Щасливої дороги, випускники!

27 червня в ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» пролунав останній дзвоник, який сповістив про закінчення навчального року. Для учнів груп №№114, 513, 814, 914, та 4016 – це остання урочиста лінійка в стінах навчального закладу.

За традицією, на свято прийшло багато гостей – представників освіти та підприємств-роботодавців. Першими привітала учнів та педагогічний колектив директор Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Озерова Тетяна Ярославівна, яка побажала випускникам знайти свою дорогу в житті, стати справжніми професіоналами у своїй галузі та завжди пам’ятати тих, хто вручив їм путівку в життя – майстрів виробничого навчання та викладачів. Від імені Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області з найкращими побажаннями виступила методист Нідерман Наталія Костянтинівна.

Учнів та педагогічний колектив, як завжди, прийшли привітати представники підприємств, на яких наші випускники розпочнуть свій трудовий шлях: ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», Запорізького моторвагонного депо, пасажирського вагонного депо станції Запоріжжя-1, Запорізький титаномагнієвий комбінат, ВАТ «Запоріжсталь», ПРАТ «Запоріжкокс».

Майстрам та викладачам приємно було чути слова подяки на адресу учнів, а випускникам – побажання успіху в житті та на трудовій ниві.

Особливо приємними та зворушливими були слова голови батьківського комітету – Грищишиної Олени Миколаївни.

Пролунав останній дзвоник. Лінійка закінчилася, але випускники не поспішали залишити коридори ліцею, який став для них другою домівкою, а педагоги – справжніми батьками.

Любі наші випускники! Ми пишаємося вами! Ми завжди будемо пам’ятати вас і слідкувати за вашими досягненнями.

Щасливої дороги, випускники!

Єрмоленко Н.В.,
методист
ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»

Засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Мелітополя

22 червня 2017 року на базі ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище відбулося засідання експертної творчої групи викладачів української мови та літератури м. Мелітополя «Мрія».

На порядку денному – актуальні методичні питання:
1. Підведення підсумків роботи експертної творчої групи «Дивослово».
2. Перспективне планування на 2017-2018 навчальний рік.
3. Обговорення порядку денного відкритого засідання експертної творчої групи «Дивослово» на 06.10.2017 року.

Учасники засідання проаналізували роботу експертної творчої групи за 2016-2017 н.р. і затвердили план роботи на наступний навчальний рік.

У своєму виступі керівник експертної творчої групи Кардашова Н.Г. зазначила, що члени експертної творчої групи брали активну участь у підготовці учнів до обласних і всеукраїнських конкурсів з української мови і літератури, також підготували учнів до участі у першій обласній науково-практичній конференції учнів професійно-технічних навчальних закладів. Організовано випуск методичних рекомендацій щодо проведення уроків літератури рідного краю «Інтеркультурна веселка мелітопольських поетів і письменників». Всі викладачі провели відкриті заходи до Дня української писемності та мови.

Учасники групи запропонували провести наступне засідання (жовтень 2017 року) у формі мовно-літературної практичної конференції обдарованих учнів ПТНЗ м. Мелітополя під гаслом: «А чи знаєте ви, що…?».

Засідання пройшло в доброзичливій творчій атмосфері співпраці та обміном досвіду роботи.

Всеукраїнський вебінар з питань функціонування ЄДЕБО

Презентація до вебінару

Замовлення докуменів

Участь у тренінгу «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища»

21-22 червня 2017 року відбувся тренінг «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища», організований та проведений КЗ «Запорізьким інститутом післядипломної педагогічної освіти». Тренерами цього заходу були Корицька Галина Романівна та Пересунько Тетяна Миколаївна.

Викладач української мови та літератури ДНЗ «Запорізький ЦПТО водного транспорту» Кокіна Ірина Анатоліївна взяла активну участь у цьому тренінгу та набула нових практичних знань із застосування новітніх інформаційних технологій у викладанні гуманітарних дисциплін. Дякуючи таким тренінгам викладач має змогу не лише тільки навчитися чомусь новому, а й поспілкуватися з колегами та обмінятися досвідом роботи.

Семенова О.В.,
заступник директора з НР
ДНЗ «Запорізький ЦПТОВТ»

Безпека в нашому житті

22 червня 2017 року в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» відбулася квест-гра «Берпека в нашому житті» за сприянням заступника директора з ВР Кілімова Анатолія Вікторовича та інженера з охорони праці Режко Катерини Миколаївни. Під час проведення квесту учнів ознайомили викладачі Карлиханова Оксана Володимирівна та Кудінов Олексій Анатолійович з правилами безпечної поведінки на автошляхах, на залізниці та безпеки життєдіяльності. Також були підготовлені малюнки з приводу безпечної поведінки на залізниці.

Учні під керівництвом викладачів Карлиханової О.В. та Кудінова О.А. розробили безпечні маршрути проходу з дому до ліцею та з ліцею до дому. Під час квест-гри були продемонстровані фото-відео матеріали.

Захист робіт пройшов на високому рівні, було дуже цікаво та повчально. Кращі розробки були відзначені заохочувальними подарунками.

Кудінов О.А.,
викладач
ДНЗ «Пологівський ПЛ»

ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» долучилось до освітнього проекту з підвищення фінансової грамотності

15 червня 2017 року представники ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» взяли участь у роботі круглого столу «Керування особистими фінансами як усвідомлений крок на шляху до власного успіху», проведення якого ініціювала громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються». Метою круглого столу було обговорення проблем формування фінансової грамотності серед осіб з різних категорій уразливих верств населення.

Учасниками заходу стали представники органів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, організацій, що співпрацюють з різними категоріями вразливих верств населення, закладів освіти, пенсійного фонду, служби зайнятості. Учасники ділились досвідом роботи з підвищення рівня фінансової грамотності серед цільової аудиторії та окреслили ряд питань, на які варто звертати увагу при подальшій роботі.

Круглий стіл став початком втілення проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC) в Україні.

Жвава дискусія створилася під час обговорення питання організації роботи в напрямку формування фінансової грамотності з родинами, дітьми та молоддю, які опинились в складних життєвих обставинах. Начальник відділу соціальної роботи Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Дєєва розповіла про досвід роботи відділу у цьому напрямку, начальник Служби у справах дітей Наталя Тарасова наголосила, що найменш сформоване поняття фінансової грамотності у дітей, які знаходяться на державному утриманні. Головний спеціаліст управління молоді та спорту Тетяна Несват зауважила, що питання фінансової грамотності молоді сьогодні повинні стати пріоритетними для держави.

Результатом роботи круглого столу стало укладання меморандумів про подальшу співпрацю між громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» та організаціями-учасниками.

ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» також виявило бажання співпрацювати в напрямку підвищення фінансової грамотності учнів училища, які є представниками вразливих верств населення. Серія тренінгів в рамках проекту відбудеться в училищі вже на початку нового навчального року.

Іванова Н.А.,
куратор учнівського самоврядування
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»

Засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови «Мрія»

13 червня 2017 року на базі ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» відбулося засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м. Мелітополя «Мрія». На порядку денному були такі питання:
– творчий звіт вчителів, що атестувалися у 2016-2017 н.р.;
– організація роботи з обдарованими учнями, щодо їх участі в обласній олімпіаді;
– обмін досвідом (круглий стіл з питання «Розробка та впровадження на практиці різнорівневих завдань з англійської мови»);
– обговорення програми підготовки учнів до ЗНО;
– обговорення плану роботи творчої групи «Мрія» на 2017-2018 н.р.

Викладачі Романенко І.Г., Біляєва Т.В., які атестувалися у 2016-2017 н.р. на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», ознайомили присутніх зі своїми творчими досягненнями.

Викладач Крютченко О.О. запропонувала визначити конкретні практичні цілі, направлені на виявлення, підготовку та навчання обдарованих учнів у навчальних закладах. Керівник творчої групи Пачина Н.Є. запропонувала розробити тести та завдання, які б спонукали учнів до більш глибокого вивчення іноземних мов. Було прийнято рішення перенести питання щодо розробки та впровадження на практиці різнорівневих завдань з англійської мови на наступний 2017-2018 н.р.

Також учасники засідання обговорили питання щодо підготовки учнів ПТНЗ до зовнішнього незалежного оцінювання. Пачина Н.Є. звернула увагу присутніх на необхідність дотримуватись програми та методичних рекомендацій підготовки випускників ПТНЗ для успішної здачі ЗНО-2018.

Не менш цікаво та жваво пройшло обговорення плану роботи групи «Мрія» на 2017-2018 навчальний рік, кожен мав можливість висловити свою думку. Сподіваймося, що в наступному навчальному році ми матиме можливість ознайомитися з методичними рекомендаціями експертної творчої групи «Мрія». Бажаємо успіхів у здійсненні нових проектів, творчих звершень, нових креативних ідей та наснаги викладачам іноземної мови м. Мелітополь!

Здоров’я – це запорука щасливого майбутнього!

Всі здорові люди люблять життя.
Г. Гейне

Нині особливо нагальною є проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров’я – найбільша людська цінність, яку на жаль, багато людей починають цінувати і берегти, уже частково втративши.

Руйнівна сила шкідливих звичок змусила практичного психолога Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» центру, Колтунову Надію Валеріївну, шукати відповіді на питання: «Чому молодь так приваблює все заборонене? Як допомогти їй позбавитися шкідливих звичок і як спрацювати на упередження?».

Як сьогодні донести учням поняття здорового способу життя, довести пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини та пояснити, як негативний вплив шкідливих звичок діє на самопочуття підлітка? А головне, як сформувати у підлітка прагнення займати активну життєву позицію?

20-24 березня 2017 року Надія Валеріївна взяла участь у тренінгу за проектом «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримки інституцій»: «Профілактика ВІЛ на робочих місцях» та «Маршрут безпеки», який проводився в м. Запоріжжі. Навчання проводили тренери з Києва та Кривого Рогу.

«Маршрут безпеки» – захід, в основі якого лежить інтерактивний профілактичний освітній інструмент з питань репродуктивного здоров’я. Метою заходу є профілактика ВІЛ/СНІДу та ІПСШ, а також формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Він був розроблений Німецькою Федеральною агенцією просвіти в галузі охорони здоров’я у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) для профілактичної роботи з молоддю.

Під час навчання висвітлювалися теми, які допомогли учасникам проаналізувати життєві ситуації та їх власний досвід, і відповідно оцінити особистий ризик інфікування ВІЛ та ІПСШ. Ці заняття допомагають сформувати навички, які сприяють свідомому вибору здорової і безпечної поведінки, а також намірові дотримуватися такої поведінки у своєму житті.

Після проходження тренінгу Надія Валеріївна почала проводити інформаційні сесії з учнями ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО», які будуть тренерами-фасилітаторами на станціях інтерактивного заходу «Маршруту безпеки».

При проведенні «Маршруту безпеки» тренера-фасилітатори орієнтуються на розвиток у учасників сприятливих для здоров’я життєвих навичок, спрямованих на виховання гармонійно розвиненої особистості. Під час проведення маршруту на станціях відбувається дискусія з учасниками, завдяки якій поглиблюються навички та уміння, критичне мислення, прийняття виважених рішень, розв’язання проблем, протистояння негативному психологічному впливу, самооцінки та почуття гідності, розвиток співчуття.

У червні 2017 року «Клініка дружня до молоді» в м. Мелітополі створила ініціативну групу для реалізації тренінгового проекту з профілактики ІПСШ, ВІЛ/СНІДу та формування статевого виховання молоді. У склад цієї групи увійшла Колтунова Надія Валеріївна – психолог ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО».

Це лише крапля з багатогранної роботи Надії Валеріївни з молоддю. Але її досвід повинен стати першим фундаментом, на якому «будується» здоров’я молодого покоління українців і Країни в цілому.

Брага О.М.,
в.о. заступника директора з ВР
ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО»

Використання інтерактивних дошок

13 червня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» відбувся обласний тренінг педагогічних працівників ПТНЗ на тему «Використання інтерактивних дошок».

Зі вступним словом до учасників тренінгу звернувся директор професійно-технічного навчального закладу Полухін В.Ф., який розповів про результати діяльності педагогічного колективу щодо використання інноваційних технологій в центрі.

Телятник К.В., старший викладач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР ознайомила присутніх педагогічних працівників з можливостями інтерактивних дошок на прикладі програмного забезпечення «INTERBOARD» та «Smart Notebook».

Викладач провела тренінг з педагогічними працівниками з прикладами використання цих програм. Доброзичлива атмосфера та практичні завдання, які активно виконували педагогічні працівники, сприяли набуттю ними досвіду та впевненості в оволодінні цими програмами. Тренінг було проведено на високому професійному рівні.

Заступник директора НМЦ ПТО у Запорізькій області Петерик С.М. та методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Єговцев О.Д. висловили щиру подяку керівництву ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» за належний рівень організації та проведення обласного тренінгу, побажали всім присутнім успіхів у роботі, творчості, нових професійних звершень!