Archive for month: Лютий, 2022
Вебінар «Впровадження інноваційних технологій на уроках з манікюрної справи»
/in Вебінар /by Таран М.В.21 лютого 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Впровадження інноваційних технологій на уроках з манікюрної справи».
Тетяна Оруджиєва, майстер виробничого навчання ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти», на початку свого виступу ознайомила учасників вебінару, які саме інноваційні технології найчастіше вона застосовує під час проведення виробничого навчання.
Наступним кроком спікера було повідомлення колегам про онлайн сервіси, що використовуються в освітній діяльності, як при дистанційному, так і під час очного навчання. Серед перелічених педагогом цифрових інструментів в її роботі були: інтерактивні презентації, робочі аркуші, електронні підручники, онлайн-вікторини, ментальні карти та різноманітні тестові завдання.
На завершення свого виступу пані Тетяна закликала присутніх застосовувати у своїй педагогічній діяльності інноваційні технології, вона наголосила, що їх використання робить урок цікавішим та більш продуктивним!
Засідання експертної творчої групи викладачів історії ЗП(ПТ)О м. Мелітополя та смт. Якимівки
/in Засідання /by ЗП(ПТ)О17 лютого 2022 року на платформі Zoom відбулося засідання експертної творчої групи викладачів історії ЗП(ПТ)О м. Мелітополя та смт. Якимівки.
На засіданні виступила Ніколова М.В. із презентацією (з методичним коментуванням) відкритого позаурочного заходу з історії на тему «Шлях від ненависті до геноциду» (до вшанування пам’яті жертв Голокосту).
Зважаючи на складність, неоднозначність і трагізм вказаної теми, викладачка надала цінні методичні рекомендації щодо вивчення історії Голокосту на уроках та в позаурочній роботі. Також була загострена увага на новітніх методичних підходах: створення «атмосфери захищеності» для здобувачів освіти, визначення дилем та постановка відкритих запитань.
У обговоренні взяли участь:
Шерганова О.А., яка загострила увагу на актуальності, у глобальному визначенні, дослідження теми Голокосту.
Нечитайло С.В., яка підкреслила важливість цієї теми в історії України і в історії нашого краю.
Четверякова Л.І., яка акцентувала увагу на цінності запропонованих методичних рекомендацій та вказала, що тему Голокосту, під час проведення позаурочного заходу, доцільно розглядати із здобувачами освіти у форматі очного навчання.
Також слухали Казачанську І.Я., яка запропонувала до обговорення перспективну тему нового методичного збірника творчої групи та індивідуальних тем викладачів.
З даного питання виступили члени творчої групи з пропозиціями власних тем:
Кисіль О.Л. – «Основні прийоми формування мотивації навчальної діяльності здобувачів освіти на уроках історії за сучасних умов».
Дійков М.І. – «Підвищення мотивації та інтересу учнів до вивчення історії шляхом впровадження на уроках BYOD».
Шерганова О.А. – «Розвиток аксiологiчної компетентностi здобувачiв освiти за допомогою сучасних методiв вiзуалiзацii».
Штейц Н.А. – «Вивчення оцінок історичної особистості її сучасниками та нинішніми дослідниками».
Нечитайло С.В. – «Підготовка здобувачів освіти до життя в умовах сучасного світу».
Михайлова Н.В. – «Розвиток історичної пам’яті під час вивчення родинної історії з використанням пошуково- дослідницьких методів».
Ніколова М.В. – «Використання сучасних освітніх технологій на уроках історії як засіб розвитку пізнавальної активності здобувачів освіти».
Казачанська І.Я. – «Вивчення історії повсякденності як дієвий засіб розвитку реальних історичних уявлень здобувачів освіти».
Четверякова Л.І. внесла корективи до визначення перспективної теми нового методичного збірника творчої групи та дала оцінку проведеного засідання.
Була ухвалена перспективна тема нового методичного збірника: «Розвиток мотиваційної складової в історичному пізнанні з використанням аксіологічного підходу».
Ірина Казачанська,
керівник експертної творчої групи
Більше фото, якщо натисните на іконку facebook
Вебінар «Інтерактивні методи профорієнтаційної роботи під час дистанційного навчання та карантинних заходів»
/in Вебінар /by Таран М.В.17 лютого 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Інтерактивні методи профорієнтаційної роботи під час дистанційного навчання та карантинних заходів».
Надія Колтунова, практичний психолог ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», на початку своєї доповіді закцентувала увагу на тому, що пізнання себе та професійне самовизначення – це і є початковими цілями профорієнтаційної роботи. Психологиня ознайомила колег із етапами професійного самовизначення та розповіла про свої дії на кожному з них. Вона продемонструвала учасникам вебінару вправи, що застосовує під час профорієнтаційної роботи з абітурієнтами.
Спікер перелічила колегам онлайн платформи, які допоможуть їм у профорієнтаційній роботі під час дистанційного навчання та карантинних заходів. Також пані Надія продемонструвала присутнім вебсервіси для пошуку роботи.
На завершення свого виступу доповідач запросила учасників вебінару здійснити разом з нею інтерактивну екскурсію закладом освіти, де працює. При цьому наголосивши, що створення такого продукту також стане їм у нагоді під час профорієнтаційної роботи з карантинними обмеженнями.
Вебінар «Профілактика негативних психологічних наслідків стресу серед молоді в період пандемії»
/in Вебінар /by Таран М.В.16 лютого 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Профілактика негативних психологічних наслідків стресу серед молоді в період пандемії».
Лариса Спіцина, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, на початку свого виступу звернула увагу учасників заходу на актуальність обраної тематики вебінару. Вона розповіла, що відповідно до даних міжнародного опитування дітей та молоді, проведеного ЮНІСЕФ та Міжнародною асоціацією Геллап у 21 країні в 2021 році – кожна п’ята опитана молода людина у віці 15-24 років зазначила, що часто почувається пригнічено та не має інтересу до того, щоб робити звичні в її житті повсякденні речі.
Протягом своєї доповіді спікер ознайомила слухачів із наслідками впливу пандемії на психологічний стан молоді, причинами та віковими особливостями його сприйняття.
На завершення своєї розповіді пані Лариса, як фахівець психологічного напрямку діяльності, надала колегам рекомендації щодо принципів профілактичної роботи зі здобувачами освіти, які мають негативні психічні розлади та наслідки стресу в період пандемії COVID-19. Побажала присутнім міцного здоров’я, творчої наснаги та натхнення у своїй професійній діяльності.
Відеоконференція з членами ради учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області
/in Учнівське самоврядування /by Линник Д.І.15 лютого 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, була проведена обласна відеоконференція з членами ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області щодо роботи учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області у лютому-березні 2022 року.
На відеоконференції були присутні здобувачі освіти, заступники директорів з виховної роботи, відповідальні куратори за роботу учнівського колективу у закладі освіти (21 підключення). Зустріч проходила в дружній атмосфері, де були обговорені актуальні та проблемні питання роботи ради у попередні місяці. Учасниками були запропоновані варіанти вирішення нестандартних ситуацій.
Без уваги не залишилась робота кожного закладу професійної освіти, який входить до ради та систематично співпрацює з лідерами учнівської спільноти. Також, були запропоновані шляхи вдосконалення роботи кожного з представників учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти області у лютому-березні 2022 року.
Вебінар «Використання навчального експерименту для формування STEM компетентностей здобувачів освіти на уроках фізики»
/in Вебінар /by Таран М.В.15 лютого 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Використання навчального експерименту для формування STEM компетентностей здобувачів освіти на уроках фізики».
Анатолій Король, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», на початку свого виступу наголосив на престижності фізико-технологічної освіти. Він розповів колегам, що Stem-технології у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників є різновидом політехнічної освіти. Спікер зробив перелік переваг використання навчального експерименту для формування STEM компетентностей здобувачів освіти на уроках фізики.
Протягом свого виступу доповідач ознайомив учасників вебінару, за допомогою фото на презентації, із експериментами, що проведені у навчальних майстерні та лабораторії, які обладнанні сучасним устаткуванням.
На завершення педагог підбив підсумок, що фізика – наука молодих, тому починати займатися нею, цікавитись навколишнім світом краще якомога раніше, а також вона є базою технічної освіти, її фундаментальним підґрунтям та джерелом розробки новітніх технічних систем.
Вебінар «Інноваційні технології у підготовці здобувачів освіти з професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів»
/in Вебінар /by Таран М.В.10 лютого 2022 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Інноваційні технології у підготовці здобувачів освіти з професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів».
Неля Діденко, викладач ДНЗ «Василівський професійний ліцей», розпочала свій виступ із показу відео про поетичний флешмоб, що проводиться для зацікавленості здобувачів освіти з професії. Наступний її крок, у ході вебінару, – це ознайомлення колег із інноваційними методами, що застосовує у підготовці здобувачів освіти: проблемна лекція, семінар, навчальна дискусія, мозковий штурм, дидактична гра, імітаційний тренінг. Кожний метод викладач розкрила та продемонструвала на слайдах презентації фото у ході їх проведення.
Галина Попова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Василівський професійний ліцей», протягом свого виступу зробила більший акцент на інформаційно-комунікаційні технології та ознайомила присутніх із своїми надбаннями у таких сервісах: Trello, LINO IT, Twiddle, Popplet, Padlet, Class time, Quizizz, Class Marker, Google forma, Class Tools, Triventy, Purpose Games. Спікер продемонструвала два методичних електронних посібника, в яких вона застосовувала перелічені вище ресурси. Пані Галина під час виробничого навчання також активно використовує коуч-технології та метод «перевернутий клас».
Завершила доповідь пані Неля розповіддю про проведення позаурочної діяльності як одним із способів застосування інноваційних технологій у підготовці здобувачів освіти з професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів».
Вчити – значить вести до успіху
/in Відеоконференція /by Четверякова Л.І.У сучасних умовах розповсюдження інформаційно-комунікаційних технологій, доступності всесвітніх інформаційних ресурсів, появи різноманітних цифрових пристроїв з‘являються нові можливості для вияву творчості викладача. 10 лютого 2022 року на платформі Zoom відбулася конференція викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури у форматі «Методичний Stend up» на тему «Час професіонала. Марафон інноваційних технологій (кращій досвід викладачів української мови та літератури області)».
Учасники конференції обговорили такі питання:
– «Формування ключових компетентностей на уроках української мови як чинник розвитку творчої особистості шляхом впровадження інноваційних технологій навчання» ( Черевко Н.І., викладач ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»);
– «Мовно-літературна кулінарія; надихаємо, захоплюємо, готуємо зі смаком» (Кірей Ю.В., викладач ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей»);
– «Тренінгові елементи на сучасному уроці української мови» (Ільченко Н.В., заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»);
– «Розвиток творчо мислячої особистості на уроках української мови та літератури за допомогою ST(R)E(A)M-елементів: від концепції до практичного втілення» (Кардашова Н.Г., викладач ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»);
– «Креативна освіта з використанням інформаційних технологій» (Сарбаш Т.М., викладач ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»;
– «Реалізація наскрізних змістовних ліній на уроках української літератури. Екологічна безпека і сталий розвиток» (Лапіна І.В., викладач ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»).
Жваво пройшло обговорення питання «Нові технології: застосувати, не можна ігнорувати». Викладачі ділилися досвідом щодо доцільності використання сучасних методів навчання на різних етапах уроку.
Захід пройшов у дружній та невимушеній атмосфері плідної співпраці.
Бажаємо всім викладачам української мови і літератури натхнення, творчості, успіхів у роботі!
Більше фото, якщо натисните на іконку facebook
Заклад
Контакти
e-mail: nmc.pto.zp@gmail.com
Адреса
вул. Покровська, 28
Розклад
П'ятниця: 8:00 - 15:45
Обідня перерва: 12:00 - 12:45
Вихідні: Субота, Неділя
Categories
- Акція
- Вебінар
- Виставка
- Відеоконференція
- Вітання зі святом
- Волонтерська діяльність
- Газета "Обрій профтехосвіти"
- День відкритих дверей
- Загальна категорія
- Засідання
- Зустрічі
- Інформаційно-просвітницький захід
- Конкурсна діяльність
- Конференція
- Концерт
- Круглий стіл
- Курси
- Майстер-клас
- Нагорода
- Нарада
- Олімпіада
- Онлайн-майстерня
- Онлайн-семінар
- Освітній процес
- Предметні тижні
- Семінар-практикум
- Семінар-тренінг
- Спортивні змагання
- Творчий процес
- Тиждень з професії
- Тренінг
- Турнір
- Урочистості
- Учнівське самоврядування
- Фестиваль
- Форум
- Ярмарок освіти
Корисні посилання
- Заклади Запорізької області
- Навчально-практичні центри України
- Міністерство освіти і науки України (МОН України)
- Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"
- Інститут професійно-технічної освіти НАПН України
- ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПН України
- Акредитаційна комісія України
- Зворотній зв’язок з НМЦ ПТО у Запорізький області