Archive for month: Грудень, 2018
Виставка «Пряниковий будиночок – місце, де живуть чари»
/in Виставка /by ЗП(ПТ)ОУ передчутті Новорічних свят завжди хочеться вірити в казку. У цей час і діти, і дорослі очікують на дива та здійснення мрій.
Стало доброю традицією в ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» у День Святого Миколая проводити виставку кондитерських виробів. Це видовище, яке мало назву «Пряниковий будиночок – місце, де живуть чари», підготували учні двох груп, які здобувають професію «Кухар». Разом із майстрами виробничого навчання Золотухіною Світланою Олександрівною та Крам Світланою Миколаївною протягом двох тижнів учні випікали і розписували, оздоблювали і складали композиції із пряникового тіста. У цьому році з 20 пряниково-архітектурних шедеврів був побудований справжній їстівний мегаполіс. Між будиночками з тіста, прикрашеними різнобарвною глазур’ю, цукатами, горіхами і льодяниками можна було побачити і казкових героїв: Діда Мороза і Снігуроньку, оленів в упряжці і свинок Пеппі, Білосніжку і сім гномів.
В основі цієї виставки – дитяча мрія про казку, адже саме під час зимових свят відбуваються чудеса.
Презентація виставки проходила в Картинній галереї КЗ «Якимівський районний історико-краєзнавчий музей». На виставці було представлено роботи учнів ліцею, шкіл та сімей з смт. Якимівка та Якимівського району.
Викладачі ліцею разом з учнями підготували із використанням технічних засобів цікавий екскурс в історію пряникового будиночка.
Співробітники музею, викладачі та діти Якимівського професійного аграрного ліцею по-святковому оформили залу.
Гостей виставки зустрічав Святий Миколай, який дарував кожному солодощі та вітав усіх зі святом. Учасники виставки та гості мали можливість зробити фото на згадку.
Святкового колориту виставці надали музичні твори у виконанні викладачів та учнів КЗ «Якимівська дитяча музична школа».
На свято були запрошені представники громади району: Громихіна В.М., голова Якимівської селищної ради; Цуркіна І.О., начальник відділу культури та туризму Якимівської селищної ради; Нічебай Т.В., начальник відділу культури та туризму Якимівської районної державної адміністрації; Водоп’янова І.В., начальник відділу освіти, молоді та спорту Якимівської районної державної адміністрації; Козакова А.О., головний спеціаліст відділу культури та туризму Якимівської селищної ради.
З привітальним словом з нагоди презентації виставки та відзначення Дня Святого Миколая до присутніх звернувся директор КЗ «Якимівський районний історико-краєзнавчий музей» Віктор Миколайович Гнєдашев.
Усім, хто надав свої роботи на виставку, директор ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» Андрій Ілліч Лунін вручив подяки.
Сподіваємось, що кожен з присутніх на виставці отримав купу позитивних емоцій, естетичне задоволення та цікаво провів час.
Вітаємо всіх з прийдешнім Новим роком! Бажаємо, щоб він приніс море радості і здійснення мрій!
Нерода Н.М.,
методист
ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей»
Тренінг «Підготовка проектів на конкурс для отримання коштів секторальної бюджетної підтримки ЄС та ДФРР»
/in Тренінг /by Таран М.В.19-20 грудня 2018 року на базі Запорізької державної обласної адміністрації відбувся дводенний тренінг «Підготовка проектів на конкурс для отримання коштів секторальної бюджетної підтримки ЄС та ДФРР» у рамках Проекту «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. На заході від Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області були присутні методисти Лариса Двоєносова, Марина Таран.
Відкрив захід Артур Бойко, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації, побажав учасникам ефективної та плідної праці.
З вітальним словом виступив Олександр Ігнатенко, головний експерт з міжвідомчої співпраці та економічного розвитку, розповів про діяльність Проекту «Проміс», її мету та завдання.
Василь Кошевський, головний експерт з міжвідомчої співпраці та економічного розвитку, на початку роботи із групою розповів: навіщо потрібна регіональна політика, що є інструментом регіонального розвитку, що відрізняє регіональний розвиток від місцевого.
У ході тренінгу були розглянуті наступні питання: процедури роботи ДФРР, теорія та практика конкурсу проектів регіонального розвитку за кошти секторальної бюджетної підтримки ЄС.
Під час заходу тренером та учасниками були визначені цікаві ідеї проектів. Після розподілу на малі групи кожна мала виконувати наступні практичні вправи: постановка мети та завдань, опис заходів, план-графік виконання проекту, очікувані результати, інноваційність та бюджет проекту. Був розглянутий порядок підготовки, подання, оцінки, впровадження проектів.
На завершення Васильом Кошевським були підведені підсумки тренінгу та учасникам вручені сертифікати.
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
/in Конкурсна діяльність /by Четверякова Л.І.ХVІІІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості за темою «Духовні святині рідного краю» проводиться з 01 листопада 2018 року до 25лютого 2019 року в номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення».
18-19 грудня 2018 року пройшов ІІ етап конкурсу для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. З номінації «Література» у конкурсі взяли участь 26 учнів. За оцінкою журі роботи представлені у різних жанрах: есе-замальовка, оповідання, авторські поезії, лист, твір-роздум, літературна розвідка. Учасники конкурсу розкривали історію, значення, цінність свого роду, рідного краю. Члени журі визначили кращі роботи учнів з номінації «Література»:
І місце – Стадніченко Анастасія Ігорівна, учениця ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» (28 балів);
ІІ місце – Рибалка Таїсія Дмитрівна, учениця ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей» (27 балів);
ІІІ місце – Пруднік Ілля Геннадійович, учень ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» (26 балів);
Щербина Дар’я Вікторівна, учениця ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей» (26 балів).
Конкурсі роботи переможців відзначаються своєю актуальністю, оригінальністю авторської позиції та стильовою єдністю викладеного матеріалу. Члени журі також акцентують увагу майбутніх конкурсантів на певні недоліки окремих робіт:
– невідповідність загальній темі та обраній номінації;
– недотримання правил оформлення конкурсних робіт;
– відсутність власної точки зору.
З номінації «Історія і державотворення» на конкурс представлена 21 робота.
Найкращі результати показали учні:
І місце – Мельник Світлана Ігорівна, учениця ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» (30 балів);
ІІ місце – Рослова Юлія Олексіївна, учениця ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» (28 балів);
ІІІ місце – Будко Максим Анатолійович, учень ДНЗ «Веселівський професійний аграрний ліцей» (27 балів);
Щербина Данило Олександрович, учень ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» (27 балів).
Вітаємо переможців ІІ етапу конкурсу!
Кращі роботи учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти буде розміщено в блозі методиста Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякової Л.І.
Відкриття навчально-практичного центру інноваційних технологій зварювання ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»
/in Загальна категорія /by Двоєносова Л.В.КОНЦЕРТ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
/in Концерт /by Головко Л.В.19 грудня 2018 року о 14-00 на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради відбувся святковий концерт, присвячений дню Святого Миколая для талановитих учнів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя.
Це одне з найсвітліших свят усього християнського люду, і саме в цей день кожен із нас, згадуючи дитинство, сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, яка під силу лише Святому Миколаю. Він зігрітий благословенням, добром і радістю.
На свято запрошені Людмила Поліщук, заступник начальника управління – начальник відділу кадрової роботи та координації діяльності навчальних закладів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації; Іван Адєлєв, заступник начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату Запорізької обласної ради; Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, Світлана Петерик, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, які привітали присутніх із днем Святого Миколая та прийдешніми новорічними святами, побажали міцного здоров’я, успіхів, мирного неба і святкового настрою.
У ході свята найактивніша учнівська молодь закладів професійної (професійно-технічної) освіти була нагороджена грамотами Департаменту ЗОДА та Науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області.
Колективи художньої самодіяльності державних навчальних закладів «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», «Запорізький професійний ліцей сервісу», «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» дарували прекрасні концертні номери і забезпечили піднесений новорічний настрій глядачам.
Тож продовжуймо цю гарну традицію, обдаровуймо один одного добром і любов’ю, нехай у всіх очі світяться радістю та щастям, а великий Чудотворець вселяє в наші душі надію і віру на краще майбутнє.
Майстер-клас «Смачна калита»
/in Майстер-клас /by ЗП(ПТ)ОУ Федорівському центрі професійної освіти майстрами виробничого навчання по професії «Кухар; кондитер» був проведений майстер-клас «Смачна калита».
Завданням майстер-класу було передача майстром свого досвіду роботи шляхом прямого і коментованого показу послідовності дій, прийомів, методів, і форм педагогічної діяльності.
Майстри в/н проводили майстер-клас, демонструючи прийоми ефективної роботи з учнями, створили атмосферу відвертості та співтворчості у спілкуванні.
Наш майстер-клас був проведений до дня Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита.
Калита (калата, маламай) — обрядовий хліб, який готували на Андрія (13 грудня). У цей день відбувалися великі молодіжні гуляння, дівочі ворожіння на пампушках тощо. Але найбільш поширеною була гра в «Калита». Дівчата випікали великого круглого коржа з діркою посередині, на якому витискали нехитрий орнамент, і підвішували його до сволока. Іноді місили тісто на відварі любистка: щоб хлопці любили. Сторожив калита так званий «Пан Калитинський», тримаючи в руці квача, обмащеного в сажі. Інший учасник гри, осідлавши коцюбу («Пан Коцюбинський»), скакав до нього, і між ними відбувався жартівливий діалог.
Калита, яку пекли перед святом зимового сонцестояння в сонцеподібній формі, ймовірно, мала зв’язок з давніми дівочо-парубочими гуляннями на честь народження світила. Нині ця нехитра гра вийшла з побуту.
По закінченню майстер-класу відбулася презентація виготовлених смаколиків.
Майстер-клас – це метод навчання та конкретне заняття із вдосконалення практичної майстерності, що проводиться майстром.
Проведення майстер-класу – це оригінальний спосіб організації діяльності майстрів виробничого навчання та педагогів.
Золотарьова К. Г.,
майстер в/н
Федорівський центр професійної освіти
Семінар «Стандарти, освітні програми та сайт НКС»
/in Семінар-практикум /by Двоєносова Л.В.18 грудня 2018 року у м. Києві директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький взяв участь у семінарі «Стандарти, освітні програми та сайт НКС».
Відкрив захід заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Старший фахівець з систем кваліфікацій ЄФО Ар’єн Дей, ознайомив з цілями семінару.
У цій події також взяли участь Відмантас Тутліс, експерт ЄФО, Державний експерт директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки Галина Пономарьова та начальник відділу Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Віктор Паржницький, ознайомили з рекомендаціями щодо розвитку освітніх стандартів.
У процесі роботи семінару обговорені актуальні питання стосовно розробки і впровадження децентралізованих навчальних програм (освітні програми, модульні навчальні програми, нові форми навчання).
Учасники заслухали доповідь Ганни Шулепиної, заступника директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», яка поділилась досвідом щодо розробки навчальних програм на модульно-компетентнісній основі.
Анатолій Гармаш, експерт з питань корпоративної соціальної відповідальності, директор Департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації роботодавців України, ознайомив присутніх із запропонованою моделлю (форматом) і методологією стандартів оцінювання.
Семінар був насичений цікавими пропозиціями, учасники мали можливість ознайомитись з досвідом роботи експертів та отримати кваліфіковані відповіді на поточні питання у процесі обговорення.
Сучасні підходи до викладання англійської мови
/in Семінар-практикум /by ЗП(ПТ)О14 грудня 2018 року в ЗНУ відбувся семінар «Сучасні підходи до викладання англійської мови». Цей семінар був частиною масштабного проекту «American English Laboratory», організованого факультетом іноземної філології ЗНУ за підтримки Посольства США в Україні. Мета семінару – пропагувати інтерактивні методики викладання англійської мови, ознайомити учасників з сучасними тенденціями у методиці викладання.
Тематика семінару дуже актуальна: Geo-Literacy through Interactive Methods of Teaching English та Learning Vocabulary: Memory Tricks. Тренери семінару – Олександра Головко та Світлана Запольских – надали учасникам дієві інструменти, які стануть у нагоді викладачам у їхній практичній діяльності: як зацікавити сучасних учнів, як мотивувати їх до подальшого вивчення англійської мови, як допомогти учням більше запам’ятовувати та розширювати свій словниковий запас, як бути успішним та конкурентоспроможним у сучасному світі.
Викладач англійської мови ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту» Романій Е.П. взяла участь у роботі семінару та отримала сертифікат.
Висловлюємо щиру подяку тренерам за їхню працю, яка надихає викладачів розвиватися та вдосконалювати себе у професійній сфері, бажаємо сил та натхнення і чекаємо зустрічі на нових семінарах та проектах.
Семенова О.В.,
ДНЗ «Запорізький ЦПТОВТ»
Zaporizhzhia Volunteer Awards
/in Волонтерська діяльність, Загальна категорія /by ЗП(ПТ)ОЗ нагоди святкування Міжнародного дня волонтера, 4 грудня 2018 року у Запорізькому обласному центрі молоді було проведено захід «Zaporizhzhia Volunteer Awards», організаторами якого стали Центр молоді спільно з Управлінням молоді, фізичної культури та спорту.
Голова та члени волонтерської групи «Лідер» Запорізького вищого професійного училища з задоволенням прийняли участь воркшопах, які проводили досвідчені волонтери, за плечима яких вже не один успішний проект, – Анна Островерха з «GoGirl Weekends», з організації, яка мотивує дівчат бути лідерами та Ольга Мішевська, волонтерка Європейського волонтерського сервісу.
Унівська молодь ДНЗ «Запорізьке ВПУ» у супроводі майстра виробничого навчання Бурдейної Любові Михайлівни та керівника гуртка Калачової Олени Юріївни була найактивнішими учасниками волонтерської конференції.
Спікери ділилися з молоддю надихаючими історіями про те, як вони зрозуміли, що волонтерство – це поклик душі, розповідали про діяльність своїх організацій, ділилися секретом успіху та волонтерських можливостей, які існують не лише в Україні, але й у світі.
Формат заходу складався з презентацій волонтерських організацій та церемонії нагородження, на яке було запрошено переможців конкурсу «Найкращий волонтер Запорізької області 2018 року».
Цього року, з більш ніж ста заяв, було відібрано 53 за шістьма категоріями:
«Робота з молоддю та популяризація здорового способу життя»;
«Ековолонтерство»;
«Волонтерство у сфері дозвілля та розвитку дітей»;
«Волонтерство у роботі з людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями»;
«Робота з учасниками АТО та військовослужбовцями»;
«Робота у сфері розбудови громадянського суспільства».
Переможців конкурсу обирало акторитетне журі, у складі якого були представники громадських та молодіжних організацій, які мають багаторічний волонтерський досвід.
За підсумками відбору, на заході було нагороджено 53 учасника.
Серед нагороджених здобувачі освіти Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище», які отримали подарунки та сертифікати «Найкращий волонтер Запорізької області 2018 року» за волонтерську роботу з учасниками АТО та військовослужбовцями – голова волонтерської групи «Лідер», учениця групи № 05 (професія «Маляр. Штукатур») Соснова Анна та заступник голови волонтерської групи «Лідер», учениця групи № 18 (професія «ОКН. Адміністратор») Гарбуз Ангеліна. Обидві учениці вже нагороджувались медаллю «За гідність та патріотизм» у 2018 році від Всеукраїнського об’єднання Україна.
За волонтерську роботу з молоддю та популяризацію здорового способу життя нагороджено сертифікатом та подарунком соціального педагога ДНЗ «Запорізьке ВПУ» Сєргєєву Олену Анатоліївну.
Подарунки та почесні грамоти вручали почетні гості заходу: Володимир Подорожко, керуючий справами виконавчого апарату ЗОР та Наталія Власова, начальниця Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА, разом із директоркою Центру молоді Інною Скороходовою.
Дякуємо за високу оцінку нашої волонтерської діяльності!
Сєргєєва О.А.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»
Заклад
Контакти
e-mail: nmc.pto.zp@gmail.com
Адреса
вул. Покровська, 28
Розклад
П'ятниця: 8:00 - 15:45
Обідня перерва: 12:00 - 12:45
Вихідні: Субота, Неділя
Categories
- Акція
- Вебінар
- Виставка
- Відеоконференція
- Вітання зі святом
- Волонтерська діяльність
- Газета "Обрій профтехосвіти"
- День відкритих дверей
- Загальна категорія
- Засідання
- Зустрічі
- Інформаційно-просвітницький захід
- Конкурсна діяльність
- Конференція
- Концерт
- Круглий стіл
- Курси
- Майстер-клас
- Нагорода
- Нарада
- Олімпіада
- Онлайн-майстерня
- Онлайн-семінар
- Освітній процес
- Предметні тижні
- Семінар-практикум
- Семінар-тренінг
- Спортивні змагання
- Творчий процес
- Тиждень з професії
- Тренінг
- Турнір
- Урочистості
- Учнівське самоврядування
- Фестиваль
- Форум
- Ярмарок освіти
Корисні посилання
- Заклади Запорізької області
- Навчально-практичні центри України
- Міністерство освіти і науки України (МОН України)
- Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"
- Інститут професійно-технічної освіти НАПН України
- ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПН України
- Акредитаційна комісія України
- Зворотній зв’язок з НМЦ ПТО у Запорізький області