Archive for month: Квітень, 2020
Відеозустріч однодумців
/in Відеоконференція /by Четверякова Л.І.23 квітня 2020 року відбулась відеоконференція викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за темою «Вивчення предметів «Українська мова», «Українська література» в контексті підготовки до ЗНО». Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Четверякова Лілія Іванівна привітала учасників конференції та відзначила, що сьогодні під час карантину ми не знаємо точні дати проведення ЗНО, але актуальним є питання забезпечення необхідного рівня підготовки здобувачів освіти до зовнішнього незалежного оцінювання. Викладачі по-різному підійшли до організації освітнього процесу під час карантину. Більшість з них активно працюють з учнями, надають їм завдання, проводять уроки у форматі відеоконференцій, а головне – створюють позитивний фон, мотивують, допомагають пережити разом складні часи. Важливо правильно обрати інструменти, форми взаємодії та спільної роботи. Своїм досвідом щодо організації дистанційного навчання поділилися керівники експертних творчих груп викладачів української мови та літератури області: Кокіна Ірина Анатоліївна, викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», Карадашова Наталя Григорівна, викладач ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», Цьомкало Надія Миколаївна, викладач ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти». За останні роки з’явилися онлайн-ресурси, спрямовані на те, щоб допомогти учням підготуватись до ЗНО. Кардашова Н.Г. охарактеризувала 9 основних ресурсів, акцентувала увагу на умінні систематизувати великий обсяг матеріалу та виокремлювати найважливіші моменти. Кокіна І.А. продемонструвала колегам сторінки власного блогу, які містять різні інтерактивні завдання для учнів центру. Цьомкало Н.М. зосередила увагу викладачів на використанні навчального середовища Google classroom, а також відзначила переваги платформи «На урок». Надія Миколаївна також показала дидактичні матеріали, які вона створила для своїх учнів (інтерактивний плакат, електронна книга, квест-кімната).
Приємно відзначити, що відеоконференція викликала багато схвальних відгуків. Дякуємо всім учасникам за цікаві та змістовні повідомлення! Бажаємо успіхів всім викладачам української мови та літератури!
Стратегічне мислення як складова успіху освітнього процесу
/in Загальна категорія, Онлайн-майстерня /by Прокопенко Ю.В.Стратегічне мислення це важливе вміння, без якого не обійтися сучасному педагогічному працівнику. В основі цього питання лежить вміння створювати зв’язок між ідеями, планами й людьми. Стратегічне мислення і цікавість йдуть пліч опліч. Зрештою, що більше ідей і досвіду у нас є, то більше матеріалу є для встановлення зв’язків. Тому, як тільки но ви почнете створювати ідеї та встановлювати зв’язки між ними, вам доведеться приступати до прийняття рішень про те, що робити далі.
Роблячи перші кроки, ставте собі таки питання:
Що в моїй стратегії працює, а що ні?
Що змінюється у сфері, якій я працюю?
Що потрібно здобувачам освіти?
Що потрібно мені?
Пошук відповідей має значення. Він включає мозок на повну потужність і змушує його шукати відповіді.
Переглянувши відео, ви отримаєте собі в інструментарій особистого розвитку такі техніки:
“Лінія часу” як інструмент розвитку бачення, якій дасть можливість Вам побачити свою мету.
“Степ аналіз” як інструмент прогнозування можливих змін, що впливають на реалізацію ваших планів.
Флешмоб #ЯнавчаюсяОнлайнАти?
/in Учнівське самоврядування /by Линник Д.І.Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області спільно з Обласною радою учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізької області взяли участь у Флешмобі #ЯнавчаюсяОнлайнАти?
Підвищення компетентності педагогів в області формування віртуального освітнього середовища з високим інформаційним і телекомунікаційним потенціалом
/in Загальна категорія /by Двоєносова Л.В.Сьогодні освіта стає більш відкритою та інтегрованою у світовий простір. Наразі головний акцент державної політики пов’язаний з кардинальним розв’язанням проблем модернізації змісту і структури освіти, яка торкнулася трьох найважливіших складових освітнього процесу для навчання нового покоління в умовах інформатизації освіти: його забезпечення технічними, кадровими та навчально-методичними ресурсами. Сучасні ж вимоги до кваліфікованого педагога досить високі: він повинен не тільки володіти компетентністю в застосуванні інформаційних технологій, але і формувати її в учнів у рамках предмета, який викладає.
При реалізації поставлених завдань і роботі над проєктом «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці» по створенню інформаційної моделі навчання здобувачів освіти важливим стало формування відповідного інформаційного середовища, зокрема, інтегрованого освітнього простору.
Щоб підвищити результативність педагогічних практик, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області розвиває освітню культуру педагогів, яка орієнтована на підтримку застосування інформаційних технологій. Еволюція системи оцінки впливу інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у сфері освіти полягає в переході від оцінки, спрямованої на визначення доступності ІКТ до оцінки, яка визначає вплив ІКТ на вивчення і навчання.
Безперервна освіта педагогів в області ІТ-навчання всередині освітнього закладу при співробітництві з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області дає можливість повноцінного розвитку всіх учасників сучасного освітнього процесу і сприяє ефективності реалізації проєкту.
Впровадження інформаційних технологій в процес управління освітньою установою дозволить отримати певний освітній ресурс, всередині якого нове життя і нові формати взаємодії; розвиток індивідуалізації, дистанційності і варіативності освітнього процесу, академічної мобільності здобувачів освіти, незалежно від віку і рівня освіти.
Олександр Паржницький,
директор НМЦ ПТО у Запорізькій області
Планування, як форма створення ефективного бренду педагогічного працівника
/in Загальна категорія, Онлайн-майстерня /by Прокопенко Ю.В.На скільки кроків вперед ми можемо побачити?
Як знайти час для того що в житті важливо?
Ефективність — довгий процес, а не одноразова процедура. Но це неповинно Вас лякати, важливо одразу прийняти, що працювати над ефективністю треба постійно, оскільки з розвитком цієї навички буде рости й ваша особистість,ваші бажання та цілі. Інструменти запропоновані Вам в лайфі дозволять швидко і легко розв’язувати текучі питання, допоможуть описати свою ціль і сформулювати задачу, розкласти велику ціль на маленькі складові та визначити ключову дію що впливає на результат.
Саме час інвестувати в себе, почніть з того що приділіть собі час!
Відеоконференція ради учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О Запорізької області
/in Відеоконференція, Учнівське самоврядування /by Линник Д.І.16 квітня 2020 року о 10 годині Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі для проведення відеоконференцій Zoom, була проведена обласна відеоконференція з членами ради учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Формування активної життєвої позиції».
Відеоконференція об’єднала 13 однодумців (здобувачів освіти та заступників директорів з виховної роботи (відповідальних за роботу учнівського самоврядування у закладі професійної (професійно-технічної) освіти)) для вирішення та обговорення актуальних питань.
Учасниками онлайн-зустрічі стали:
Головко Л.В., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
Гритчина С.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
Линник Д.І., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
Шпирна Надія, президент учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О у Запорізькій області, голова учнівського самоврядування; Бараковських М.Г., заступник директора з виховної роботи – ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»;
Кудар І.В., заступник директора з виховної роботи; Іванова Н.А., куратор учнівського самоврядування – ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»;
Полікарпова Анастасія, представник молодіжного парламенту м. Мелітополя, здобувачка освіти; Квітко О.С., куратор учнівського самоврядування – ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»;
Конопленко Валентин, голова учнівського самоврядування; Попова Н.Г., заступник директора з виховної роботи – ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»;
Мінаметова Ніяра, президент учнівського самоврядування; Домаєва І.М., соціальний педагог – ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю».
Онлайн-конференція зайняла більше 2-х годин і недаремно: були вирішені важливі питання у роботі учнівського самоврядування у кожному ЗП(ПТ)О та окремо членів обласної ради учнівського самоврядування під час карантину та після його закінчення. Знайшли нові варіанти роботи ради, оговорили питання профорієнтації, звітували про зроблену роботу та проаналізували проблеми, які виникли під час такої роботи.
Карантин – не проблема. Тільки вперед, тільки разом!
Всеукраїнська науково-практична конференція «Транспортні технології та безпека дорожнього руху»
/in Відеоконференція /by Таран М.В.14 квітня 2020 року Національний університет «Запорізька політехніка» спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області провели у дистанційній формі Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Транспортні технології та безпека дорожнього руху».
У заході взяли участь науково-педагогічні працівники, педагогічні працівники, студенти закладів вищої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької, Львівської, Луганської, Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Київської, Чернігівської областей і Республіки Білорусь.
Під час Всеукраїнської науково-практичної конференції обговорено такі проблемні питання: проблеми розвитку транспортних систем; перспективи розвитку сучасних транспортних технологій; сучасні методи організації дорожнього руху; безпека дорожнього руху та запобігання ДТП; сучасні методи дослідження транспортних систем; нові технології на транспорті як результат розвитку наукових ідей.
Від Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області у дистанційному форматі конференції взяв участь директор, Олександр Паржницький, з презентацією на тему «Запобігання ДТП на пішохідних переходах».
У ході заходу висвітлено актуальні та нагальні питання щодо поліпшення безпеки дорожнього руху, використання сучасних технологій перевезення великовагових вантажів, покращення стану автомобільних доріг в Україні, перспективи розвитку систем міського автобусного транспорту, громадського контролю порушення правил дорожнього руху, використання екзоскелетів у логістиці тощо.
Співпраця закладів вищої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти є запорукою успіху спільного вирішення проблемних питань. А проведення спільних заходів сприяє впровадженню в освітній процес новітніх технологій, що має на меті підвищення ефективності навчання та здобуття якісної освіти.
Самодисципліна – педагогічного працівника, як ефективна складова збереження внутрішнього ресурсу
/in Загальна категорія /by Прокопенко Ю.В.Впродовж одного дня у людини є десять, та більше можливостей змінити своє життя, успіх приходить до тих хто вміє ці можливості використовувати. Відображенням
У програмі лайфа Вам запропоновані техніки зміни фокуса уваги в позитивному напрямку.
Заклад
Контакти
e-mail: nmc.pto.zp@gmail.com
Адреса
вул. Покровська, 28
Розклад
П'ятниця: 8:00 - 15:45
Обідня перерва: 12:00 - 12:45
Вихідні: Субота, Неділя
Categories
- Акція
- Вебінар
- Виставка
- Відеоконференція
- Вітання зі святом
- Волонтерська діяльність
- Газета "Обрій профтехосвіти"
- День відкритих дверей
- Загальна категорія
- Засідання
- Зустрічі
- Інформаційно-просвітницький захід
- Конкурсна діяльність
- Конференція
- Концерт
- Круглий стіл
- Курси
- Майстер-клас
- Нагорода
- Нарада
- Олімпіада
- Онлайн-майстерня
- Онлайн-семінар
- Освітній процес
- Предметні тижні
- Семінар-практикум
- Семінар-тренінг
- Спортивні змагання
- Творчий процес
- Тиждень з професії
- Тренінг
- Турнір
- Урочистості
- Учнівське самоврядування
- Фестиваль
- Форум
- Ярмарок освіти
Корисні посилання
- Заклади Запорізької області
- Навчально-практичні центри України
- Міністерство освіти і науки України (МОН України)
- Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"
- Інститут професійно-технічної освіти НАПН України
- ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПН України
- Акредитаційна комісія України
- Зворотній зв’язок з НМЦ ПТО у Запорізький області