Фахова дискусія із ключовими стейкхолдерами професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

26 червня 2018 року на базі НМЦ ПТО у Запорізькій області відбулась фахова дискусія із ключовими стейкхолдерами професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Покращення ефективності регіональних мереж професійної (професійно-технічної) освіти: об’єднання зусиль щодо створення центрів професійної досконалості в Україні».

В обговоренні брали участь представники НМЦ ПТО у Запорізькій області, Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області, центру зайнятості та роботодавці.

Відкрили захід Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області та Світлана Ципріанова, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА. Вони підкреслили важливість проведення зустрічі та побажали усім учасникам плідної роботи.

Лариса Лісогор, національний експерт Європейського Фонду Освіти (ЄФО), висвітлила мету фахової дискусії та основні методологічні підходи. Розповіла, що у рамках підтримки розвитку П(ПТ)О та навчання, ЄФО спільно з Міністерством освіти і науки України підготував «Зелену книгу», присвячену вивченню ключових питань реформування системи П(ПТ)О у контексті децентралізації в Україні. Також у «Зеленій книзі» запропоновано дорожню карту, в якій окреслено основні завдання, що потребують реалізації на державному, регіональному рівнях та рівні закладів П(ПТ)О, а також для успішного переходу до ефективної, привабливої системи освіти, що відповідає тенденціям децентралізації в Україні.

Арам Авагян, міжнародний експерт ЄФО, ознайомив учасників дискусії з основними концептуальними підходами щодо організації діяльності Центрів професійної досконалості та можливості їх застосування в Україні.

У процесі роботи круглого столу обговорені актуальні питання стосовно мережі ЗП(ПТ)О у Запорізькій області – оптимізація діяльності; співпраця з роботодавцями; створення Центрів професійної досконалості в Україні.

Цей великий блок питань, який розглянуто учасниками заходу, викликав активне обговорення серед присутніх, адже у кожного є досвід роботи у зазначеній сфері.

У рамках реалізації проекту експерти у ході тісної кооперації й координації з ЄФО та МОН України будуть організовувати та проводити фахові дискусії ще у п’яти обраних регіонах, де функціонує мережа управління ЗП(ПТ)О, а саме: Дніпропетровська, Київська, Львівська, Рівненська області та м. Київ.

Результати шести фахових дискусій будуть включені у Консультативний документ, який буде підготовлений до жовтня 2018 року і представлений для обговорення з боку ЄФО національних та регіональних місцевих органів влади. У документі представлятиметься міжнародний досвід у сфері оптимізації й реалізації мережі ЗП(ПТ)О та їх забезпечення.

День молоді

22 червня учні та педагогічний колектив ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ» відзначають веселе свято «День молоді».

Підготовка до свята тривала не один тиждень. Кожен член дружньої команди ліцею вносив свою пропозицію.

Рада учнівського самоврядування добре все обміркувала та склала програму заходу, яка точно сподобається нашій молоді. Почалися веселощі.

Діяв правовий квест «За нами майбутнє», де учні могли похизуватися знаннями основ Європейського права та закріпити все те, що дізналася за рік. До того ж, зараз це дуже актуально, адже молодь України має змогу вільно подорожувати Європою та знайомитися з її культурою.

А Ескейп-рум «Fire Quest», взагалі зачарував учнів. Розвязання складних логічних задач, виконання завдань квесту, пошук виходу з кімнати, і це все в темряві, здалися учням не легкими, але дуже цікавими.

Розважальна гра «Острів скарбів» дуже схоже на улюблену програму минулих років «Форд Буаяр». Учні користувалися спеціальними картами для пошуку скарбу». Потрібно було бути дуже швидкими та кмітливими, щоб поласувати солодкими скарбами, котрі чекали на них.

Весь час свята діяли турніри з комп’ютерної гри «Conter-Strike» та гри «Need for Speed». Черга до ігрового пульту не припинялась, адже учні мали змогу позмагатись між собою.

А в цей час для дівчаток весь час були відкриті майстер-класи: «Декупаж», «Берегиння мого дому», «Витинанка», адже як важливо бути жіночною та творчою, ці знання обов’язково стануть у нагоді. Майстер-клас «Мистецтво на обличчі» подарував модні малюнки на тілі, прототип тату, для того, щоб походивши цілий день, молодь визначилась потрібно їм справжнє тату чи ні.

Урочиста лінійка по завершенню конкурсів нагородила учнів грамотами та солодкими призами для кожної групи.

Наприкінці такого чудового дня, учнів та педагогічний колектив, чекав сюрприз! «Обливашки»! Учасники, буквально, розділилися на дві команди: «учні» та «викладачі». Обливати один одного водою здалося дуже весело, а головне приємно в таку спеку. Такий сюрприз був чудовим завершенням свята.

Безперечно, кожен учень запам’ятав цей день, адже все було тільки для них.

 Паукова В.С.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ»

Світ без насилля…

Мій улюблений світ — без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
І. Супрун

Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної і моральної кризи.

Насильство в навчальних закладах – проблема, про яку довгий час було не прийнято говорити. Її немов не існувало зовсім.

У рамках плану роботи методичної комісії класних керівників 13 червня 2018 року було проведено тренінг «Світ без насилля», який підготували класний керівник групи А 18 Манєвська І.В. та практичний психолог Бойко І.О.

Метою тренінгу було з’ясувати причини прояву насильства в середовищі молоді, визначитися з шляхами подолання цього негативного явища, активізувати роботу класних керівників у напрямку подолання проявів насилля в середовищі молоді.

Манєвська І.В. познайомила присутніх з видами та причинами насилля в учнівському колективі і шляхами боротьби з насиллям, а також з трагічною історією синьої стрічки – міжнародним символом захисту дітей від насильства.

Практичним психологом Бойко І.О. були проведені вправи: «Міфи і факти», яка дала можливість систематизувати знання з питання насильства, та «Потреба дитини», яка надала можливість зрозуміти, що лише злагоджена робота родини, навчального закладу та держави може виховати толерантну, добропорядну, освічену дитину.

Заключними слова Маневської І.В. стали слова з народної мудрості: «Посієш вчинок – збереш звичку, посієш звичку – збереш характер, посієш характер – збереш долю».

Основним гаслом тренінгу стала думка про те, що дружелюбна толерантна атмосфера у навчальному закладі – це базис, на основі якого формується ненасильницька поведінка учнів. Проведений захід змусив задуматись над тим, що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості і насильства, змінити світ на краще.

Коваленко В.Г.,
методист
ДНЗ «Бердянський ЦПТО»

Тренінг «English for Media Literacy»

12 червня 2018 року методисти НМЦ ПТО у Запорізькій області Лариса Двоєносова та Марина Таран взяли участь у тренінгу «English for Media Literacy», який відбувся на базі Запорізького національного університету.

Модератором заходу виступила доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко. Мета тренінгу покращити рівень англійської мови, розкрити особливості навчання медіаграмотності молодого та дорослого населення й розповісти про основні знання і навички з медіаграмотності, якими необхідно володіти у сучасному суспільстві.

Пані Олександра ознайомила представників громадськості з масовим відкритим онлайн-курсом англійської мови та медіаграмотності, який організований за підтримки Регіонального офісу з питань викладання англійської мови (RELO) та Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні.

Захід був насичений корисною інформацією про те, як розуміти тексти, мову медіа, як медіа інформація сприймається і впливає на аудиторією, що таке технічний код і як декодувати інформацію.

Цікавий формат зустрічі дав учасникам змогу попрактикуватись у англійській мові, налагодженню комунікації за допомогою ігрових та інтерактивних методів роботи, зрозуміти основні закони сфери медіа комунікації.

Тематика тренінгу актуальна для сьогодення. По закінченню його учасники отримали відповідні сертифікати.


 

Обласний семінар-практикум викладачів предмета «Фізична культура та керівників фізичного виховання

13-15 червня 2018 року у Бердянському економіко-гуманітарному коледжі Бердянського державного педагогічного університету відбувся підсумковий обласний семінар-практикум викладачів предмета «Фізична культура» та керівників фізичного виховання.

Учасників семінару привітала директор коледжу Макарова Ірина Антонівна, яка розповіла про перспективи розвитку закладу освіти.

На семінарі був присутній начальник учбово-спортивного відділу (філії) Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Е.М. Мотора.

Едуард Миколайович підвів підсумки спортивно-масової роботи в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області у поточному навчальному році та виступив з інформацією щодо плану проведення спортивно-масових заходів серед учнів та педагогічних працівників області у 2018-2019 навчальному році.

Жваво пройшло обговорення результатів обласних кубкових змагань серед учнів ЗП(ПТ)О Запорізької області за поточний навчальний рік.

Учасники семінару ознайомилися з плануючою та звітною документацією викладача фізичної культури Бердянського ЕГК БДПУ.

Цікавою і змістовною була доповідь Малахової Вікторії Вікторівни за темою «Впровадження тематичних модулів та роль домашніх індивідуальних завдань під час підготовки та проведення уроків з фізичної культури». Доповідач зосередила увагу викладачів на необхідності здійснювати особистісно-орієнтований підхід до навчання за статевими та індивідуальними особливостями фізичного розвитку учнів, навчити їх добирати і використовувати різноманітні засоби свого фізичного вдосконалення. До бесіди з цього питання приєдналися всі присутні.

Успішно пройшла презентація методичних матеріалів експертної творчої групи викладачів предмета «Фізична культура» та керівників фізичного виховання м. Мелітополя «Олімп» на тему «Розвиток особистісних якостей і творчих здібностей учнів на основі компетентнісного підходу під час проведення уроків фізичної культури і в позаурочний час».

Експертна творча група викладачів фізичної культури та керівників фізичного виховання м. Запоріжжя теж підготувала методичні матеріали. Неткал Ольга Харитонівна та Оліфер Надія Анатоліївна презентували новий збірник методичних рекомендацій щодо зразків оформлення основної документації керівника фізичного виховання ЗП(ПТ)О.

Викладачі фізичної культури обмінялися досвідом з питань: використання нетрадиційних методів роботи в процесі фізичного виховання, проведення спортивно-масових заходів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Л.І. виступила з пропозицією щодо удосконалення роботи обласного-семінару – практикуму викладачів предмета «Фізична культура» та керівників фізичного виховання у 2018-2019 навчальному році.

Учасники семінару із задоволенням взяли участь у спортивних змаганнях з плавання, шахів, шашок.

Велика робота, яка проведена керівництвом та викладачами фізичної культури Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Бердянського державного педагогічного університету з підготовки і проведення семінару-практикуму, заслуговує на слова щирої вдячності. Бажаємо нових успіхів всім викладачам фізичної культури та керівникам фізичного виховання!

Підведені підсумки проведення «Конкурсу-огляду на кращий електронний навчальний курс»

14.06.2018 року в Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище» були підведені підсумки чергового етапу експериментальної програми по формуванню хмаро-орієнтованого освітнього середовища закладу професійної (професійно-технічної) освіти шляхом розвитку інформаційної компетентності педагогічних працівників. В цьому навчальному році педагогічний колектив працював у напрямку створення пілотних електронних дистанційних навчальних курсів на платформі Google Cluid домену @zvpu.net в сервісі Google Classroom, над удосконаленням та розширенням функціоналу персональних блогів/сайтів. Наказом від 14.06.2018 № 178 «Про підсумки проведення «Конкурсу-огляду на кращий електронний навчальний курс», згідно якого було затверджено протокол рішення журі конкурсу, були визначені переможці і призери цьогорічного конкурсу.

Дипломами були нагороджені:

в номінації «Кращий електронний навчальний курс предмета» викладачі:
• дипломом переможця – Височиненко Н.В.; Войтюк Т.М.;
• дипломом лауреата ІІ ступеню – Орел Н.Г., Стрілець Н.В.;
• дипломом лауреата ІІІ ступеню – Єрьоменко О.М., Прокоф’єв Є.О., Прокоф’єва А.М.;
• дипломом учасника – Краєва С.В.
в номінації «Кращий електронний навчальний курс виробничого навчання професії» майстри виробничого навчання:
• дипломом переможця – Кішко К.В., Паскарь Н.Ю.;
• дипломом лауреата ІІ ступеню – Бурдейна Л.М., Гудзь А.Ю., Кривко Н.П., Чебикіна А.У.;
• дипломом лауреата ІІІ ступеню – Кузьменко С.Ю., Москаленко С.П.;
• дипломом учасника – Маковецький О.О.

Рішенням журі конкурсу були також відзначені педагогічні працівники, які регулярно ведуть блоги, налагодили дистанційне спілкування з учнями, впроваджують змішану модель навчання, широко застосовують сучасні хмарні сервіси в освітньому процесі. За високі показники в роботі по формуванню хмаро орієнтованого освітнього середовища ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» були вручені грамоти педагогічним працівникам Бурдейній Л.М., Войтюк Т.М., Височиненко Н.В., Гудзь А.Ю., Кішко К.В., Кривко Н.П., Орел Н.Г., Паскарь Н.Ю., Сєргєєвій О.А.

Вітаємо наших колег! Бажаємо успіхів, творчих здобутків у справі цифровізації професійної (професійно-технічної) освіти.

Кулинич О.А.,
заступник директора з НМР
ДНЗ «ЗВПУ»