Вебінар «Роль і значення міжпредметних зав’язків з предметів Захист України, Історія України, Українська література у вихованні патріотизму у воєнний та довоєнний час»

30 листопада 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Роль і значення міжпредметних зав’язків з предметів Захист України, Історія України, Українська література у вихованні патріотизму у воєнний та довоєнний час».

Вікторія Вертелецька, викладач ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», на початку вебінару ознайомила колег із цілями сьогоднішньої зустрічі. Протягом свого виступу вона розповіла про таке: аспекти міжпредметного зв’язку, інтеграцію на уроках «Захист України» та «Історія України», формування у здобувачів освіти патріотизму під час проведення занять та розвиток їх патріотичних цінностей.

Олена Мироненко, викладач ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», продовжила виступ розповіддю про вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», що належить до громадянської лірики. Спікер закцентувала увагу колег на тому, що у цьому  вірші поет відзначає та вшановує тих, хто поклав своє життя на вівтар волі та боровся за Незалежність. Вона наголосила, що саме такі вірші та твори формують у  підростаючого покоління розуміння таких подій і сприяють вихованню національно-патріотичної свідомості, глибокої поваги й любові до Батьківщини.

Педагог завершила вебінар так: «Систематичне використання міжпредметних зв’язків формує у здобувачів освіти уміння критично осмислювати матеріал, аналізувати, систематизувати і узагальнювати інформацію, сприяє вихованню емоційної сфери, розвиває системне мислення, розширює діапазон активного застосування набутих знань та вмінь, забезпечує формування цілісної картини світу, а також допомагає у вихованні патріотизму, любові до України, рідної мови!».


Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолого-педагогічні аспекти роботи викладача»

29 листопада 2023 року НМЦ ПТО у Запорізькій області проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Психолого-педагогічні аспекти роботи викладача».

Модератор заходу, методист Юлія Немчин, наголосила на тому, що для ефективного виконання педагогічних функцій сучасному педагогу важливо усвідомлювати основні компоненти психолого-педагогічної структури своєї діяльності; необхідно знати психологічні основи викладання свого предмета та загалом психолого-педагогічні основи організації дистанційного навчання.

Своїми доповідями, напрацюваннями та дослідженнями поділились наступні спікери:

  • Левенець Людмила Василівна, практичний психолог Степанівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату: «Психологічні особливості дистанційного навчання».
  • Іванова Наталія Василівна, викладач ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»: «Соціально-психологічні переваги викладача над штучним інтелектом».
  • Котішевська Вікторія Вікторівна, викладач ОКУ «Подільський медичний фаховий коледж імені В.О. Жуковського»: «Вебсайт викладача як інструмент професійного розвитку».
  • Мелешко Марина Вікторівна, викладач, практичний психолог КЗ «Запорізький медичний фаховий коледж» Запорізької обласної ради: «Психолого-педагогічні основи організації дистанційної освіти для студентів вечірньої форми навчання».
  • Єріс Юлія Василівна, викладач Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів № 1 м. Кривий Ріг: «Інноваційні підходи як ефективний засіб удосконалення навчально-виховного процесу в ЗП(ПТ)О».
  • Лосік Сергій Володимирович, викладач
    ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»: «Психологічні особливості адаптації учнів до дистанційного навчання».
  • Загранична Альона Григорівна, методист
    ДНЗ «Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»: «Дистанційне навчання як альтернатива традиційному навчанню: інструменти для організації ефективної та цікавої роботи».
  • Каштан Наталія Броніславівна, викладач
    ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну»: «Штучний інтелект як інструмент навчання».
  • Хоменко Віталій Іванович, викладач-методист Придніпровського металургійного фахового коледжу: «Застосування методу проєктів як засобу організації виконання індивідуальних завдань з електротехнічних дисциплін».
  • Палабугіна Олена Ашурбеківна, практичний психолог, викладач ДПТНЗ «Кам’янський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»: «Психологічні особливості дистанційного навчання».
  • Крат Яна Юріївна, методист, викладач Вищого професійного гірничо-будівельного училища: «Впровадження комп’ютерних технологій для організації дистанційного (змішаного) навчання у ЗП(ПТ)О».
  • Іващук Олександра Олександрівна, студентка 133 навчальної групи, науковий керівник: Левченко Світлана Віталіївна, викладач Коростишівського педагогічного фахового коледжу імені І.Я. Франка Житомирської обласної ради: «Тімбілдінг як складова успішної реалізації концепції «Нова українська школа».

Дякуємо за участь!

Створення належних умов учасникам освітнього процесу задля реалізації освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану

Згідно з планом роботи на 2023 рік методистом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Логіновою Аллою 22 листопада 2023 року було проведено обласний онлайн-семінар з охорони праці та безпеки життєдіяльності для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області. На заході були присутні педагогічні працівники 10 закладів освіти.

Тема заходу «Створення належних умов учасникам освітнього процесу задля реалізації освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану». Спікер заходу Недодара Нінель, викладач-методист ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» підготувала доповідь, яка розкрила правові засади охорони праці під час  воєнного стану. Докладно висвітлила вимоги до дистанційного навчання, дій під час повітряної тривоги. Ознайомила присутніх з організацією освітнього процесу під час ракетної небезпеки та інше.

Матеріал конференції розміщено на сайті методиста Логінової Алли за посиланням https://sites.google.com/view/lohinova/

На закінчення методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Логінова Алла нагадала правила безпеки під час сповіщення про небезпеку та побажала мирного неба.

 

Онлайн-семінар викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

Засновник давньогрецької філософії Сократ казав, що здоров’я — це не все, але все без здоров’я — це нічого» Фізичне здоров’я є головною умовою духовного, морального, психічного здоров’я людини. Сьогодні необхідно створювати умови для поліпшення фізичної підготовленості здобувачів освіти, підвищення мотивації до навчання.

15 листопада 2023 року на платформі Zoom відбувся обласний семінар викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання на тему «Новітні підходи до викладання фізичної культури. Формування в учнів мотивації щодо збереження власного здоров’я». На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лілія Четверякова, яка відзначила, що в умовах воєнного стану освітня діяльність здобувачів освіти стала більш інтенсивною і напруженою, тому заняття фізичною культурою стають особливо актуальними як засіб організації та оптимізації режиму життя,  збереження і підвищення працездатності здобувачів освіти протягом усього періоду навчання.

Учасники онлайн семінару обговорили такі питання:

  1. «Використання новітніх підходів у фізкультурно-оздоровчій діяльності». (Ситник С.І., викладач фізичної культури ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»).
  2. «Використання інтерактивних методів навчання на уроках фізичної культури як засіб мотивації здобувачів освіти щодо збереження власного здоров’я». (Оніщук С.В., викладач фізичної культури ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»).
  3. «Використання інноваційних методів роботи на уроках фізичної культури під час дистанційного навчання». (Дячко А.А., керівник фізичного виховання», Драчевський І.В., викладач фізичної культури ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»).
  4.  «Збереження та зміцнення здоров’я здобувачів освіти на уроках фізичної культури. Проблеми та виклики сьогодення». (Островська В.С., викладач фізичної культури Федорівського центру професійної освіти»).
  5. «Особливості викладання фізичної культури в умовах воєнного стану». ( Малахова В.В., керівник фізичного виховання ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти»).

У ході методичного полілогу присутні жваво долучилися до обговорення актуальних питань семінару.

Вебінар «Цифрові засоби як фактор підвищення ефективності викладання»

08 листопада 2023 року  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Цифрові засоби як фактор підвищення ефективності викладання».

Надія Височиненко, викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», на початку свого виступу наголосила, що у зв’язку з обставинами у нашій країні, карантином та воєнними діями, педагоги вимушені здійснювати навчання дистанційно. Спікер навела приклади онлайн платформ, на яких навчає та спілкується із здобувачами освіти, серед них: Workspace, Google Meet, Zoom і Team Viewer.

Далі пані Надія перелічила безліч онлайн-сервісів за допомогою яких здійснює навчання. І так як вона є викладачем спеціальних дисциплін, продемонструвала колегам приклади робіт та завдань у різноманітних цифрових ресурсах. Доповідач розповіла, що у березні 2023 року взяла участь у проєкті «Створюємо електронні навчальні курси в Articulate Storyline 3» У ньому було зареєстровано більше 1000 учасників, обрано 15 фіналістів з усієї країни, серед яких була і вона. Також педагог ознайомила присутніх із можливостю короткострокового навчання у своєму закладі освіти.

На завершення спікер запропонувала колегам провести рефлексію сьогоднішнього вебінару, що вони зробили із задоволенням.


Вебінар «Основи стрес-менеджменту або як підвищити власну стресостійкість»

02 листопада 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Основи стрес-менеджменту або як підвищити власну стресостійкість».

Олена Яхнова, практичний психолог ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», на початку свого виступу звернула увагу присутніх, що стрес – це нормальна реакція організму на екстремальну ситуацію у житті людини, і тільки хронічний стрес має негативний влив. І, що наразі, подолання стресу та його зниження є затребуваними і актуальними у наш час.

Спікер ознайомила учасників вебінару із видами основних стрес-факторів та як можна з ними справитись людині. Далі вона провела із присутніми діагностичну вправу «Формула стресогенності ситуації», після якої, кожен особисто, зміг ознайомитись із результатами, також нею було надано рекомендації щодо зниження сприйняття стресогенної ситуації. Наступні вправи, які запропонувала виконати доповідач, – це «Картки модальності» та «Тест BASIC PH».

Пані Олена наголосила, що для підвищення стресостійкості обов’язково необхідно займатись саморефлексією для  осмислення та аналізу своїх думок, почуттів, дій, цінностей й переконань. І завершила свій виступ таким висловом: «Управляйте стресом, щоб він не зміг управляти Вами!».

Презентація спікера