У Запоріжжі проведений тренінг «Школа тренерського потенціалу» для лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти

30 листопада 2018 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» було проведено одноденний тренінг «Школа тренерського потенціалу» в рамках реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Запорізької області щодо безпечної міграції та працевлаштування» громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя».

Організатори заходу:
Громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя» та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Відкрили тренінг Грищенко Наталія Петрівна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області та директор державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей» Львов Віктор Миколайович.

Заїкіна Наталія Валентинівна, заступник голови громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя», привітала присутніх та розповіла про важливість запровадження проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Запорізької області щодо безпечної міграції та працевлаштування», який реалізується за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та Державного департаменту США.

Проектом передбачається проведення освітніх, правових заходів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області. Під час реалізації проекту була проведена інформаційно-просвітницька робота щодо підвищення обізнаності учнів з безпечної міграції та працевлаштування. Навчання пройшли 20 лідерів учнівського самоврядування як тренери з питань запобігання торгівлі людьми.

Завдання проекту – зміцнення потенціалу молодих активістів, учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти через навчальні і просвітницько-правові заходи та розвиток їх активності й навиків стосовно протидії торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування.

Відкриття Центру професійної досконалості

30 листопада 2018 року директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький був присутній на відкритті Центру професійної досконалості ТОВ «Фомальгаут-Полімін» та ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».

Сергій Сущенко, директор ДНЗ «Одеський ЦПТО» та Михайло Васянович, радник з технічних питань президента групи компаній «Fomalgaut» презентували українську модель Центру професійної досконалості, ознайомивши присутніх із «територією професійних компетентностей» (POLIMIN HUB), з можливими видами робіт з матеріалами ТОВ «Фомальгаут-Полімін», SMART-аудиторією та можливостями використання Інтернет-контентів для професійного навчання різної цільової аудиторії. Заслуговують на увагу майстер-класи декоративного та мистецького оздоблення поверхонь.

У рамках заходу був підписаний меморандум між Одеською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Фомальгаут-Полімін» про співпрацю з питань професійної (професійно-технічної) освіти.

Подія завершилась діловими перемовинами учасників зібрання, яка пройшла у дружній атмосфері.

Семінар-практикум електротехнічного та машинобудівного напрямків

29 листопада 2018 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з професій електротехнічного та машинобудівного напрямків.

За планом роботи семінару-практикуму виступив директор Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Олійник Олександр Миколайович. Він доповів про історію створення навчального закладу, перспективи розвитку, проблеми та задачі на сучасному етапі.

З презентацією доповіді на тему «Методологічні аспекти створення педагогічних умов та формування компетентностей учнів на уроках професійно-теоретичної (практичної) підготовки» виступила заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Запорізьке МВПУ» Шулепіна Анна Юріївна. Вона доповіла, що створення педагогічних умов є актуальним у сучасній освіті, це дозволяє активізувати процес навчання, реалізувати ідеї розвиваючого навчання, підвищувати рівень самостійної роботи учнів на уроці та формувати їх професійну компетентність.

На високому професійному та методичному рівні провела відкритий урок професійно-теоретичної підготовки з професії «Електрогазозварник» викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Запорізьке МВПУ» Резніченко Вікторія Олександрівна на тему «Будова зварювального трансформатора». Учасники семінару визнали актуальність застосування на уроці сучасної оргтехніки для викладення матеріалу, використання відеопоказу, виконання завдань для закріплення знань.

До уваги учасників семінару-практикуму був запропонований фрагмент уроку виробничого навчання (Поточний інструктаж) з професії «Токар» на тему «Відрізання заготівок» майстром виробничого навчання Литвиненком Євгеном Юрійовичем ДНЗ «Запорізьке МВПУ».

З метою підвищення професійної майстерності, популяризації фахових здобутків викладач ДНЗ «Запорізьке МВПУ» Пахар Тетяна Василівна поділилась досвідом роботи про спільну роботу над проектом професійного стандарту з професії «Токар» з АТ «Мотор Січ». Вона доповіла, що сьогодні робота над стандартом нового покоління є актуальною.

При складанні робочих навчальних планів на основі модульно-компетентнісного підходу поділилась досвідом роботи викладач предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ДНЗ «Запорізьке МВПУ» Паржницька Тетяна Дмитрівна.
Викладач ДНЗ «Запорізьке МВПУ» Біла Віталіна Анатоліївна довела, що використання фрагментів відео уроків дає можливість активізувати учнів на уроці, націлити їх на формування професійних компетентностей при здобутті професії.


Worldskills Ukraine 2018

Вітаємо учня ДНЗ «Запорізьке машинобудівне ВПУ» Дорофєєва Дмитра, який посів ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі Worldskills Ukraine 2018 в номінації «Підйом і транспортування вантажів».

Приготування напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів

28 листопада 2018 року в Федорівському центрі професійної освіти відбувся відкритий урок виробничого навчання в 62 групі (професія «Кухар; кондитер»). Урок на тему «Приготування начинок: начинка сирна з родзинками та начинка зі свіжих яблук» проводила майстер виробничого навчання Світлана Петрівна Нечет. Тема програми: «Приготування напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів».

Під час вступного інструктажу майстер в/н Світлана Петрівна перевірку володіння учнями теоретичного матеріалу провела у формі гри. Учні були об’єднані в команди. Упродовж уроку бали додавалися.

Майстер виробничого навчання доступно викладає матеріал, під час демонстрації технологічного процесу веде бесіду з учнями, наголошуючи на інноваційних прийомах, контролює учнів при цільових обходах. Під час заключного інструктажу проаналізувала роботу учнів, вмотивовано виставила оцінки. Перемогу здобула команда Блажко Валерії. Урок з виробничого навчання розвинув в учнів навички з виконання необхідних прийомів та операцій із приготування начинок для борошняних кондитерських виробів, сприяв вихованню почуття відповідальності за доручену справу, якість та естетичне оформлення страви, прищеплював любов до професії.

Остапчук Н.М.,
викладач загальноосвітніх дисциплін
Федорівський ЦПО

WorldSkills Ukraine

З 27 по 29 листопада 2018 року від Запорізької області заклади професійної (професійно-технічної) освіти беруть участь у WorldSkills Ukraine, який проходить у Києві. Це міжнародний конкурс популяризації робітничих професій. Організаторами конкурсу виступили Міністерство освіти і науки України та Федерація роботодавців України. Генеральний партнер – металургійний холдинг Метінвест. Цього року змагання проходять в таких компетенціях, як електромонтажні роботи, зварювальні роботи, слюсарні роботи, підйом і транспортування вантажів, мехатроніка, кулінарне мистецтво, перукарське мистецтво, технології моди.

Змагання проводяться у формі конкурсу професійної майстерності, де учасник повинен продемонструвати всі свої навички за певну кількість часу, та виконати ряд практичних завдань.

Метою конкурсу є підвищення статусу і стандартів професійної підготовки та кваліфікації по всьому світу, популяризації робітничих професій через проведення міжнародних змагань по всьому світу.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine – важливий інструмент зростання престижності робітничих професій, професійної освіти та розвитку державно-приватного партнерства в системі освіти.

Вивчаємо нове зварювальне обладнання

26 листопада 2018 року для учнів ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» була організована екскурсія до підприємства ЛТД «ТРІАДА ЗВАРКА».

На виставці було представлено роботизоване зварювальне обладнання, нова розробка – захисні зварювальні завіси, сучасні мобільні конструкції, призначені для захисту людей та навколишнього середовища від зварювальних бризок, небезпечного випромінювання та високих температур, зварювальне устаткування,електроди, засоби індивідуального захисту.

Майбутні електрогазозварники зацікавились унікальною технологією зварювального процесу РБК комплекс, завдяки якій якість шва наблизилося до ідеального, а продуктивність збільшилася більш, ніж удвічі.

Керівник підприємства Красносельський Кирило Віталійович разом зі своїми працівниками завжди гостинно зустрічають учнів нашого ліцею. Проводять співбесіди, лекції, пропонують приходити на практичні семінари.

Бондаренко І.С.,
викладач
ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»

Вебінар «Впровадження активних форм навчання на заняттях фізики та математики»

27 листопада 2018 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Впровадження активних форм навчання на заняттях фізики та математики».

Свіріна О.В., викладач математики та Карасьова Г.Ю., викладач фізики Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка, розпочали свій виступ наголосивши на тому, щоб навчання для студентів було цікаве необхідно використовувати сучасні активні форми в освітньому середовищі.

Галина Юріївна навела приклади застосування у своїй педагогічній діяльності наступних методів навчання підростаючого покоління – це використання ментальних карт та метод піктограм. Ментальні карти викладач застосовує для розкриття основних понять теми та впродовж неї вони доповнюються як педагогом, так і студентами. Приклади ментальних карт створених студентами були зображені на слайді. Метод піктограм вона використовує для спрощування запам’ятовування визначень з предмета. Також були наведенні зразки символів та формул з конспектів підростаючого покоління.

Ольга Володимирівна поділилась власним досвідом застосування нестандартних форм організації домашньої роботи студентів, а саме: веб-квесту та Google форми. Розповіла про формат веб-квесту, його етапи та види завдань. Вона перелічила питання надані для виконання аналітичного завдання веб-квесту: етімологічна та математична довідки, фігура у повсякденному житті, конструкторське бюро, фігура у літальних апаратах. Викладач на слайдах презентації показала нестандарті виконання предметів та літальних апаратів, які знайшли і опрацювали студенти після завершення пошуку й оформлення інформації. Також для реалізації цієї задачі було використано елементи тренінгу. Педагог наголосила, що студенти під час виконання завдання застосували власний досвід та набули нового.

Наступна форма – це Google форма, її можна застосовувати для виконання таких завдань, як: загальне опитування студентів або їх батьків; роздача тем для проектів, рефератів, групової домашньої роботи; створення інтерактивних завдань і вбудовування в форми відео, фотографій й подальше оцінювання дітьми відео- та іншої інтерактивної інформації; проведення онлайн тестів і автоматичну перевірку робіт та розсилку результатів тестування.

Наприкінці вебінару учасники подякували спікерам за дуже актуальну інформацію та корисний виступ.

Презентація “Впровадження активних форм навчання на заняттях фізики та математики”

Підготовка плугу ПЛН 5 – 35 для обробітку ґрунту

23 листопада 2018 року в Федорівському центрі професійної освіти пройшов відкритий урок з виробничого навчання за темою «Підготовка плугу ПЛН 5-35 для обробітку ґрунту». Урок провів майстер в/н Калюжний Олександр Вікторович для групи, яка навчається за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На уроці учні повторили типи плугів, способи під’єднання їх до тракторів. Під час вступного інструктажу майстер в/н показав учням способи регулювання плугу. При перевірці практичних вмінь та навичок, учні знімали та встановлювали робочі органи плугу, регулювали глибину оранки.

Уроки з виробничого навчання формують вміння та навички учнів, сприяють вихованню поваги до праці та вибраної професії, сумлінності, відповідальності.

Кіпоть О.І.,
методист
Федорівський ЦПО

Підсумки ІІ (обласного) етапу ІХ Міжнаородного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

24 листопада 2018 року в ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся ІІ (обласний) етап ІХ Міжнаородного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь 30 учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Конкурс імені Тараса Шевченка спрямований на підвищення рівня знань учнів з української мови і літератури, виховання у молодого покоління любові до мови українського народу, формування почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбутнє України, про яку мріяв і писав у своїх творах великий Кобзар. Урочисто і яскраво пройшло відкриття ІІ етапу конкурсу. Учасників привітала головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації

Галина Володимирівна Волкова. З вітальним словом також виступив директор ліцею Василь Васильович Трипак, він побажав учням наснаги та нових творчих звершень. Яскрава музично-літературна композиція, яку підготували учні ліцею, завершила відкриття ІІ етапу конкурсу.

26 листопада у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбулася робота журі обласного етапу конкурсу. Більшість учасників добре впоралася з завданням.

Кращі результати показали учні: ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище», ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей», ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», ДНЗ «Якимівський професійний аграрний ліцей», ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», Федорівський центр професійно-технічної освіти, ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей», Бердянський економіко-гуманітарний коледж Бердянського державного педагогічного університету», ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей», ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище».