Archive for month: Вересень, 2023
Обласний методичний семінар-тренінг для викладачів математики
/in Онлайн-семінар /by Осіна Н.А.28 вересня 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, був проведений обласний методичний семінар-тренінг для викладачів математики на тему “Робота викладача математики в умовах дистанційного навчання”.
Розпочала семінар-тренінг методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Наталя Осіна, яка ознайомила присутніх з нормативно-правовою базою щодо викладання математики у 2023/2024 навчальному році.
Наталя Пластуненко, викладач математики ДНЗ “Бердянський машинобудівний професійний ліцей” звернула увагу присутніх на використання платформи Google Workspace for Education під час освітнього процесу, зазначила переваги корпоративного аккаунту.
Далі викладач математики ДНЗ “Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти” Тетяна Зазеріна продемонструвала присутнім як вона використовує сучасні інтернет-ресурси у своєї роботі. Тетяна Василівна більш детально розповіла про додаток Jamboard Google, а присутні мали змогу спробувати себе в якості здобувачів освіти та виконати деякі завдання на дошці. Крім того були продемонстровані такі сервіси як Mozaik3D, Learning.ua, Matific та їх можливості.
Викладач математики Федорівського центру професійної освіти Олена Рекотова поділилася досвідом використання платформи “На Урок” для підготовки до уроків математики в умовах дистанційного навчання, а саме про створення тестів на цій платформі, використання штучного інтелекту.
Олена Смірнова, викладач математики ДНЗ “Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти”, розповіла про власний досвід продуктивної організації навчання математики під час дистанційного навчання. Олена Володимирівна презентувала сервіс Xmind (для створення інтелект-карт), дошку MIRO для зворотнього зв’язку зі здобувачами освіти, а також розповіла про незвичне використання Google Classroom в своєї діяльності.
Під час обговорення, викладач математики Федорівського центру професійної освіти Алла Шепель, на прохання присутніх, продемонструвала сервіси які вона використовує під час підготовки до уроків та під час їх проведення. Алла Анатоліївна продемонструвала зручні та прості у використанні онлайн-дошки Your Digital Whiteboard та OpenBoard, а також сервіс Canva, який вона застосовує для створення інтелект-карт та іншого наочного матеріалу.
Графічний планшет значно підвищує ефективність роботи вчителя математики в умовах дистанційного навчання. Про переваги та недоліки використання графічного планшету розповіла Вікторія Шитко, викладач математики КЗ “Бердянський медичний фаховий коледж” ЗОР.
02 жовтня 2023 року НМЦ ПТО у Запорізькій області розпочинає дистанційний курс “GeoGebra для сучасного викладача математики (для початківців)”, саме тому тьютори курсу Лілія Мілочкіна, викладач математики ДНЗ “Запорізький професійний ліцей сервісу” та Наталя Осіна, методист центру презентували цей курс присутнім та ознайомили з Програмою навчального дистанційного курсу, умовами та необхідними інструкціями щодо початку навчання. Лілія Володимирівна закцентувала увагу присутніх на сам сервіс GeoGebra та продемонструвала деякі можливості для викладача математики в цьому сервісі.
Методист центру Наталя Осіна зробила огляд інтернет-ресурсів для дистанційної роботи викладача математики. Наталя Анатоліївна більш детально розповіла про сервіси AR Book, який дозволяє створювати або обирати готові уроки, використовуючи зрозумілі інструменти, та збільшити ефективність навчання; JustClass (платформа, на якій вчителі можуть безкоштовно задавати готові вправи домашні, самостійні та контрольні роботи онлайн); платформу “ВЧИМО” для організації сучасного освітнього процесу та розвитку ключових компетентностей.
На завершення семінару-тренінгу заступник директора Світлана Петерик зазначила актуальність теми семінару, подякувала за корисний матеріал всіх спікерів та за активність в обговоренні всіх учасників заходу.
Педагогі області в свою чергу поділилися своїми емоціями та висловили подяку за актуальний, цікавий та інформативний матеріал.
Ознайомитись з презентаціями спікерів можна за покликанням https://bit.ly/45eltd4
Вебінар «Використання сучасних методів у зварювальному виробництві в умовах змішаної форми навчання»
/in Вебінар /by Таран М.В.28 вересня 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Використання сучасних методів у зварювальному виробництві в умовах змішаної форми навчання».
Сергій Осипенко, директор ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» наголосив на актуальності обраної теми та необхідності педагогам систематично підвищувати свій професійний рівень через стажування й самоосвіту.
Сергій Демешко, майстер виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», на початку свого виступу нагадав колегам складові змішаної форми навчання під час виробничої практики. Пане Сергію розповів присутнім, що використовує під час вивчення теоретичної частини, а саме: вебсайти, онлайн-платформи, тести, підручники та відео уроки. Продемонстрував колегам роботу тренажеру, що навчає та 100% відтворює віртуальну реальність, за допомогою якого можна зварювати деталі, уникаючи всіх характерних для даної професії джерел небезпеки, а також робить можливим для користувачів спостереження за ефектами, що відбуваються під час зварювання.
Під час вебінару майстер виробничого навчання розповів про тісну взаємодію із роботодавцем, перелічив підприємства, де його учні проходять виробничу практику, а також і за дуальною формою навчання. Ознайомив колег із власною думкою щодо переваг та недоліків здобуття освіти за такою формою навчання.
І на завершення свого виступу закцентував увагу щодо необхідності використання сучасних методів у зварювальному виробництві в умовах змішаної форми навчання для підготовки на ринку праці висококваліфікованого та конкурентоспроможного робітника.
Обласний конкурс з охорони праці серед ЗП(ПТ)О у Запорізькій області “Кабінет охорони праці”
/in Конкурсна діяльність /by Логінова А.С.Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області спільно з Департаментом освіти та науки Запорізької облдержадміністрації в період з 25 січня по 15 вересня 2023 року проведено обласний конкурс з охорони праці серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Кабінет охорони праці». У конкурсі брали участь п’ять закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
За підсумками конкурсу найбільш наближені до вимог розташування, оснащення, нормативною наповненістю кабінетів охорони праці, їх практичного призначення та використання були такі заклади освіти:
І місце – Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище»;
ІІ місце – Державний навчальний заклад «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»;
ІІІ місце – Державний навчальний заклад «Запорізький промисловий центр професійно-технічної освіти».
Забезпечення безпеки на робочому місці – це важлива складова діяльності будь-якого закладу освіти, що допомагає зберегти здоров’я та безпеку всіх працівників та здобувачів освіти. Кабінет з охорони праці в закладі освіти призначений для навчання та практичного засвоєння принципів та навичок охорони праці, щоб забезпечити безпеку та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
Використання цифрових інструментів для створення інтерактивного освітнього середовища
/in Онлайн-семінар /by Нідерман Н.К.Уже другий навчальний рік в умовах повномасштабної війни заклади професійної освіти почали у дистанційній та змішаній формах. Освітній процес у прифронтовому місті має бути чітко організованим і безпечним.
Актуальні питання і виклики сьогодення, пріоритетні напрямки діяльності методичної служби розглядали на обласному семінарі заступників директорів з навчально-методичної роботи, методистів, який відбувся 21 вересня 2023 року. Учасники зібрання ділилися напрацьованим досвідом, що дозволить упроваджувати ефективні методи навчання і виховання учнівської молоді, впевнено користуватись цифровими інструментами.
Розпочала засідання Наталія Нідерман, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, яка зосередила увагу на організації методичної роботи у цьому навчальному році.
Наталя Осіна, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, зробила огляд сучасних інтернет-ресурсів для дистанційної роботи, продемонструвала можливості їх застосування, надала дієві поради.
Про цифровий супровід дистанційного освітнього процесу та методичної діяльності говорила Галина Омельяненко, методист ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю». Презентувала цифрові інструменти, на базі яких відбувається навчання, використання сучасних застосунків і програм, структурування матеріалів, документів, розміщених на освітній платформі.
Марина Бараковських, заступник директора з виховної роботи ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», зацікавила присутніх розповіддю про організацію методичної роботи та життєдіяльності освітян. За короткий час повністю відновлена робота закладу, педагогічний колектив бере активну участь у різнопланових заходах і міжнародних проєктах.
Ірина Мельнікова, методист ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей», поділилась досвідом роботи зі створення безпечного освітнього середовища, організації змішаного навчання, волонтерської діяльності. Взаємодія, безпосередня комунікація та надання допомоги учасникам освітнього процесу залишаються у центрі уваги педагогічних працівників.
Катерина Паршина, методист ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», проаналізувала інструменти ефективної співпраці в освітньому просторі, зазначила, що колектив долучився до волонтерської діяльності,
продовжує успішно працювати, брати участь у конкурсах, профорієнтаційних заходах.
На завершення засідання Наталія Нідерман подякувала спікерам і учасникам семінару за активність, побажала наснаги, творчої праці, миру і перемоги!
Прорив професійної освіти: від візії до дії
/in Зустрічі /by Двоєносова Л.В.22 вересня 2023 року у Києві на базі Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Академія патрульної поліції» Національної поліції України, відбувся стратегічний воркшоп «ПРОРИВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: ВІД ВІЗІЇ ДО ДІЇ».
За мету заходу поставлення напрацювання нових ідей та пропозицій щодо можливостей розвитку й удосконалення процесу управління закладом професійної освіти. Основною стратегією досягнення цієї мети – внесення змін до законодавства у сфері професійної освіти. Це дозволить оптимізувати і модернізувати процес управління закладом, а також створити сприятливі умови для покращення якості професійної освіти та навчання.
Учасниками заходу були:
Ольга КОВАЛЬ, голова підкомітету з питань професійної освіти комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Дмитро ЗАВГОРОДНІЙ, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Ірина ШУМІК, генеральний директор директорату професійної (професійно-технічної) освіти Міністерства освіти і науки України.
Вадим ЛІСНИЧУК, начальник Державного закладу професійної (професійно- технічної) освіти зі специфічними умовами навчання «Академія патрульної поліції», полковник поліції.
Керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, керівники Навчально(науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти Волинської, Запорізької, Львівської, Рівненської та Сумської областей.
Спікер-сесія під назвою «СТРАТЕГІЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ» була важливою подією, на якій досвідчені експерти та спікери обговорили актуальну тему «Майбутнє професійної освіти: відновлення і розвиток». Зустріч стала платформою для обміну ідеями та поглядами щодо перспектив розвитку професійної освіти в сучасному світі.
Під час воркшопу були проведені різні секції, що охоплювали різноманітні напрямки та теми дискусій.
На секції «ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ», де модератором була заступниця директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Наталія РИБАК, обговорювалися наступні питання:
- Професійна освіта та її роль у суспільстві.
- Спеціалізована професійна освіта та її значення для ринку праці.
- Право на здобуття професійної освіти та порядок її здобуття.
- Кваліфікації в системі професійної освіти.
- Види і форми здобуття професійної освіти.
- Учасники освітнього процесу, зокрема здобувачі освіти та педагогічні працівники, їх права, обов’язки та соціальні гарантії.
- Навчальний час здобувача професійної освіти.
- Робочий час та оплата праці педагогічних працівників.
На цій секції розглядалися ключові аспекти професійної освіти та її організації, права та обов’язки учасників освітнього процесу і питання, пов’язані з якістю та доступністю професійної освіти.
На секції «ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС» з модератором Олександром ПАРЖНИЦЬКИМ, директором Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, обговорювалися такі ключові теми:
- Організація освітнього процесу в закладах професійної освіти.
- Практична підготовка здобувачів освіти у процесі навчання.
- Прийом на навчання до закладів професійної освіти та процедура відрахування.
- Переривання навчання, поновлення та переведення здобувачів освіти.
- Оцінювання результатів навчання і присудження (присвоєння) кваліфікацій.
- Видання документів про професійну освіту.
- Система забезпечення якості професійної освіти, включаючи ліцензування освітньої діяльності, стандарти та освітні програми.
- Інституційний аудит та моніторинг якості в закладах професійної освіти.
- Професійний розвиток педагогічних працівників.
- Науково-методичне забезпечення професійної освіти.
Ця секція дозволила учасникам конференції обговорити важливі питання, пов’язані з організацією та якістю професійної освіти, а також розвитком педагогічних кадрів і забезпеченням необхідними ресурсами.
Під час наступної секції «ЗАКЛАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ» був обговорений блок таких питань:
- Організаційно-правовий статус та типи закладів професійної освіти.
- Роль та функції Центру кар’єри та Центру професійної досконалості в системі професійної освіти.
- Оптимізація мережі закладів професійної освіти.
- Особливості утворення, реорганізації та ліквідації закладів професійної освіти.
- Автономія закладів професійної освіти та її роль у розвитку системи освіти.
У рамках заходу, під модераторством Зої ПАРФЕНЮК, директорки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області, обговорення велися щодо важливих аспектів організації та управління професійною освітою.
На секції «УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ» під керівництвом модераторки Наталії САМОЙЛЕНКО, директорки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, обговорювалися важливі аспекти управління закладом професійної освіти. Зміст обговорень охоплював наступні питання:
- Управління закладом професійної освіти, включаючи роль і функції різних структурних підрозділів, таких як засновники, керівники, наглядові ради, педагогічні ради та самоврядування закладу. Обговорювалися повноваження цих органів управління закладом професійної освіти.
- Роль та функції Регіональної ради професійної освіти в контексті організації професійної освіти на регіональному рівні.
- Діяльність роботодавців та їх організацій у сфері професійної освіти, а також об’єднань, які активно співпрацюють у цій галузі.
- Здійснення державного нагляду та контролю у сфері професійної освіти.
Ця секція сприяла обговоренню структури та механізмів управління закладами професійної освіти, а також ролі різних зацікавлених сторін у забезпеченні її якості на регіональному та національному рівнях.
Секція «ФІНАНСУВАННЯ ЗАКЛАДУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ» під керівництвом модераторки Валентини БОНДАРЧУК, директорки Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області, обговорювала широкий спектр питань, пов’язаних із фінансуванням професійної освіти. Зміст обговорень охоплював наступні теми:
- Фінансування професійної освіти загалом та механізми фінансування, які застосовуються у цій сфері.
- Освітня субвенція, як один із інструментів фінансової підтримки для закладів професійної освіти.
- Державна та місцева фінансова підтримка, спрямована на здобуття професійної освіти.
- Питання платних послуг у професійній освіті.
- Матеріально-технічна база та правовий режим майна закладів професійної освіти, включаючи оренду і концесію.
- Розвиток державно-приватного партнерства у сфері професійної освіти.
- Міжнародне співробітництво та можливості міжнародної академічної мобільності у контексті професійної освіти.
Зустріч дозволила учасникам конференції обговорити ключові аспекти фінансування професійної освіти та поділитися досвідом щодо забезпечення фінансової стійкості закладів професійної освіти.
Спікери, які взяли участь у сесіях, поділилися своїм багатим досвідом щодо того, яким чином можна вдосконалити професійну освіту в контексті сучасних викликів і змін у ринку праці. Обговорені стратегії трансформації включали в себе питання адаптації освітніх програм до потреб сучасної економіки, використання інноваційних технологій у навчанні, підвищення якості професійної підготовки.
Ця спікер-сесія стала важливим етапом у формуванні стратегій та рекомендацій щодо подальшого розвитку професійної освіти, а також відкрила нові можливості для співпраці між освітніми установами, органами влади та іншими зацікавленими сторонами у цій важливій галузі.
Нові ідеї та пропозиції, які були розроблені на заході, сприятимуть більш ефективному та результативному функціонуванню закладу професійної освіти, що в свою чергу сприятиме підвищенню кваліфікації учнів та підготовці їх до викликів сучасного ринку праці.
Також була організована екскурсія «Освітній простір сучасного закладу освіти» в Академії патрульної поліції – це захоплююча можливість познайомитися з сучасними освітніми технологіями та структурою освітнього закладу, який готує професіоналів для подальшої служби.
Ця екскурсія відкрила можливість для ознайомлення із професійними структурами поліції та допомогла створити уявлення про підготовку майбутніх поліцейських, їхні обов’язки та відповідальність. Також це було надзвичайно цікаво і корисно для тих, хто вивчає сучасні методи та технології навчання в контексті здобуття поліцейської освіти.
Засідання експертної творчої групи «Берегиня»
/in Засідання /by Четверякова Л.І.В умовах війни зазнала змін не тільки освітня галузь, а й організація роботи з педагогічними працівниками, інформаційна, методична, психологічна підтримка педагогів, тому продовжують роботу експертні творчі групи області.
21 вересня 2023 року відбулося перше засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Запоріжжя «Берегиня» у новому навчальному році за допомогою платформи Zoom. Викладачі групи обрали нову тему для роботи «Реалізація компетентнісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності».
На порядку денному важливі питання:
- Затвердження нового складу експертної творчої групи викладачів української мови та літератури «Берегиня».
- Презентація і затвердження плану роботи на 2023/2024 н.р.
- Визначення перспективних напрямків роботи експертної творчої групи.
- Визначення теми та термінів формування збірника Методичних рекомендацій експертної творчої групи викладачів української мови та літератури «Берегиня».
Засідання групи відкрила керівник Наталія Нестеренко, яка запропонувала ввести до складу творчої групи викладачку ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Наталію Черевко. Учасники засідання підтримали пропозицію та затвердили новий склад групи.
Основними напрямками роботи експертної творчої групи є:
- Вивчення теорії і методики впровадження сучасних освітніх технологій навчання на уроках української мови та літератури.
- Впровадження методів дистанційного та змішаного навчання в освітній процес.
- Моделювання та апробація інтегрованих уроків.
- Узагальнення досвіду роботи викладачів з питань організації та проведення навчальних занять в контексті компетентнісного підходу, створення банку методичних розробок членів експертної творчої групи.
- Підготовка методичних рекомендацій на тему «Реалізація компетентнісного підходу на уроках словесності як вимога сучасності».
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Лілія Четверякова запропонувала повернутись до практики надання творчою групою експертного висновку після проведеного відкритого уроку, позакласного заходу, майстер класу, тим надавати допомогу викладачам, які атестуються.
Бажаємо сил і енергії, творчого злету думок, креативних ідей викладачам експертної творчої групи «Берегиня», а також усім викладачам української мови та літератури! Перемоги, миру, впевненості у завтрашньому дні всім нам!
Онлайн-зустріч заступників директорів з виховної роботи
/in Онлайн-семінар /by Линник Д.І.Виховна робота є важливою складовою освітнього процесу, і саме сьогодні, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для кожного учасника освітнього процесу. Але маємо діяти швидко й впевнено.
Тому, 20 вересня 2023 року методистом Науково-методичного центра професійно-технічної освіти у Запорізькій області Дар’єю ЛИННИК, на сервісі Zoom, була проведена онлайн-зустріч заступників директорів з виховної роботи на тему «Актуальні питання виховної роботи у 2023/2024 навчальному році».
Дійсно, наразі є безліч питань виховної роботи, які потрібно вирішувати, але сьогодні обговорили найважливіші з них, а саме: національно-патріотичне виховання, робота психологічної служби ЗП(ПТ)О, робота учнівського самоврядування, питання профорієнтації та деякі інші. До слова, на онлайн-зустріч була запрошена Галина ШИЛО, д.т.н., в. о. зав. кафедри комп’ютерних наук Запорізького національного університету, яка поділилась напрацюваннями факультету та запросила до співпраці заклади професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області у реалізації профорієнтаційної та проєктної роботи.
Саме зараз час змін: маємо бути рішучими, впевненими та продуктивними. Заради майбутнього! Заради України!
=”]
Обласний семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області
/in Онлайн-семінар /by Петерик С.М.18 вересня 2023 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області на сервісі Zoom проведений семінар заступників директорів з навчально-виробничої роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему: «Актуальні питання початку 2023-2024 навчального року».
Відкрила семінар Світлана Петерик, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області розглянув питання впровадження державних освітніх стандартів у закладах професійної освіти області, розроблення проєктів освітніх стандартів з професій. Також звернув увагу на організацію НМЦ ПТО у Запорізькій області онлайн-навчання, проведення дистанційних курсів, майстер класів для педагогічних працівників.
Олена Кулинич, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» продемонструвала Дистанційну платформу ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» як засіб систематизації роботи з Google Classroom.
Наталія Бабаєва, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» розповіла про організацію контролю та аудиту проведення уроків у синхронному режимі в Google Workspace for Education (з досвіду роботи).
Андрій Жижко, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізький торгово-кулінарний ліцей» розповів про технічний супровід дистанційного навчання в закладі освіти та презентував роботу сайту технічної підтримки «Основи роботи з додатками від Google Workspace».
Заклад
Контакти
e-mail: nmc.pto.zp@gmail.com
Адреса
вул. Покровська, 28
Розклад
П'ятниця: 8:00 - 15:45
Обідня перерва: 12:00 - 12:45
Вихідні: Субота, Неділя
Categories
- Акція
- Вебінар
- Виставка
- Відеоконференція
- Вітання зі святом
- Волонтерська діяльність
- Газета "Обрій профтехосвіти"
- День відкритих дверей
- Загальна категорія
- Засідання
- Зустрічі
- Інформаційно-просвітницький захід
- Конкурсна діяльність
- Конференція
- Концерт
- Круглий стіл
- Курси
- Майстер-клас
- Нагорода
- Нарада
- Олімпіада
- Онлайн-майстерня
- Онлайн-семінар
- Освітній процес
- Предметні тижні
- Семінар-практикум
- Семінар-тренінг
- Спортивні змагання
- Творчий процес
- Тиждень з професії
- Тренінг
- Турнір
- Урочистості
- Учнівське самоврядування
- Фестиваль
- Форум
- Ярмарок освіти
Корисні посилання
- Заклади Запорізької області
- Навчально-практичні центри України
- Міністерство освіти і науки України (МОН України)
- Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"
- Інститут професійно-технічної освіти НАПН України
- ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПН України
- Акредитаційна комісія України
- Зворотній зв’язок з НМЦ ПТО у Запорізький області