Семінар-практикум працівників психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації Запорізької області

26 січня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» спільно з обласним науково-методичним Центром психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР було проведено семінар-практику працівників психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації Запорізької області на тему «Інноваційні технології в професійній діяльності працівників психологічної служби».

На початку семінару учні навчального закладу привітали учасників та разом з керівником гуртка Савранською Оленою Анатоліївною подарували номери художньої самодіяльності.

Директор ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» Міхєєв Андрій Андрійович розповів про перспективи розвитку навчального закладу, організацію навчально-виховного процесу, соціального захисту учнівської молоді, зокрема, зупинившись на ефективності функціонування психологічної служби центру.

Продовжила семінар Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти з питанням науково-методичного забезпечення діяльності практичних психологів і соціальних педагогів, плануванні та звітності, структурі компетентностей працівників психологічної служби.

Методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти Макаренко Дарина Сергіївна презентувала учасникам семінару методичний матеріал на тему: «Розвиток конфліктологічної компетентності спеціалістів психологічної служби».

Сердюк Олена Валеріївна, практичний психолог ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» познайомила присутніх з авторською профілактичною програмою «Психологічна гра-подорож «Як знайти професійне «Я» з використанням психолого-педагогічних методів профілактики синдрому «емоційного вигорання». Практично з працівниками психологічної служби були проведені вправа «Змивання», або як навчитися забувати та соціометрична арт-методика «Дерево».

По закінченню семінару було обговорено поточні питання, підведено підсумки роботи та намічено подальші шляхи щодо розвитку психологічної служби професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Участь у Всеукраїнському вебінарі

26 січня 2017 року відбувся Всеукраїнський вебінар  для заступників директорів з навчально-методичної роботи (методистів) закладів професійно-технічної освіти на тему: «Ведення ділової документації в закладах професійної освіти. Сучасні підходи, теорія та практика застосування».

Організатором вебінару виступив НМЦ ПТО у Сумській області.

Презентації

Лабудько В.С., Теоретичні засади ведення ділової документації в закладах професійної освіти. Практичне застосування

Гречаніченко Т.М., Ведення журналів обліку теоретичного навчання

Науково-практичний семінар «Проектна діяльність учнів на уроках фізики»

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області на 2017 рік 25.01.2017 на базі Запорізького національного університету пройшов науково-практичний семінар викладачів фізики та астрономії за темою: «Проектна діяльність учнів на уроках фізики».

Зі вступним словом привітали учасників семінару Кулинич А.Г. в.о. декана фізичного факультету ЗНУ та Кравцова В.Т. методист НМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Головко О.М., тренер British Council за програмою «Активні громадяни», повідомила учасників семінару з актуальністю, цілями та завданнями програми громадської організації.

Іваницький О.І., доктор пед. наук, професор, зав. кафедри фізики та методики її викладання ЗНУ, ознайомив гостей закладу із сучасними державними стандартами навчання фізики та професійної підготовки вчителя фізики.

Мінаєв Ю.П., канд. фіз.-мат. наук, професор кафедри фізики та методики її викладання ЗНУ, розповів про проекти, пов’язані з аналізом помилок у навчальній та методичній літературі. Також поділився своїм досвідом, як можна використовувати помилки у підручниках під час діяльності викладача, розвиваючи критичне мислення в учнів.

Тихонська Н.І., канд. пед. наук, доцент кафедри фізики та методики її викладання ЗНУ, підготувала презентацію на методичні рекомендації «Проектні завдання на створення дидактичних матеріалів». Під час виступу детально розкрила тему та показала цікаві приклади проектних завдань, виконаних нею та учнями.

На завершення, Таран М.В. та Осіна Н.А., методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, підвели підсумки науково-практичного семінару та подякували всім присутнім за участь.

Благодійна акція «Допоможемо бійцям АТО»

На Донбасі продовжуються бойові дії. Тисячі добровольців, ризикуючи життям, пішли на захист кордонів України.

Учні та педагогічний колектив ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» беруть активну участь у підтримці запорізьких воїнів. 24 січня 2017 року перед від’їздом в зону АТО, до нас завітали воїни 43-го Запорізького батальйону. Ми передали дві буржуйки для обігріву та домашню консервацію.

«Ці «буржуйки» учні ліцею виготовили власноруч» , – розповів директор ліцею Василь Васильович Трипак. – «Нехай вони зігрівають вас в морози. Це – тепло сердець наших ліцеїстів». Печі виготовлялися нашими учнями під час виробничої практики, звичайно, під керівництвом досвідчених майстрів.

Подякувавши за цінні подарунки, представник батальйону повідомив, що вже сьогодні багаж буде доставлений до кінцевого пункту призначення.

«Ми відстоюємо нашу країну. В умовах грядущих холодів такі печі і харчі знадобляться нам, як ніколи. Ми дуже вдячні за допомогу, приємно те, що про нас не забувають», – зазначив військовослужбовець.

У цей день вони приступили до виконання бойового завдання. Дивлячись услід від’їжджаючій машині, ми розуміли, що нас захищають справжні герої, які ризикують своїм здоров’ям і життям заради щасливого майбутнього незалежного українського народу. То ж, будьмо гідними славних запорізьких патріотів!

Кузнецова О.В.,
бібліотекар;
волонтери,
ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»

Консультативна відеозустріч творчої групи

23 січня 2017 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області пройшла консультативна відеозустріч творчої групи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України та представників творчих педагогічних колективів Запорізької області щодо особливостей розробки державних стандартів професійної освіти на компетентнісній основі. Зустріч провів Паржницький Віктор Валентинович, начальник відділу професійно-технічної освіти і тренінгів Інституту модернізації змісту освіти МОНУ.

Мета зустрічі: надання науково-методичної допомоги педагогічним працівникам Запорізької області як основним розробникам ДСПТО нового покоління з професій «Монтажник будівельний», «Токар», «Живописець».

У заході взяли участь директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Паржницький О.В., заступник директора Ципріанова С.Г., методисти центру, представники ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту, ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

Наприкінці зустрічі Паржницький В.В. навів приклади з досвіду впровадження професійних стандартів нового покоління в інших регіонах України.

Двоєносова Л.В.,
Семенова Л.О.,
методисти НМЦ ПТО у Запорізькій області

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017» та П’ята Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu»

Засідання творчих груп з розробки державних стандартів професійно-технічної освіти на компетентнісній основі

19 січня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту» відбулось засідання творчих груп з розробки державних стандартів професійно-технічної освіти на компетентнісній основі.

У засіданні взяли участь директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Паржницький О.В., заступник директора Ципріанова С.Г., методисти центру, представники навчальних закладів розробники ДСПТО з професій «Монтажник будівельний» ДНЗ «Запорізький ПЛА» та професії «Токар» ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», а також ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».

На засіданні розглядались питання щодо розроблення загальних положень; визначення сфери професійної діяльності; специфічних вимог; типової програми базового навчального блоку та професійні базові компетентності; переліку навчальних модулів та професійних профільних (спеціальних) компетентностей.

Старовойт Н.П.,
методист
ДНЗ Запорізький ПЛА»

«Інноваційна домінанта освіти – творчість педагога»

У ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» в січні кожного року стало традицією проводити методичні тижні, що передбачають пропаганду перспективного педагогічного досвіду, обмін досвідом роботи з упровадження нових педагогічних знахідок. У цей період педагогічні працівники навчального закладу ознайомлюються з кращими зразками педагогічного досвіду, нестандартними формами проведення занять та іншими формами навчально-виробничої та виховної роботи, які виходять за межі традицій та загальних стереотипів. Викладачі та майстри виробничого навчання презентують свої методичні портфоліо та виступають з творчими звітами про методичну діяльність у міжатестаційний період.

В рамках Тижня проведено конкурс методичних комісій під гаслом «Методична комісія – джерело новацій та творчого розвитку педагога». Провідною метою Конкурсу є створення зразків успішної та продуктивної діяльності педагогічного колективу навчального закладу та висвітлення результатів на сайті училища, фахових журналах.

Для оцінювання матеріалів училищного Конкурсу на кращу методичну комісію розроблено критерії оцінювання: актуальність вибору проблеми, візитна картка методичної комісії, естетичність та змістовне наповнення, форма узагальнення матеріалів, презентація роботи в Інтернет-мережі, публікації, результативність роботи членів методичної комісії. У закладі стало доброю традицією оформлювати методичні бюлетені «Від атестації до атестації», в яких педагоги презентують найкращі свої методичні знахідки.

Масалова Т.С.,
методист
ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»

Вебінар «Психологічний підхід на уроках хімії при роботі з девіантними підлітками»

13 січня 2017 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар на тему: «Психологічний підхід на уроках хімії при роботі з девіантними підлітками».

Спікер:
Гуліна Ю.С., здобувач кафедри фізичної та колоїдної хімії Запорізького державного медичного університету.

Під час виступу Юлія Сергіївна ознайомила учасників вебінару із видами девіантної поведінки підлітків, чинниками, прикладами і також психолого-педагогічними рекомендаціями при взаємодії з агресивними підлітками. Розповіла про методи психології, які можна впроваджувати на різних етапах уроку предмета «Хімія» у вигляді вправ: «Почуття без слів»; «Гості»; «Звільняємося від злості»; «Посудина»; «Закоханий у хімію за власним бажанням»; «Загальна розповідь»; «Вгадай емоцію»; «Емоційний стан на замовлення».

Під кінець вебінару Юлія Сергіївна зауважила, що наступна зустріч відбудеться у травні 2017 року та подякувала всім за увагу.