навчання, впровадження інноваційних педагогічних технологій – ось ключ до успіху. Ці технології мотивують учнів та значно покращують результати навчання.

Дякуємо за співпрацю! Бажаємо мирного неба, нових звершень, творчих ідей та вагомих здобутків!

День відкритих дверей у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»

Профорієнтація у закладі професійної (професійно-технічної) освіти сьогодні є невіддільною складовою діяльності закладу освіти. Зрозуміння власних інтересів, здібностей і можливостей стає ключовим етапом у виборі майбутньої професії для кожного учня. Особливо в контексті сучасного ринку праці, який постійно змінюється і вимагає від фахівців різноманітних навичок і компетенцій.

Важливість профорієнтаційної роботи полягає у тому, щоб надати учням достатньо інформації про різні професії, їхні вимоги та перспективи. Саме тому, 28 березня 2024 року Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище» організував профорієнтаційний захід – День відкритих дверей.

На присутніх чекала насичена програма: знайомство зі спеціальностями закладу освіти: економічного, будівельного та художнього напряму, з умовами та перевагами навчання саме у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», виставка робіт здобувачів освіти у найрізноманітніших техніках та неймовірно цікаві майстер-класи, до яких були залучені не лише майбутні вступники, але і їхні батьки. Важливо зазначити увагу на індивідуальному підході до кожного учасника активностей, врахування інтересів, сильні сторони й можливості.

День відкритих дверей у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище» пройшов у чудовій атмосфері з творчим настроєм, що надихає.

Семінар для педагогічних працівників з підготовки робітничих професій машинобудівного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Сучасна освіта у всьому світі відчуває значні зміни, що стосуються не тільки змін у питаннях змісту навчальних матеріалів, а й технологій та форм їх передачі. Передача знань – важливий процес, від якого залежить якість засвоєння знань, і, що важливо, успіх формування необхідних життєвих навичок.

В даний час увага приділяється створенню в професійному закладі інноваційного навчального середовища. Адже саме освітні технології, інтерактивні методи навчання, нестандартні форми педагогічної діяльності, які дозволяють  здобувачу освіти організовувати свою навчальну роботу в умовах, що наближені до реальних, дають очікуваний ефект.

Від педагогічних працівників професійної освіти насамперед залежить, чи отримають учні необхідні знання та навички, чи зможуть ix творчо використовувати, чи стануть вони професійно грамотними, конкурентоспроможними робітниками на ринку праці. Тому викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання постійно  працюють над освоєнням нових педагогічних технологій і застосовують їx у своїй педагогічній діяльності.

27 березня 2024 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений семінар для педагогічних працівників з підготовки робітничих професій машинобудівного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області за темою «Інноваційні підходи – технології, методи і форми в освітньому процесі при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників у машинобудівній галузі».

Розпочала семінар Павленко Оксана Володимирівна, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Спікерами заходу стали:

Скрябіна  Яна Вікторівна, викладач професійно-технічної підготовки Державного навчального закладу  «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти», яка виступила за темою «Використання цифрових освітніх ресурсів для здійснення формувального оцінювання здобувачів освіти на уроках спеціальної технології з професії «Контролер верстатних і слюсарних робіт (слюсарні роботи)»»;

Бормаченко Наталія Сергіївна, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» ­–  тема доповіді «Використання інноваційних технологій при підготовці та проведенні  уроків виробничого навчання за професією «Токар»»;

Захаренко Ганна Степанівна, викладач професійно-технічної підготовки Закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Запорізький технологічний професійний коледж «Моторобудівник»»  – тема доповіді  «Викладання спеціальних дисциплін з метою підготовки висококваліфікованих робітників в сучасних умовах».

Спікери поділилися своїм досвідом, розповіли які технології, інтерактивні методи, цифрові інструменти використовують у своїй професійній діяльності, продемонстрували практичні навички, так як якісні зміни в підготовці кваліфікованих робітників зумовлюють необхідність інноваційного розвитку освітнього процесу у професійно-технічних навчальних закладах.

Дякуємо всім за співпрацю, бажаємо успіхів в педагогічній діяльності і реалізації  творчих планів!

Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook

Вебінар «Цікаві факти і явища в біології»

27 березня 2024 року  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Цікаві факти і явища в біології».

Сергій Лосік, викладач ЗП(ПТ)О «Запорізький професійний коледж готельно-ресторанного бізнесу», на початку свого виступу закцентував увагу присутніх, що його доповідь складається із двох частин: теоретичної та практичної. У теоретичній частині він показав колегам можливі джерела «фактів» та продемонстрував за допомогою яких ресурсів можна перевірити ту чи іншу інформацію.

Практична частина була присвячена ознайомленню з декількома нейромережами. А більш детально пане Сергій зупинився на нейромережі Copilot та познайомив колег із її можливостями, перевагами та недоліками. А також у режимі онлайн показав як вона працює, ставивши нейромережі запитання на які вона надавала відповіді. Викладач запропонував колегам використовувати штучний інтелект під час вивчення предмету для поглиблення знань здобувачів освіти та як фактчекінг, а також наголосив на необхідності «йти у ногу з часом» для мотивації та зацікавлення учнів.

Спікер завершив свій виступ так: «Різні факти, самі по собі, являються тригерами, які звертають увагу на певну тему і дозволяють детальніше її розкрити. Проте, важливо мати інструменти і навички для пошуку й перевірки

інформації, котрі дозволять знайти істину та відокремити недостовірну інформацію».

Презентація спікера


Еко-толока «Ми – за чисте довкілля!»

Неспокійний ранок у Запоріжжі, по всій Україні.

Попри війну, завершаючий захід в рамках Європейського року навичок – екотолока «Ми – за чисте довкілля!» відбулась.

Дружній і незламний колектив Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області 22 березня 2024 року долучився до екотолоки. створюючи чистоти та благоустрій на прилеглій території.

Командна робота не лише приносить користь місту, але і допомагає позбутися зайвих думок, адаптує до мирного життя.

Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини. Чистота нашої землі – у наших руках, а чисте довкілля – запорука нашого здоров’я!

Уроки історії в умовах сьогодення

«Минуле вчить сьогодення не повторювати помилок у майбутньому»
Л. Леонов.

Сьогодні учням випало зростати та завершувати навчання саме тоді, коли наша країна переживає важкі випробування. Знання історії України — це частина нашого світогляду, своїми вчинками й діями ми продовжуємо її, тому саме від нас залежить, якою буде історія нашої країни. Історична освіта формує свідомих громадян України.

21 березня 2024 року в онлайн режимі на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів суспільних дисциплін на тему «Нові підходи до викладання суспільних дисциплін в закладах професійної освіти: виклики та перспективи». У семінарі взяли участь 23 викладача закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

На початку семінару виступила методистка Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка звернула увагу присутніх на актуальність теми семінару та зазначила, що в сучасних умовах змінюються підходи до викладання історії.

Викладачка ДНЗ «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти Людмила Щука презентувала свій досвід з теми «Формування громадянської компетентності на уроках історії та предмета «Громадянська освіта», акцентувала увагу присутніх на формах і методах формування і розвитку громадянської компетентності здобувачів освіти.

Викладачка ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» Наталя Хмура ознайомила учасників семінару з використанням STEM- методу «Кроссенс» на уроках історії,  а також провела майстер клас щодо алгоритму створення кроссенсів різних типів за допомогою сервісу Canva.

Учасники семінару із зацікавленістю послухали доповідь викладачки ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» Ірини Коротаєвої, яка поділилася власним досвідом використання додатків Google під час дистанційного навчання, а також охарактеризована стратегії для проведення ефективного оцінювання.

З характеристикою інноваційних освітніх інструментів виступила викладачка ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Ольга Дунаєва, яка поділилася досвідом з теми «Формування історичних компетентностей за допомогою інноваційних технологій на уроках історії».

По закінченню виступів викладачі обмінялися думками та поділилися власним досвідом. Завершився семінар методичним полілогом «Цифровізація історичної освіти як ефективний засіб навчання. Переваги і можливості використання онлайн-інструментів у роботі викладачів історії та громадянської освіти», який провела методистка Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Лілія Четверякова.

Бажаємо всім викладачам історії творчої енергії, натхнення, успіхів у роботі! Ми разом, ми єдині, ми працюємо, и ми переможемо!

Марафон «Екоорієнтовані педагогічні технології в професійній освіті» в рамках Європейського року навичок

Загальна орієнтація сучасної освіти на принципи сталого розвитку змушує педагогічних працівників закладів професійної освіти по-новому поглянути на значущість загальної та професійної підготовки здобувачів освіти, введенням в робочі програми та календарно-тематичні плани тем і занять, які передбачають проведення еколого-орієнтованих практик. Тому, з метою формування відповідних вмінь і навичок, фундаментальних екологічних знань, екологічного мислення і свідомості, що ґрунтуються на ставленні до природи як універсальної, унікальної цінності, 20 березня 2024 року Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, було організовано і проведено марафон «Екоорієнтовані педагогічні технології в професійній освіті» в рамках Європейського року навичок,

Під час марафону викладачі та майстри виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області поділились власним досвідом, продемонструвавши педагогічну, практичну і професійну майстерність: Оксана Шапошник, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей»; Ольга Луценко, викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»; Наталя Іванова, заступник директора з виховної роботи, викладач та Дар’я Березіна, випускниця ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»; Світлана Антонюк та Владислав Балюра, викладачі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»; Олег Іванов, майстер виробничого навчання ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»; Ольга Безсмертна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»; Сергій Лаврентьєв, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»; Оксана Боровик, викладач та Олена Єременко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу»; Олена Іванюха, голова методичної комісії відділення перукарського мистецтва ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»; Руслана Коробчук та Максим Толстоус, майстри виробничого навчання ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»; Світлана Нечет, майстер виробничого навчання Федорівського центру професійної освіти; Тетяна Соломикіна, викладач Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Бердянського державного педагогічного університету.

Бути «еко» – це не тимчасова тенденція. Найголовніше – це творчість. Кожен винахід, який змінив історію людства, починався з гарної ідеї!

Дякуємо всім за співпрацю й бажаємо  нових звершень, мирного неба над головою, нових конструктивних ідей, вагомих здобутків!

Атестація педагогічних працівників Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області

20 березня 2024 року відбулася атестація педагогічних працівників Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 № 805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.2022 за №1649/38985.

Підвищення кваліфікації педагогічними працівниками є необхідною умовою проходження ними атестації у порядку, визначеному законодавством. Методисти, які атестувалися, своєчасно пройшли підвищення кваліфікації.

Атестаційна комісія Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у складі: Олександра Паржницького, голови атестаційної комісії, директора центру; Світлани Петерик, заступника голови атестаційної комісії, заступника директора з навчальної роботи центру; Аліни Соловйової, секретаря атестаційної комісії, методиста центру; та членів комісії: Маріанни Немченко, методиста центру, уповноваженого представника трудового колективу, Наталії Нідерман, методиста центру, Наталі Осіної, методиста центру, розглянула атестаційні матеріали та заслухала педагогічних працівників.

Оскільки основними принципами атестації є відкритість та колегіальність, об’єктивність та системність оцінювання роботи методистів, засідання атестаційної комісії пройшло в доброзичливій атмосфері, прийняті відповідні рішенні.

Вітаємо колег з проходженням атестації, бажаємо наснаги та творчих успіхів у педагогічній діяльності, міцного здоров’я, мирного неба!

Семінар вихователів гуртожитків та керівників гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Гурткова робота у закладі професійної (професійно-технічної) освіти під час війни є критично важливою для підготовки молодого покоління до викликів та загроз, які вони можуть зустріти в таких умовах. Гурткова робота може надати здобувачам освіти можливість спілкуватися, співпрацювати та підтримувати один одного.

Вихователь гуртожитку відіграє ключову роль у створенні сприятливого середовища для здобувачів освіти під час їх проживання у гуртожитку, або навіть дистанційно. Вони можуть служити як консультанти та порадники для учнів у випадках стресу, депресії або інших проблем.

Але для того, щоб бути результативним у роботі керівника гуртка або вихователя, звісно, потрібно бути в ресурсі та адаптуватись до умов, в яких зараз живе та працює кожен українець. Саме тому, 20 березня 2024 року, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області на сервісі Zoom було проведено семінар вихователів гуртожитків та керівників гуртків закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Адаптація вихователя гуртожитку та керівника гуртка до викликів воєнного часу».

Розпочала семінар Дар’я ЛИННИК, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Першим спікером заходу стала Оксана РЕНГЕВИЧ, викладач Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», яка виступила за темою «Взаємодія в кризових умовах: виклики та стратегії для вихователя гуртожитку та психологічної служби». Доповідач розповіла, як спільна робота дозволяє виявляти й розв’язувати проблеми та потреби здобувачів освіти більш комплексно та ефективно, забезпечуючи їм необхідну підтримку та захист у складних життєвих ситуаціях.

Наступним спікером стала Інна ФОФАНОВА, вихователь гуртожитку Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей сервісу», яка поділилась досвідом адаптації здобувачів освіти до умов проживання у гуртожитку під час воєнного стану.

Далі, слово взяла Дар’я АВЕРІНА, соціальний педагог, керівник гуртка «Успішна особистість, психологія» Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» та виступила з темою «Сучасні цифрові технології в роботі керівника гуртка закладів професійної (професійно-технічної) освіти». Доповідач розповіла, які цифрові технології використовує у своїй роботі зі здобувачами освіти в онлайні, а також запропонувала колегам долучитись до інтерактивних активностей.

На завершення Дар’я ЛИННИК запропонувала учасникам семінару деякі поради, які можуть допомогти їм впоратися з сучасними викликами адаптації.

За результатами проведеного онлайн-семінару спікерам видані сертифікати (обсягом 4 години).

Дякуємо спікерам за цікаву, корисну інформацію.

Презентації спікерів за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1XB_Y5Y_Z4sWaQmn7iOAq7iRyv2vk3bLD?usp=sharing